ManolitoPL

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  206
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O ManolitoPL

 • Ranga
  Brygadzista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. ManolitoPL

  Metro Exodus niebawem trafi do Windows Store

  Warto dodać, że 4A Games pojawiało się w plotkach jako studio, które może kupić Microsoft :)
 2. Gra sama w sobie jest dopracowana i trzyma wysoki poziom. Problemem są tylko serwery. Nie chcę ich tłumaczyć, ale zwracam uwagę, że to jednak zupełnie inny problem niż Fallout 76, który był pełen błędów w każdym aspekcie. W Anthem, jak już udało się grać, wszystko działało jak powinno. Do premiery jeszcze miesiąc, może uda im się z tym uporać.
 3. Przewidywania są takie, że tym razem się przyłożą, bo sytuację mają, mówiąc delikatnie, kiepską. Innej opcji niż dobra gra nie ma. Pytanie jednak kto im teraz zaufa :)
 4. Z tego co wiem to coś się pozmieniało, czego najlepszym dowodem jest dodatek The Following. Fabularnie stał na znacznie wyższym poziomie.
 5. Powstaje Bad Blood, a więc samodzielny dodatek do pierwszego DL, który zawiera tryb battle royal. Coś podobnego ma być również w DL2.
 6. Bardzo dziękuję, miło czyta się takie słowa. Nawet jeśli po trzech latach pisania dla gram.pl ktoś nie kojarzy nazwiska :) Pomysł był mój. Badania D. Kahnemana znam od kilku lat (już dwukrotnie wspominałem o nich na gram.pl), jako ekonomista mocno też interesuję się ekonomią behawioralną (chociaż ciężko ją znaleźć na studiach) oraz psychologią. 
 7. Pamięć potrafi nieźle namieszać, byłem święcie przekonany że to MW3 :) W każdym razie dzięki za zwrócenie uwagi. Ale Londyn na pewno się zgadza ;)
 8. Dzięki za docenienie pracy. A co fo delietonow to pamiętaj, że mocno różni się on od artykułu. To prywatne przemyślenia autora, z którymi można się zgadzać lub nie. Taki już urok takiej formy publicystyki.
 9. Przed krytykowaniem warto samemu dowiedzieć się jak faktycznie wygląda gra. Pierwszy akapit opisuje jak zaczyna się Husk. To jest początkowe 5 minut rozgrywki, minimalny wycinek całości. Nazwanie tego "streszczeniem fabuły" to już nie jest czepialstwo, a przekroczenie granicy dobrego smaku.
 10. Nie wszystko zadziałało tak jak powinno, ale teraz już cała recenzja jest widoczna. Przepraszamy za problemy :)
 11. > Sprawdzilem wlasnie notowania gieldowe i strasznie sie zasmucilem. > > Od 3 lat korci mnie zainwestowanie w CD Projekt ale oczywiscie nie robie tego z braku > funduszy ;/ rodzina, budowa domu i codzienne zycie nie pozwolilo na inwestycje. > > Od stycznia b.z. z 16zl wskoczylo na 25zl .... a urosnac moze jeszcze dosc duzo gdyz > firma preznie sie rozwija, GOG idzie dobrze, a i niedlugo rozwiaze sie sprawa z Optimusem > (wrzesien, moze dostana 70mln). Sprawa (chwilowo) się zakończyła i sąd przyznał CDP odszkodowanie, ale nie 70 mln zł, a tylko 1 mln zł. Nie wiem, czy ostatecznie spółka się odwołała, ale nawet jeśli to zrobi to na dużo większą sumę bym nie liczył. Przy takiej kasie jaką mają obecnie 1 mln zł to wręcz śmieszna suma.
 12. > Pisze o tym dlatego że autor tego artykułu oczywiście znów błędnie myśli wspominając > dużą liczbę remasterów. Jedno i drugie nie ma nic z tym wspólnego. Przy takiej ilości remasterów itp. trudno było spodziewać się wstecznej kompatybilności. To chyba logiczne. Jakie gry będą w programie to inna sprawa, na razie jest za wcześnie, aby jednoznacznie to oceniać.
 13. > "nisko sobie cenię ludzi, którzy najwidoczniej mocno przeceniają swoją inteligencję i > próbują narzucić reszcie społeczeństwa własne zdanie" > > Czyli tutaj zaliczaliby się wszyscy władcy, królowie, cesarze, politycy a nawet większość > w społeczeństwie. Pełna anarchia juhu! > > Oj nie chciałby Pan zobaczyć świata, w którym ideologia i moralność są kwestiami zupełnie > prywatnymi. Normy społeczne są ustalane wspólnie przez całe społeczeństwo i od zawsze > były narzucane innym. A tam gdzie tych norm brakowało zastępowała je zwykła brutalna > siła. Bardzo, bardzo mocno wyolbrzymiasz to co napisałem. Na jednej płaszczyźnie muszą istnieć normy i wartości, które są przestrzegane. Nigdy nie popierałem i nie popieram anarchii, to jest oczywiste. Istnieje jednak płaszczyzna, na której każdy powinien mieć swobodę w podejmowaniu decyzji. To często są bardzo błahe sprawy pokroju dopuszczenia do sprzedaży takiej gry jak Hatred. Właśnie o takie kwestie mi chodziło. Żyjemy zgodnie z pewnymi ogólnie przyjętymi zasadami i tego należy się trzymać. Nie może być jednak tak (przynajmniej moim zdaniem), że w kwestiach, w których nic nie stoi na przeszkodzie absolutnej wolności znajdowały się jednostki, które będą chciały cokolwiek narzucać reszcie społeczeństwa.
 14. Tą "jakąś komórką" jest oddział w Krakowie, który zajmował się tworzeniem gier. Drugi to centrala w Bielsku-Białej. Zresztą proszę, nie używajmy oświadczeń, w których padają słowa o "odbywającej się od czasu do czasu restrukturyzacji" na poważnie. To jest tak absurdalne, że nie da się na to patrzeć. Zresztą proponuję zajrzeć do źródła tej aktualizacji. Znajdziesz tam informację, że Reality Pump złożyło wniosek o tzw. "Chapter 11" (a raczej jego lokalny, tj. polski lub niemiecki, trudno mi to określi, odpowiednik). W Polsce jest to tzw. upadłość układowa. Ona może oznaczać, że studio ponownie wróci do działalność, ale wcale nie jest to pewne. Przypomnę, że niedawno w taki sposób bankrutowało Atari i po zlicytowaniu majątku udało się kontynuować działalność. Z drugiej jednak strony przez tę samą procedurę przeszło THQ, które jak wiadomo już nie istnieje. Następnym razem proszę więc o dokładne sprawdzenie sprawy zamiast "gratulowania" mi czegokolwiek.