dannik

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1662
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O dannik

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Muszę zainstalować drukarkę sieciową na komputerze z linuksem. Oto instrukcja: W przypadku Linuksa należy zrobić dokonać następujących kroków: Dodać poniższą linijkę do pliku /etc/apt/sources.list (jako root lub używając sudo): deb http://www.bchemnet.com/suldr/ debian extra Zainstalować klucz GPG dla tego repozytorium: wget -O - http://www.bchemnet.com/suldr/suldr.gpg | sudo apt-key add - Odświeżyć listę repozytoriów: sudo apt-get update Zainstalować niezbędne pakiety: sudo apt-get install samsungmfp-data samsungmfp-driver Wejść do Cups: http://localhost:631 Następnie dodać drukarkę Samsung (Samsung SCX-4623 Series), na liście dostępnych sterowników powinien być dokładnie ten model. Pytanie: Jak to ugryźć? Będę wdzięczny za opisanie lub zobrazowanie tego krok po kroku, gdyż jestem na razie dość zielony, jeżeli chodzi o linuksa. Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Problem mam z tym, że coś się schrzaniło i zostawiło partycję z Ubuntu, a partycje od Windowsa złączyło w jedną i samego Windowsa skosiło. Przy uruchamianiu mam oczywiście do dyspozycji wybór między Ubuntu a Windowsem, lecz ten drugi nie działa. Próbowałem już przy użyciu płyty od Windows 7, ale nie czyta partycji Ubuntu, która jest teraz primary i nie chce zaakceptować innej. Pogodziłem się ze stratą danych, większość mam zuploadowane, a resztę da radę skompletować. Nie chce mi się z tym męczyć. Muszę mieć jak najszybciej sprawny komputer, bo czeka mnie sporo pracy, dlatego chcę jak najszybciej od nowa (wyzerowanego kompa, jak przy nowym) postawić Windowsa i zabrać się do roboty. Potrzebuję, więc szybkiej, sprawnej metody na doprowadzenie komputera do stanu "mint". Z góry dziękuję za pomoc.
 3. Chciałbym doprowadzić komputer do stanu "zero". Aktualnie mogę odpalić laptopa na Ubuntu. Chciałbym go wyczyścić, czyli: pozbyć się systemu, wyzerować partycje i zainstalować system od nowa. Docelowo postawić Windows 7 tak jak kiedyś i potem dodać do tego Ubuntu. Z góry dziękuję za pomoc.
 4. Jeżeli będziesz chcesz podjąć pracę np. jako lektor to CAE jest wymagany jako minimum (wiem z doświadczenia). Osobiście uważam (wykonując tłumaczenia i ucząc angielskiego), że ciężko nazwać same konwersacje czymś pożyteczniejszym. Chodzi o to, że jeśli chcesz używać w przyszłości angielskiego w pracy to warto znać gramatykę itp. Płynność mówienia przychodzi wraz z nauką. Oczywiście im więcej mówisz tym bardziej przyzwyczajasz się do płynnego posługiwania się dźwiękami, ale jeżeli chcesz również płynnie tworzyć skomplikowane wypowiedzi i korzystać z języka angielskiego, jak z polskiego to polecam zdawanie na wyższe certyfikaty. Wnioskuję, że jesteś w liceum. Ucz się i zdobywaj certyfikaty póki masz czas, bo później będzie go o wiele mniej. Z własnych obserwacji wiem, że niestety certyfikaty nie są nadal odpowiednio doceniane, wciąż wyżej stawia się licencjat z filologii. Nie mówię tego z zawiści, lecz dlatego, że znam osoby, które mając licencjat, są na poziomie B1 i same się do tego przyznają. CAE nie jest bardzo drogi a otwiera więcej drzwi niż FCE. Oczywiście polecam również CPE i inne certyfikaty (BEC, TOLES, ICFE i inne). Co do zwolnienia, jeśli dobrze pamiętam, to istnieje taka możliwość.
 5. dannik

  Matematyka

  Mam dość ciekawe zadanie z pogranicza matematyki i fizyki. Będę wdzięczny za pomoc. Mamy sprężarkę. Od zbiornika do zwężki są 3 m przewodu (przekrój 125 mm), zwężka (przekrój 2 mm) i 8 m przewodu (przekrój 10 mm) od zwężki do hełmu. Ciśnienie w sprężarce jest stałe i wynosi 6,5 bara. Temp. w pomieszczeniu 8 °C. Ile litrów lub m3 powietrza dostaje się do hełmu na sek lub minutę. Z góry dziękuję za pomoc.
 6. Mam mały problem. Tłumaczę pewien tekst, w którym występuje takie zdanie: "Wall Street firm specializng in small cap biotechnology and technology stocks." Nie mam za bardzo pomysłu jak to właściwie przetłumaczyć. Z góry dziękuję za pomoc.
 7. dannik

  Manga i Anime - temat ogólny

  Znacie może anime, które będzie dorównywało humorem Baka to Test to Shoukanjuu? Po obejrzeniu wyżej wymienionego naszła mnie straszna ochota na obejrzenie czegoś równie śmiesznego. Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Poszukuję czegoś w jak najniższej cenie. Ma służyć praktycznie tylko do korzystania z internetu. Miło by było gdyby miał jakąś znośną przekątną pokroju 12 cali. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje i pomoc.
 9. dannik

  Sztuki Walki

  Popieram. Kyokushin świetnie rozwija twarde kopnięcia okrężne i proste na wszystkie strefy, ale tak jak mówisz muay thai pod względem kolan, lecz również łokci jest chyba nie do przebicia. Chociaż jak wiadomo wszystko zależy od zawodnika. :)
 10. dannik

  Telefony Komórkowe

  Szukam i szukam, ale nic nie mogę znaleźć.
 11. dannik

  Telefony Komórkowe

  Mam problem natury technicznej. Straciłem wszystkie kontakty. Stało się to, gdy zmieniłem kartę SIM (play) na kartę od Orange. Po włączeniu telefonu kontaktów już nie było. Zamieniłem kartę ponownie na play i nadal nie ma. Zapisywanie kontaktów ustawione było na telefon i SIM. Model telefonu: Nokia 6303i classic. Z góry dziękuję za pomoc.
 12. dannik

  Jakie studia?

  Planuję iść na matematykę na MiNI na Politechnice Warszawskiej. Interesuję się tym od jakiegoś czasu, ale informacji nigdy za mało. Jakie ścieżki się otwierają? Mam na myśli jaki kierunek warto dobrać jako drugi oraz jak z pracą itp. Z góry dziękuję.
 13. dannik

  Quiz gothic :)

  Niestety nie. Podpowiem, że chodzi o jednego ze sprzedawców.
 14. dannik

  Quiz gothic :)

  Cóż to jest z questa. Chodzi o osobę która sprzedaje fałszywe udziały.
 15. dannik

  Quiz gothic :)

  Gothic II. Kto sprzedaje fałszywe udziały w kopalni rudy w III rozdziale?