Orionov

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  792
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Orionov

 • Ranga
  Delegat
 1. Orionov

  Jakie studia?

  Czemu byle jaka? Mógłbyś sprecyzować?
 2. Orionov

  Jakie studia?

  Jak to jest z tą Wojskową Akademią Techniczną(WAT) w Wawie? To w końcu dobra uczelnia, czy nie? Już sam nie wiem, niby dostałem się z tragicznymi wynikami(studia cywilne), rankingi też jakoś słabo, ale przesiew mają duży, no i kadra związana z wojskiem, uczelnia podlega MON to pewnie mają sprzęt? Warto, czy poprawiać maturę i próbować na Politechnikę Warszawską?
 3. Orionov

  Jakie studia?

  Studiuje ktoś na kierunku Technologie Energii Odnawialnej na SGGW? Niby jest to uczelnia rolnicza, więc zastanawiam się jaki tam jest poziom i jak później patrzą pracodawcy. Jak sama uczelnia?
 4. Orionov

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Hmm, dzięki. Lepszy rydz niż nic.
 5. Orionov

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Znacie jakiś mod na szybsze zbieranie rud metali? Kiedyś było coś takiego jak stupidly mining mod, ale nie mogę go teraz nigdzie znaleźć.
 6. Orionov

  Nowa matura ;/

  Dobra, jeszcze kilka pytań. Jak sobie rozplanowujecie naukę pomiędzy kilka przedmiotów i zmuszacie do nauki? Też macie tak, że jak nie możecie czegoś zrozumieć/nie potraficie rozwiązać zadania to się denerwujecie i nie macie ochoty na więcej nauki(chyba mój największy problem). No i ostatnie, co polecacie do nauki teorii z fizyki na maturę rozszerzoną? Podjąłem decyzję, że jednak wybieram fizykę i muszę się uczyć od 0.
 7. Orionov

  Nowa matura ;/

  Jak wiadomo, za rok wchodzą nowe zasady. Zastanawia mnie teraz jedna kwestia, powiedzmy, że nie wyjdzie mi tegoroczna matura i będę chciał ją poprawić za rok. Będę musiał pisać na nowych zasadach?
 8. Orionov

  Jakie studia?

  Dzięki za słowa otuchy ;P Ehh, nadal mam jeszcze 8 miesięcy. Może podejmę jakąś decyzję. Póki co przeglądam oferty edukacyjne.
 9. Orionov

  Jakie studia?

  Nie każdy wie czym chce się zająć już w gimnazjum. Poza tym chce mieć jakieś szersze perspektywy jeżeli chodzi o pracę i zarobki. Geologią zainteresowałem się m.in dlatego, że można pracować w terenie, przy różnego rodzaju wydobyciach surowców etc. Wolę spróbować nadgonić niż marnować czas na coś po czym później nie będę miał pracy w zawodzie. Zawsze istnieje opcja nauki przez wakacje po maturze, żeby mieć mniejsze zaległości na studiach. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, zawsze wydawało mi się, żeby iść na jakąś dobrą polską uczelnię trzeba mieć wyniki z przedmiotów punktowanych w granicach min. 75%
 10. Orionov

  Jakie studia?

  Haha, właśnie nigdy nie myślałem o geologii przez tą "naukę o kamieniach"(kto by się chciał tego uczyć?). Teraz z kolei wiem że geologia to o wiele szersza dziedzina i zacząłem ją rozważać w tym roku. Chociaż pewnie i tak wszystko się sprowadzi do wyników z matury.
 11. Orionov

  Jakie studia?

  Dużo tej chemii i fizyki na geologii? Nigdy nie byłem dobry z chemii, fizykę i matmę myślę że bym ogarnął pomimo zaległości. BTW jakie perspektywy zatrudnienia w ogóle daje geologia i czy to rzeczywiście są tak nudne studia jak mówią niektórzy?
 12. Orionov

  Książki - temat ogólny

  Witam. Przygotowuję się powoli do matury i w związku z tym pytanie. W których dziełach Witkacego można dostrzec dekadentyzm?
 13. Orionov

  Książki - temat ogólny

  Mógłby mi ktoś polecić jakieś książki związane z polityką i historią(tak od IIWŚ) konfliktów na bliskim wschodzie? Coś dla człowieka który wcześniej się specjalnie historią nie interesował. Tylko proszę bez fikcji literackiej.
 14. O w sumie o tym zapomniałem. Grałem w jedynkę, ale widzę, że jeszcze trójka wyszła na PC. Dzięki.