Akwyx

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1472
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Akwyx

 • Ranga
  Przewodniczący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki wielkie! I jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
 2. Wybacz. Ogarniam to dla kumpla i się potknął przy pisaniu (zamienił 6 z 9 dlatego tejże karty nie znałeś). Chodziło o ten model: https://www.aria.co.uk/Products/Components/Graphics+Cards/AMD+Radeon/AMD+6950+Series/VTX+ATI+Radeon+HD+6950+2048MB+GDDR5+PCI-Express+Graphics+Card+?productId=45776 Wybaczcie zamieszanie. Płyta główna bez zmian.
 3. Serwus! Szybkie pytanie od nooba. Chcę się upewnić że karta graficzna Radeon 9650 oraz płyta główna Asus p7p55-m będą że sobą wspolgraly. Dzięki wielkie!
 4. Ale... to znaczy, że... chcesz grać na prywatnym serwerku, bo inaczej battle net zassałby wszystko czego ewentualnie brakuje.
 5. Pytanie jest takie - jak ważna jest wiedza na temat pewnych rzeczy, typu "charakterystyka bohatera romantycznego" a jak ważna umiejętność zdobywania konkretnej wiedzy, na pewien temat przy użyciu źródeł. Obie formy sprawdzania wiedzy mają wady. Ja po prostu uważam, że jeśli ktoś faktycznie potrafi się z pewnego tematu przygotować tak, że naprawdę się na tym zna (a nie poczyta na wikipedii i coś tam pomruczy pod nosem), to jest to ważniejsza umiejętność niż zdolność do "kucia" (chociaż może po prostu dlatego, że ja nauczyć się nie potrafię. Zrozumieć jak najbardziej, ale uczenie się na pamięć czegoś innego niż tekst to katorga).
 6. Około 15 minut z tego co pamiętam. Więc w tej materii niewiele się chyba zmienia. Tematów była pula, z której się wybierało. Prezentację, w teorii, trzeba było przygotować samodzielnie. I gdyby tak faktycznie było, to zdecydowanie byłby to lepszy sposób. Ba, sam pomagałem przy kilku dziwiąc się dlaczego niby ludzie tego sami nie zrobią. To było proste. Wyszukanie konkretnych informacji i zamknięcie ich w kilku zdaniach. Tak więc, w idealnym świecie prezentacje byłby lepsze. Natomiast dzisiaj... cóż czas pokaże. Ja po prostu miałem masę frajdy przy robieniu swojej pracy.
 7. Akwyx

  PROBLEM Gothic 2 na Windows 7

  Z tego co wyczytałem: 1. Gothic 2 średnio lubi się z Nvidią w przypadku Windows 7. 2. Czasem pomaga uruchamianie gry z nowego konta. 3. Gra może się uruchamiać do 20 min. Wtedy, po starcie aplikacji idziemy sobie od komputerka, żeby nic nie robić i czekamy. 4. Komuś pomogła instalacja moda Gothic multiplayer. 5. Podobno lepiej zamiast w zgodności z XP uruchomić w zgodności z Vistą SP2. Nie wiem na ile to pomoże, u mnie działał bez problemu ale: 1. Mam Radeona. 2. Mam 32 bitowy system.
 8. Ja rozumiem i to dobrze, że jej się kupić nie da. Natomiast i tak najbardziej żałuję, że ludziom nie chciało się zrobić fajnej pracy maturalnej bo ja miałem przy tym masę zabawy, nie musiałem się niczego uczyć (może kilka pojęć), a większość czasu poświęciłem na rozmowy z osobami, które gdzieś tam w swoich wypowiedziach chowają echo gwary. Poza tym wiele z tego czego się nauczyłem przy przygotowywaniu pracy przydało się później na studiach, zwłaszcza na językoznawstwie.
 9. Świetnie, gratulacje! Ach, uwielbiam ten temat. 10 minut? Godzina by mi nie wystarczyła! Przecież tu można mówić o wszystkim. Co prawda trzeba byłoby nawiązać do tekstu, który otrzymałeś (tak to rozumiem, nie wiem - ja pisałem pracę. Tzn... napisałem słownik bo pracę miałem w głowie), ale łatwo od tego przejść przez perspektywistyczne i deskryptywistyczne podejscie do języka i sięgnąć aż jego początku jak np. teorii bow-wow. Chociaż nie wiem czy to dobrze. Już przy swojej prezentacji maturalnej ("Pozostałości gwarowe") miałem wrażenie, że edukuję moją komisję... Ale ważne, że się udało, choć i tak moim zdaniem za dużo zależy od tematu i chyba wolałem swoją maturę. To całe szukanie, szperanie... tylko, że mało osób podchodziło do tego z takim zapałem jak ja. Większość po prostu prace kupowała...
 10. Ja takie małe sprostowanie do tego co napisałem. 26.04 dodatek wychodzi tylko w Ameryce, u nas jest dzień później. Przepraszam!
 11. Akwyx

  Mass Effect 3

  Internety mówią, że bug. Z tego co się orientuję powinna być cutscenka po wszystkim.
 12. Akwyx

  GITARA!

  Czyli tutaj chodzi o single cut, tak? Wygoda zależy przede wszystkim od profilu gryfu, szerokości podstrunnicy etc. Dla mnie np. Les Paul jest super niewygodny (podobnie jak Fender). W elektryku preferuję gryfy tzw. wyścigowe, wąskie o profilu mocno spłasczonego C. Co innego gitary klasyczne. Ale to zupełnie inna bajka.
 13. Spieszę z pomocą! Otóż już jutro nadchodzi dodatek Whispers of the Old Gods. Wprowadza bardzo dużo zmian, zwłaszcza ze względu na formaty. Dostaniemy tryb Wild, tj. dziczy, gdzie będzie można grać... wszystkim. Każda z talii będzie mogła składać się z dowolnej karty. Drugim trybem, na który myślę, że z punktu nowego gracza warto zwrócić uwagę jest standard. Tutaj będziemy mieli rotację dostępnych kart co znaczy, że nowej osobie dużo łatwiej zdobyć odpowiednie karty do gry (ponieważ ogólna pula granych jest mniejsza). Obecnie tryb ten będzie posiadał kraty bazowe i podstawowe, karty z przygód Black Rock Mountain i League of Explorers oraz z dodatku Great Tournament. (w swojej kolekcji kart możesz sobie przeglądać wszystko korzystając z odpowiednich zakładek). W standardzie każdy nowy dodatek wypycha stary, ale zawsze pozostają karty podstawowe. Więc od nich warto zacząć zbieranie. Potem zbierasz np. najnowszy dodatek, który w sumie będzie w grze przez dwa lata... i o wiele łatwiej będzie Ci dogonić innych graczy w kwestii kolekcji. Gry rankingowe odbywają się w obu tych trybach. Co do samego dodatku WotOG jeśli zalogujesz się w ciągu 3 dni od premiery otrzymasz darmowe 3 paczki, w tym pewną jedną legnedarkę C''Thuna. Dodatkowo, logując się w tym okresie otrzymasz również zadanie na zagranie X gier w trybie standard, za które otrzymasz 5 paczek. Jeśli je wykonasz dostaniesz kolejne, za które jest taka sama nagorda. Reasumując 13 paczek jeśli zalogujesz się w okresie premiery. Dobry deal. Jeśli miałbyś jakieś pytania pisz tutaj albo na bnecie, będe wieczorkiem na pewno.
 14. Problem jest taki, że dopiero od niedawna pojawiła się nowa matura. Ja sam do końca nie wiem jak wygląda ale o ile się orientuję poza faktyczną znajomością lektur potrzebna jest wiedza z zakresu języka jako takiego. Myślę, że warto odkurzyć żebyś później nie złapał się na tym, że nie wiesz co to jest partykuła. Co do samej matury, na początku roku szkolnego byłem w bibliotece w moim starym liceum (oddawałem książki bo miałem sporo duplikatów) i pytałem też o matury i podobno mimo wszystko trudno nie zdać. Chociaż sam pomysł nowej matury mi się nie podoba. Miałem masę frajdy pisząc swoją pracę.
 15. Akwyx

  LOL - League of Legends

  Na stałe o ile się orientuję. Chyba, że gdzieś tam kiedyś powróci jeśli w końcu pojawi się ta rotacja trybów, o której czytałem.