Darcey

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1678
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Darcey

 • Ranga
  Delegat
 1. Darcey

  Planujemy wyjazd na IEM 2015

  Jak osoba, która była na 2 poprzednich edycjach IEMu i codziennie znajduje się w Katowicach pragnę wypunktować pewne nieścisłości w tekscie. Odnośnie wnoszenia jedzenia, rok temu nie można było wnieść ani picia ani jedzenia. Pierwszego dnia stojąc w kolejce byłem świadkiem jak ludzie opróżniali plecaki z jedzenia i zostawiali na pobliskich ławkach albo szybko starali się swój prowiant spożyć. Co do jedzenia w Spodku większym problemem niż jego jakość są kolejki. Czasami trzeba czekać do 40 minut na swoje jedzenie, w tym momencie umyka nam mecz. Jeśli chcemy coś zjeść warto sprawdzić lokalne knajpki wcześniej, lub dopytac osobę z okolicy Katowic gdzie można tanio i dobrze zjeźć. Lokale w samym centrum, przy głównej promenadzie są drogie. Ponadto nie opłaca się moim zdaniem szukać noclegu w samych Katowicach (prócz hosteli, te są tanie). Można za to szukać noclego w Zabrzu, Sosnowcu (jest to jakaś opcja) czy Chorzowie z których istnieje doskonały dojazd zarówno autobusowy jak i pociągowy (lokalną Koleją Ślaską). Należy też przy kupnie biletu kolejowego zwrócić uwagę na przewoźnika. Koleje Śląskie mają osobne kasy i osobne automaty do zakupu biletów. Co do biletów autobusowych warto dodać, że są bilety jednorazowe na jedno miasto; ulgowe w cenie 1,60 i normalne za 3,20. Bilet można zakupić też u kierowcy, ten pozwala na przejazd autobusem do konca trasy ale jest droższy. Autor nie andmienił, zę owe bilety nie są tylko czasowe, Z tyłu takiego biletu np. za 3,20 wyraźnie jest napisane, ze bilet uprawnia do podróży w granicach 1 miasta (gminy) bądź od skasowania biletu na 15 minut. EDIT: błędy
 2. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Słowa Ostrowiaka: Śledzę wątek i z przykrością stwierdzam, że nadal nie ma żadnej informacji odnośnie nowych kroków podjętych w sprawie odzyskania moich tekstów. Ostatnia informacja jaką otrzymałem ze strony moderacji to prośba o upoważnienie dla Darcey''a zatwierdzone notarialnie. Warto natomiast wspomnieć, że jeden z członków ekipy gram.pl był na tyle miły by zainteresować się sprawą i zapewnił, że spróbuje pomóc, za co chciałbym mu podziękować.
 3. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  To jedynie moja prywatna opinia dotyczaca tamtej, związanej z tobą sytuacji. Za uszami możesz mieć wiele rzeczy, w tym wypadku to przenośnia, co zresztą doskonale pojąłeś jak mniemam. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania ejstem zawsze otwarty na rozmowę, wydaje mi się, zę jednak nie w tym temacie bo będzie to offtop.
 4. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Nie zamierzam cię przekonywać do czegoś o czym zupełnie nie pisałem. Mój jedyny przytyk do Ciebie, to fakt, że nie zachowujesz się jak osoba, która jest na takim stanowisku na jakim ty jesteś. Jako redaktor Gramiku i osoba opowiadająca się za "lepszym forum" powinieneś oszczędzić sobie tekstów w stylu: miejmy gdzieś regulamin i miejmy gdzieś normalne zachowanie w stosunkach moderator-użyszkodnik skoro zbanowany to XYZ, nikt go nie lubi. Czy to ci przystoi? Wydaje mi się, że powinieneś raczej jako osoba, która na tym forum przebywa od dawna i próbuje bądź co bądź pomagać użytkownikom raczej szukać rozwiązania problemu, które usatysfakcjonuje obie strony konfliktu. Wybacz jeżeli przeceniłem twoją osobę i rolę jaką pełnisz na gramie, po prostu takie odniosłem wrażenie czytajac Gramik i wasze postulaty o lepszym forum. Ponawiam też prośbę o zaprzestanie dodawania tej sprawy w poczet jakiejś ideologicznej waśni. Chodzi TYLKO o odzyskanie tekstów Ostrowiaka ZoSo. Nie o przekonywanie cię czy Ostry był/jest/będzie dobrym chłopcem. Prosiak swoje za uszami miał, a teksty odzyskał. Wydaje mi się, że to pamiętasz. Pietro87 Nie twierdzę, ze Ostrowiak to osoba inteligentna, wręcz przeciwnie uznaję go za urpatego osła. Tak upartego, że wbrew temu co piszesz chce odzyskać swoje teksty a nie wywoływać jakieś spory i waśnie. Już sam fakt, że pierw napisał meila w celu odzyskania tych tekstów a dopiero potem po braku odpowiedzi sięgnął po inne środki tego dowodzi. W jego upowaznieniu jest nawet o tym zdanie, gdybyś był tak miły i je znalazł byłbym wdzięczny. Zauważ też, że sprawy dawno by nie było gdyby te teksty dostał jak- tak znów go przywołam - Prosiak. A bana miałby dalej i każdy byłby zadowolony, Ostry bo odzyskał swoje cenne teksty i wy tutaj zgromadzenie bo ban dalej by obowiązywał. Zauważ też Peitro, ze Ostoriwak mógł stworzyć drugie konto, próbować włąśnie trollingu a obeszło się bez tego. Gdzie więc problem?
 5. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Problem w tym, ze tych tekstów nie ma. Widziałem meile Ostrowiaka. Nie było w nich ani szczególnej nienawiści do moderatora ani szczególnych pretensji. Zresztą widać to było w meilu, który wkleiłem. Zauważ, że nikomu nie chodziło tutaj o jakieś zmiany. Zainteresowany chce odzyskać swoje teksty, end of topic. Nie dorabiajmy jakiejś ideologii do czegoś tak prostego. Jedyną aferą ejst fakt, że mieliśmy już precedens w, którym osoba mimo bana swoje teksty odzyskła gdy o nie poprosiła. Wtedy problemu nie było. >. Więc w jakim stopniu to poprawa bieżącej sytuacji jest tutaj na pierwszym planie, a w jakim mniej, Jak wyzej, wydaje mi się, ze chodzi jedynie o próbę odzyskania własności intelektualnej. Nie o jakieś wojny ideologiczne. Wydaje mi się, że od poprawy gramu był osobny temat i tam toczyły się takie wojenki. Swoją drogą muszę dodać, że jak na jedną z osób, które chcą dawać na forum przykłąd, redaktora Gramiku twoje stwierdzenie: Jest to co najmniej przykre. Jeśli taki macie dawać przykłąd jako ludzie, którzy chcą poprawy forum, cóż nic dodac nic ująć.
 6. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Dobrze wojman jak sobie życzysz oficjalna odpowiedź Ostrowiaka, potraktuj ją jak chcesz: Nie mam zamiaru dalej toczyć tej farsy i obserwować jak powaga instytucji Moderatora jest wystawiana na szwank przez zwyczajną złą wolę. Pozdrawiam, Ostrowiak Od siebie dodam; jesteś śmieszny, nie spotkałem do tej pory osoby, która tak bardzo nie nadawała by się na stanowisko moderatora w jakikolwiek serwisie. Jesteś uparty niczym osioł i nie jesteś w stanie nawet przekazać komuś tekstów, które bądź co bądź są jego własnością. Obserwuję twoje "dokonania" odkąd znalazłem się na tym forum i doprawdy nie ejstem w stanie pojąc czemu mimo twych wpadek dalej jestes osobą na tak poważnym stanowisku. Nie chodzi nawet tutaj o Ostrego, który swoje za uszami ma ale o fakt, że sam nie jesteś lepszy. Zasłanaisz się regulaminem i prawem kiedy jest ci to wygodne. Nie jesteś obiektywny i próbujesz przepchnać na forum swoje prywatne wojenki. Proszę potraktuj moją wypowiedź w dowolny, wygodny dla Ciebie sposób.
 7. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Jak Pan sobie życzy. W załączniku znajduje się upoważnienie mojego klienta. Myślę, że spełnia on wszystkie Pana wymogi. To samo upoważnienie zostało rpzesłane na Pańskiego meila w celu dowiedzenie, iż nie jest to fałszerstwo. http://i.imgur.com/u0Nov3r.jpg Teraz wracajac do głównego pytania i sprawy mojego klienta. Wysłał on następującego meila na odpowiedni, podany przez moderatorów serwisu adres: Witam, Piszę w sprawie udzielonego mi BANa - upłynęły trzy miesiące, tj. data podana jako domyślny termin zdjęcia wzmiankowanego BANa z mojego konta. Przyznam, że nie planuję udzielać się na forum i najprawdopodobniej nie będę prowadził też gramsajta, więc zdjęcie BANa miałoby charakter czysto symboliczny. Niemniej jednak proszę o ponowne rozpatrzenie decyzji. Jeżeli decyzja będzie odmowna, proszę o udostępnienie mi tekstów z gramsajta - mam zamiar je zarchiwizować, jako iż przysługuje im ochrona prawna, o której pisałem w zeszłym miesiącu; (2014-01-30 09:57) Nie mam zamiaru korzystać z usług serwisu, chcę tylko i wyłącznie zarchiwizować zawartość swojego gramsajta. Odmawiając mi dostępu do ustawowo chronionego mienia z powodu prywatnych opinii na temat mojego "humoru" (cokolwiek by to znaczyło w tym kontekście) łamane jest prawo, jak i również dobry obyczaj (vide casus Prosiaqa). Z poważaniem, S. Ostrowiak Na tego meila nie dostał już żadnej odpowiedzi. Dlatego też zgodnie z Pańską prośbą i upoważnieniem mojego klienta ponawiam jego pytania i prośbę. P.S: Wojman ty tak na serio?
 8. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Jak już wyciągamy na wierzch stare historie naszego ukochanego moderatora to ja znów dodam moją ulubioną: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24677
 9. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  A to akurat już widzieliśmy parakrotnie. Czy mogę przywołać dowód numer jeden? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72358&pid=54 Autor wyraźnie zaznaczył, że to żart lecz ty przeczytawszy pewnie tylko pierwsze dwa zdania natychmiast odpowiedziałeś: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72358&pid=62 I nawet nie o interpretację tu chodzi. Ty po prostu nie przeczytałeś postu do końca, zobaczyłeś słowo pirat i wyciągnąłeś z szafy banhammer. >Żałosne jest tłumaczenie w stylu, "ale biedak został Znów się powtórzę, Ostrowiak swoje za uszami miał, ban jest w porzadku. Nie jest natomiast w porządku to, że na forum możemy dostać bana bo używamy słów, które -wbrew temu co twierdzisz- wciaż są w użyciu lecz dany moderator ich nie zna. Lub jak wyżej, dany moderator ( w tym wypadku akurat ty) nie przeczyta postu do końca zobaczy słowo klucz i ban gotowy. To trochę przykre nie uważasz?
 10. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Jak już rob zauważył przykład co najmniej idiotyczny żeby wręcz nie powiedzieć zły. Po drugie na tym forum niektórzy mają chyba jakiś fetysz zwiazany z fekaliami bo o ile pamiętam jeden z użytkowników dostał ostrzeżenie za to, że napisał goj a moderator przeczytał gnój. Ale to zostawmy. Jak w moim poprzednim poście z banem, zgadzam się i widziałem posty Ostrowiaka, wiem za co bana dostał jeśli chodzi o całokształt. Chodzi mi raczej o to, że zamiast wybrać post gdzie rzeczywiscie widać jego modus operandi (z łaciny to sposób działania sprawcy, nie treść jelit, tak tylko się zabezpieczam), został wybrany post, w, którym był absolutnie niewinny. Skończmy więc temat, każdy kto chciał myślę, że się pośmiał.
 11. Darcey

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  O ile samą decyzję w sprawie zbanowania Ostrowiaka uważam za trafną to muszę wyśmiać jednak pewną drobnostkę. Nie wiem, który z moderatorów dokonywał decyzji o banie, bo tego się nie dowiedziałem ale pozwolę sobie przytoczyć powód tej decyzji, rzecz jak widzę o, którą ludzie rozpytują. Prócz ogólnego całokształtu Ostrowiaka postem który przelał czarę goryczy był według moderatora ten post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89801&pid=4 Powtarzam o ile jestem całym sercem za banem, to o tyle miałem niezły ubaw kiedy dowiedziałem się, że to ten post był gwoździem do trumny. Panie moderatorze pragnę zauważyć, że stolec w tym kontekście to nie kał lecz staropolskie określenie tronu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stolec Wydaje mi się, że były "lepsze" posty do bana:D Dziękuję moderatorom za ten wspaniały dzień, nie dosć, że Gram pozbył się Ostrowiaka to jeszcze mogłem się pośmiać :D Edit: literówki
 12. Szukam chętnych do czteropaku na Steamie gry "Guns of Icarus Online". Gra jest obecnie w promocji do 23 maja, koszt jednej kopii to ok 26 złotych. Brakuje mi dwóch chętnych. Proszę o kontakt przez Steam, mój nick jest identyczny jak na forum.
 13. Darcey

  Forum 2.6 - ogólna dyskusja

  Akurat tego zjawiska wyjaśnić nie umiem, tj. jak topka wróciłą dos tanu sprzed lat bo ja wiem, 3. Wiem tylko jak niektórzy w tej topce się utrzymują wchodząc raz na tydzień na gram. Nie zmienia to faktu, że poważny serwis nie powinien polegać na tym, że ludziom nie będzie się nudzić. Wręcz przeciwnie, wielokrotnie zostało udowodnione, że im się nudzi.
 14. Darcey

  Forum 2.6 - ogólna dyskusja

  Ciekawe, że o tym wspominasz, bo wydaje mi się, że ktoś i owszem taką rozrywkę praktykuje. Tj. chciałem powiedzieć ma rzesze kochająych fanów.
 15. Darcey

  Forum 2.6 - ogólna dyskusja

  Zastanawiam się czy zespół gramu naprawdę nie wie czy nie chce wiedzieć? Prawda jest taka, że ostatnie 2 dni top5 było po prostu manipulowane. Jak? To banalnie proste. Wystarczy, że na Mozilli wejdziemy na danego gramsajta wbijając +1 do odwiedzin. Potem kasujemy cookies w historii (bo tak nabijane są odwiedziny plikami cookies a nie IP) i klikamy F5. Czyli tak naprawdę wystarczy męczyć kombinację ctrl+shift+delete,enter,F5. W ciagu minut mamy +50 jeśli nie więcej wejść. I wydaje mi się, że nie tylko ja to odkryłem.