RobeN

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5704
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez RobeN

 1. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Ta chwilowa przerwa techniczna na ja.gram.pl trwa nieco zbyt długo. Nie było też żadnej informacji dotyczącej jakichkolwiek działań, a tym bardziej likwidacji. W przypadku likwidacji powinna być podana informacja odpowiednio wcześniej, by można było zabezpieczyć dane - ba! powinno być przygotowane narzędzie pozwalające na stworzenie lokalnej kopii zapasowej treści i zawartości.
 2. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Gramsajty też oczekują na finalizację swojej szybkiej modernizacji - dziś w ogóle nie działają, a normalnie nie da się na nie zalogować, bo nie są spięte z nowym modułem logowania, a stary już nie funkcjonuje, co skutecznie utrudnia zarchiwizowanie zawartości np. w celu przeniesienia materiałów w inne miejsce.
 3. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  OK, to czyszczę Cookiesy i cache. Zapewne tutaj leży mój problem. Dzięki!
 4. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  U mnie nie działa. Przekierowuje mnie na główną stronę. Dodatkowo z belki na górze strony została usunięta zakładka BLOGI, co wskazuje na to, że chyba... gramsajty zostały zakopane? O tyle szkoda, że nie było żadnego mailingu ani szansy na skopiowanie zawartości, by przenieść ją np. na swoje WordPressy czy cokolwiek.
 5. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Hmmm, dalej subdomena ja.gram.pl przekierowuje na główną www.gram.pl. Czy te usprawnienia były robione w DNSach?
 6. Ciekawi mnie czy zgromadzą się tutaj ponownie wielbiciele ciężkiego i ostrego brzmienia ;) Wątek na "starym" Forum całkiem nieźle sobie radził więc przewiduję, że i tu dyskusja będzie żywa.
 7. Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze. Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach. W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :) Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.
 8. Ależ jest - wystarczy przejść do katalogu, w którym zainstalowana jest gra. Znajdziesz tam folder Digital_Codex a w nim plik PDF.
 9. Gra jest tworzona z myślą o PC - myszka i klawiatura, to podstawowe kontrolery do jej obsługi :)
 10. RobeN

  Problem z myszką Logitech G502

  Posiadam G502 w domu i szczerze powiedziawszy na taki problem nie trafiłem. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję softu - także tego wewnątrz myszki. To możesz sprawdzić w ustawieniach aplikacji Logitech. Co i jak napisane jest tutaj: http://support.logitech.com/en_ch/article/Update-firmware-103-1-10-for-the-G502-RGB-gaming-mouse?product=a0q31000009u2F9AAI
 11. UAKTUALNIONO 19.09.2014 Ten temat również zebrał całkiem sporą liczbę Forumowiczów i chyba był jednym z takich, który dużo wyjaśniał. Postanowiłem dodać kilka pomocnych linek :) Sterowniki nVidia: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=pl Beta sterownik nVidia: http://www.nvidia.com/Download/betadrivers.aspx?lang=pl Sterowniki ATi http://support.amd.com/en-us/download Tu można znaleźć najnowsze Beta Wersje sterowników a także wersje modowane takie jak Zero P0int czy DNA, NGO, etc, a także wiele pomocnych programików – RivaTuner, Ray Adam's ATI tray tools, etc… http://downloads.guru3d.com/ To strona domowa sterowników modowanych ze stajni eXtreme-G. Poza samymi sterownikami koledzy często informują i dają link’i do najnowszych programików i sterowników w wersji Beta (podobnie jak Guru3D) http://www.tweakforce.com/ ATItool http://www.techpowerup.com/downloads/Tweaking/ATITool/ GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/ nHancer http://www.3dcenter.org/download/nhancer Przepis na poprawną wymianę sterowników Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo poprostu spadek wydajności systemu/grafiki. Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro dostępny tutaj: http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/Driver.Cleaner.Professional.1.5.html http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745 Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak: 1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy 2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce") 3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj 4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości z CCC). Czyścisz. 5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt. 6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007) usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo 7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować sterowników Monitora) 8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań. Łatwe i proste porównanie kart http://www.gph.benchmark.pl/ Zestawienie kart i procesorów graficznych http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
 12. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  W takim razie szukałbym przyczyny w ustawieniach sterownika karty graficznej lub ewentualne w czymś, co masz uruchomione w tle - jakaś aplikacja, która pozwala Ci zarządzać obrazem, etc. Powtórzyłem doświadczenie na innym komputerze - próbowałem i na laptopie i na stacjonarnym - i w obu wypadkach gra bez problemu uruchomiła się na pełnym ekranie.
 13. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  A jak w grze ustawisz jakąś niższą rozdzielczość np. 1366x768? Pamiętaj, że po zmianie DPI należy się wylogować i zalogować w systemie ponownie - w 1 sesji niestety zmiana parametru nie odnosi skutku. Być może masz też coś ustawione w panelu zarządzania kartą w swoim laptopie, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić.
 14. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  Być może gra próbuje uruchamiać się w wyższej rozdzielczości po czym wraca do trybu 'bezpiecznego' czyli do okna. Uruchom grę tak jak startuje ( w oknie ) potem już z poziomu gry przejdź do jej opcji i ustaw rozdzielczość zgodną z Twoim monitorem (czyli 1920x1080 jak podałeś) i zapisz te ustawienia. Gra albo sama przejdzie w tryb full screen albo po ponownym uruchomieniu powinna już w trybie pełnego ekranu się uruchomić. ---- Jeśli mowa o DPI, to jest to skalowanie ekranu. Instrukcję znajdziesz tu: https://www.eightforums.com/tutorials/28310-dpi-scaling-size-change-displays-windows-8-1-a.html Jeśli jest powyżej 100% (np. 125%), to niektóre gry mogą tak reagować.
 15. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  Pobrałem i uruchomiłem NFS:MW od Criteriona - nie miałem problemów. Zobaczy czy wyłączenie dla gry lub całkowite wyłączenie w aplikacji Origin 'Funkcje "Origin w grze"' nie rozwiąże problemu. Podaj też w jakiej rozdzielczości masz pulpit oraz czy masz ustawione DPI powyżej wartości domyślnej - być może tutaj coś nie gra w Twoim przypadku?
 16. RobeN

  mam problem z moim medievalem ;_;

  Który to jest Medieval? I w jakiej wersji masz grę? Sprawa może być związana z kilkoma czynnikami: 1. Posiadasz nowego Windowsa, a grę w wersji zabezpieczonej SafeDisk lub SecuROM (stary sprzętowy), czyli takimi, które nie są zgodne z Windows 10 - tu mówię o Medieval II: Total War, gdzie podstawka bez patchy była zabezpieczona SafeDisk, a dodatek Kingdoms zabezpieczony był SecuROMem. 2. Masz uprawnienia administratora, ale system wykrywając grę jako starą aplikację próbuje uruchomić ją z uprawnieniami użytkownika. W tym wypadku kliknij na skrócie Prawym Przyciskiem Myszy i wybierz opcję "Uruchom jako Administrator" 3. Być może - poza pkt 2. należy jeszcze ustawić dla gry tryb zgodności z Windows XP (Prawy Przycisk Myszy na skrócie, Właściwości i zakładka Zgodność)
 17. RobeN

  Gothic 3 problem z grafiką

  Gra nie była projektowana z myślą o układach graficznych Intel. Problem może być zatem spowodowany właśnie tym. Co możesz zrobić? 1. Upewnić się, że masz zainstalowany najnowszy sterownik układu graficznego Intel https://downloadcenter.intel.com/ 2. Upewnić się, że Twoja gra jest zaktualizowana do wersji 1.75.14 - tylko w tej wersji zawarte są poprawki silnika związane również z obsługą kart graficznych (wersję gry widać w Głównym Menu po uruchomieniu) W przypadku wersji Steam patch można 'zainstalować' wybierając wersji 1.75.14 z zakładki BETA W przypadku wersji od CD Projekt/CDP.pl albo masz już 1.75.14 albo możesz pobrać łatkę z https://pliki.cdp.pl/gothic-3/
 18. RobeN

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Mam durne pytanie - z poziomu głównej strony mogę zmienić awatar tylko na taki 64x64 px. Wy tutaj widzę macie porządnej rozdzielczości... ale z poziomu ustawień konta na forum widzę tylko dodanie Motywu profilu, a nie ma nic związanego z awatarem. Jak zatem ustawić awatar na 'normalny' a nie lowresowy?
 19. RobeN

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Również miałem problem z tym, że na głównej stronie byłem zalogowany, a na Forum klikanie Zaloguj nic nie zmieniało, nie wywoływało żadnej akcji. Wyrzuciłem wszystkie Cookies domeny *.gram.pl i gdy ponownie zalogowałem się na głównej stronie i kilka razy przeładowałem forum - za pierwszym razem dalej twierdziło, iż nie jestem zalogowany - raptem pojawił się awatar i możliwość pisania. Podobne problemy miałem już przy poprzedniej wersji.
 20. Problem ze Spellforce nie do końca leży po stronie Windows 10, a procesorów z rodziny Intel iCore w połączeniu z systemami W7+. W tym wypadku należy zainstalować poprawkę do gry, która rozwiązuje ten problem. np. https://pliki.cdp.pl/spellforce-zakon-switu/ https://pliki.cdp.pl/?s=spellforce
 21. RobeN

  Problem z instalacją gry Gothic 3 ZB

  Niestety nie pokazałeś jakie pliki znajdują się w katalogu. Być może rzeczywiście nie pobrałeś pliku o podanej nazwie lub znajduje się on w innym folderze, lub ma on zmienioną nazwę, lub pobrał się nieprawidłowo (jest niekompletny).
 22. Możesz skontaktować się z supportem przez stronę: https://eu.battle.net/support/pl/
 23. RobeN

  Wyłączenie komputera

  Jeśli komputer się wyłącza, a jesteś w 100% pewny, że to nie wina temperatury (procesora), to przyczyną może być np. wadliwe działania zasilacza lub elementów płyty głównej związanych z zasilaniem.
 24. Producent gry, firma CD Projekt RED (a nie CDP.pl), została poinformowana o tym problemie. Ja ze swojej strony podałem sposób, który pozwala na zaimportowanie stanu gry i kontynuację rozgrywki.
 25. Uległ zmianie adres serwera FTP: ftp://swap.cdp.pl/support/patche.rar Login: support Hasło: pomoc_cdp_pl