benjiro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  352
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O benjiro

 • Ranga
  Brygadzista
 1. benjiro

  Kolejna porcja darmowych gier od Twitcha

  Cóż, ostatnio się ale załapałem na darmówkę od Twitcha. Za oglądanie rozgrywki For Honor można było zyskać tzw. dropsa. Mnie "dopisało szczęście". W powiadomieniach na Twitch przeczytałem, że mój drops to 100 000 jednostek stali. Ubisoft za taką ilość tego surowca (odpowiednik złota w innych grach) życzy sobie ok. 80 euro. Nastukanie takiej ilości w grze to jakieś 2 m-ce intensywnego grania. Ucieszyłem się więc z bonusu, jak się jednak okazało, przedwcześnie. W grze kasiorki nie ma, Ubisoft zwala winę na Twitch, że niby informacja błędna. Przygoda.
 2. benjiro

  CD-ACTION

  Cóż, pełniaki fajne. Nie miałem. Za to pomysł, żeby hejt zwalczać hejtem nie jest wcale nowatorski. Szereg redakcji uprawia ten ogródek od lat i to bez oficjalnej zachęty ze strony rządu (bo przecież możność reklamowania spółek z udziałem Skarbu Państwa to żadna wziątka nie jest tylko czysty (sic!) zaszczyt). Chyba, że Papkin Obywatel mruga okiem do bardziej wyrobionego czytelnika. Takiego co to kojarzy Kodeks Hammurabiego. No jak tak to SZACUN. To jak to będzie: "Oko za oko, hejt za hejt. I cała sala tańczy z nami"? P.S.: Po odkopaniu swego czasu kilku recenzji Papkina pozwoliłem sobie na karkołomną tezę, że w/w nie potrafi pisać słabych tekstów. Dzisiaj dotarło do mnie, że gościa nie doceniłem. Po prostu zdolny jest.
 3. benjiro

  CD-ACTION

  http://demotywatory.pl/4229584/and;Gdy-obstrukcjonisci-stana-sie-zbyt-irytujacy-nazwijcie-ich-faszystami-nazistami-albo-antysemitami-Skojarzenie-to-wystarczajaco-czesto-powtarzane-stanie-sie-faktem-w-opinii-publicznejand; W sprawach mniejszej wagi funkcjonują też sformułowania takie jak: oszołom, paranoik, frustrat. Czasem frustracja może być źródłem twórczości artystycznej: https://www.youtube.com/watch?v=W1w83Uvoflw
 4. benjiro

  CD-ACTION

  To może coś z realnego świata. Główny bohater tekstu to o ile się dobrze orientuję Pana aktualny pracodawca . http://wpolityce.pl/media/234580-bauer-najblizej-przejecia-tvn-u-niemcy-zdominowali-polskie-media P.S. : To, że jakiś pączek, choćby i koński manifestuje swoją mentalność niewolnika i jeszcze się z niej cieszy to mnie obchodzi niewiele. To, że ją pielęgnują za grubą kasę ekipa satyryków też mnie zbytnio nie dziwi, mimo zażenowania. A sugerowanie komuś paranoi jest taką samą formą agresji jak nazwanie go sprzedajną dziewką. Od czego się, zauważ, powstrzymałem.
 5. benjiro

  CD-ACTION

  To ostatnie to Pan napisał. Co do reszty. Po wielkim ''''ciach''''. Cóż okopał się Pan jako adwokat Berlina (nomen omen) na z góry upatrzonych pozycjach. Można to rozumieć. Nie ma natomiast przymusu by się tym zachwycać. Ale jak już jesteśmy przy podróżach sentymentalnych (ah, ci wredni nauczyciele, może Pan sobie piątkę z Panią Chylińską przybić) i erystyce, to przypomniałem sobie taki chwyt: ''''Żona Ksantypa, paskudny wygląd i skłonność do odpowiadania pytaniem na pytanie nie czynią z niego Sokratesa''''. Żywię nadzieję, że w Pana przypadku przynajmniej to pierwsze się nie zgadza. Z lekkim rozczarowaniem. Niemniej, pozdrawiam.
 6. benjiro

  CD-ACTION

  Nie wiem, Panie Smugglerze, ile lat logiki miałeś na studiach ale drobnostka semantyczna, o której się wyżej rozpisałem nazywa się ''''polityczna poprawność''''. I nie wciągaj mnie proszę w paradoksy logiczne, obaj jesteśmy na to za starzy. Cóż, skoro nie każdy Niemiec, nawet w mundurze, musiał być nazistą (a nawet nie każdy nazista nawet goły musiał być Niemcem, nie?), pojawia się pytanie: Dlaczego na pierwszych stronach recenzji jest nadreprezentacja nazistów a Niemcy pojawiają się dopiero później. Cóż, zapewne kwestia stylu. Sprawa tzw. ''''dobrych Niemców'''' i milczącej reszty to w ogóle osobny temat, który w odniesieniu do w/w recenzji stanowiłby znaczący offtopic. Można by osobny temat założyć. Cóż, zakładam, że raczej Pan rozumie. Ale z ostrożności procesowej nie będę tłumaczył jak chłop krowie. Berlina wówczas z wami nie było a Pan był, może go to tłumaczy. Możesz mnie Pan natomiast dobić sztychem cytując recenzję, w której obóz koncentracyjny i Niemiec występuje w jednym zdaniu. Przy okazji ciekaw jestem jak się nazywała stolica tego Nazilandu. P.S.: Na ocenie gry się nie skupiałem gdyż gameplay jest mi obcy (nie we wszystko chce mi się grać), natomiast kwestie historyczne dość ambitnie poruszyliście sami w nr 11/2014, więc rozumiem, że na tym polu też się czujecie pewnie. Chociaż rozumiem, że jeden mediewista Przemysław Górniak wiosny nie czyni. No i średniowieczna tematy są takie jakieś bezpieczniejsze niż polskie szpitale psychiatryczne w III Rzeszy (oh, jak to cieszy) czy marsjańskie KL. P.S.2: Proszę po prostu tę recenzję przeczytać jeszcze raz. Nr 07/2014 str. 56-57 + ramka. Tak, wiem, jest też str. 58 ale nie bierze udziału w dyskusji ;). Ramkę Pana autorstwa sobie przeczytałem i przyswoiłem ale moje uwago dotyczą tekstu Berlina.
 7. benjiro

  CD-ACTION

  Co do Pana Berlina to przyznam, że jego recenzja Wolfensteina zapadła mi w pamięć jako bardzo pouczająca. Nawet ją sobie dzisiaj odkopałem spod sterty innych kolorowych egzemplarzy tej gazety. Dowiedziałem się z niej między innymi, że Birkenau tworzyli jacyś naziści, których w grze będziemy zabijać (i słusznie). Zmartwiło mnie natomiast, że w toku zabijania, ofiarami okrutnej wojny, a co gorsza naszego bohatera, staną się jacyś Niemcy (jak zrozumiałem, znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu). Ucieszyło mnie natomiast, że wbrew ustaleniom IPN-u na terenie okupowanej RP istniały (jako źródła oporu przeciw nazistom) polskie szpitale psychiatryczne - zapewne dzięki wsparciu Niemców. Jak zauważyłem, autora recenzji to też cieszy, więc cieszymy się obydwaj i już jest wesoło. P.S.: Niestety, nie udało mi się odkopać egzemplarza czasopisma (no bo z tą gazetą to literówka była), w którym autorzy zarzekali się, że to nie ważne kto im płaci, bo mają wolność wypowiedzi. P.S.: Byłem zachwycony neologizmem "nazistolica". Jej władca musiał zapewne zasiadać na nazi-stolcu.
 8. benjiro

  World Of Tanks

  Mam takie pytanie. Czy grze zdarza się czasem źle policzyć uszkodzenia? Ostatnio trafiłem z działa w ciężki czołg, prawie nówkę ;) Na złoto zapaliła się cyfra coś około -450 hp (zjechał do 6%). A później w podsumowaniu zobaczyłem zadane uszkodzenia: ok. 200 Jakieś wytłumaczenie? Pytam bo akurat staram się zaliczyć misję z rozbijaniem czołgów na puree... P.S.: Nie byłem z nikim w plutonie, więc to było moje trafienie.
 9. benjiro

  World Of Tanks

  Dzięki ale jak się formułuje rozkazy? Te, po których nad czołgiem zapala się ikonka.
 10. benjiro

  World Of Tanks

  Fakt. Już znikł. Natomiast mam kolejne pytanie. Czasem sojusznik rzuca komendę: za mną. Pomocy. Potrzebny ostrzał. Ponadto czasem komunikat jest kierowany bezpośrednio do mnie. Gdybym chciał takiej opcji użyć w bitwie, to jak to się robi? Komunikat ogólny i do drużyny potrafię wysłać - ale bez komend, które mają dodatkowe oznaczenie graficzne.
 11. benjiro

  World Of Tanks

  Mam pytanko: Długo się gracz świeci na niebiesko? Dzisiaj jeden gostek zepchnął mojego Alecto ze skarpy gdzie miałem dobrą pozycję do strzału. Nie zrobił tego przypadkiem, po prostu uznał, że to jego miejsce. Miał po prostu więcej KM pod maską a ja byłem bez szans. Kiedy bitwa była już wygrana wygarnąłem mu w zbiornik. Jeszcze skamlał, żeby to zaraportować. No i teraz mój nick przybrał piękny błękitny kolor. Pytanie na jak długo?
 12. benjiro

  Might and Magic: Duel of Champions

  Czy w tej grze można się jakoś umówić na pojedynek. Mam zadanie do wykonania potrzebne by zdobyć podstawkę Akademii: Pokonaj Akademię. Tyle, że jeszcze nie spotkałem w pojedynku takiego decku. Na razie tylko w kampanii. Gra ktoś tym?
 13. benjiro

  Uplay - błąd

  Ja dzisiaj zainstalowałem Anno 2070 i po odpaleniu Uplaya okroiło mi liczbę dostępnych gier. Wcięło mi połowę Assasinów. Kiedy chcę wejść w zakładkę Gry to launcher przestaje działać.
 14. No to mam podobnie jak przedmówcy. Chociaż się cieszę, że poznałem trzeciego bossa. Wywaliło mnie po rozgrywce. Przynajmniej już się dziś nie będę szarpał.
 15. benjiro

  Kościół i nie tylko...

  http://www.itvl.pl/news/kobieta-ktora-przezyla-aborcje można i takie historie znaleźć... nie wypowiadam się o skali zjawiska. ale ta kobieta żyje. i daje świadectwo.