Jake79

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Jake79

 • Ranga
  Robotnik
 1. Autor trafnie zauważył że w przypadku Wiedźmina 3 cały interfejs i sterowanie zrealizowane zostały o wiele bardziej jasno i czytelnie (czyli o niebo lepiej). Dziwi tylko dlaczego ostatecznie stwierdził, iż Wiedźmina 3 należy ocenić tylko odrobinę wyżej? Poza tym najwyraźniej autor recenzji nie zauważył takiego czynnika jak upływ czasu, który w świecie gier komputerowych ma jednak znaczenie bardzo istotne. Ponieważ Wiedźmin 3 to mimo wszystko gra sprzed 3 lat a w zestawieniu z Red Dead Redemption 2 i tak wypada praktycznie pod każdym względem lepiej. Red Dead Redemption 2 to z pewnością udana gra ale kilka elementów jest w niej zrealizowanych bardzo źle; przede wszystkim sterowanie i system celowania oraz niestety liniowość i z góry założony pomysł na głównego bohatera (tak jak ktoś zauważył wcześniej zapewne znajdą się tacy gracze którzy niekoniecznie chcą wcielać się w rolę bandyty i kryminalisty:-))... z kolei sama Fabuła jest raczej na przeciętnym poziomie.
 2. Jake79

  Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

  Z perspektywy czasu jest to bardzo ładny przykład mało obiektywnej i krzywdzącej recenzji. Co ciekawe kiedy ostatnio ukazała się gra Red Dead Redemption 2, która jako jedyna obok Horizon 0 może być porównana do Wiedźmina 3, mimo wielu usterek a w szczególności beznadziejnego sterowania oraz fatalnego systemu obsługi broni (a jest to w końcu western),  otrzymała na łamach tego serwisu rzecz jasna 10 na 10;-) .
 3. Jake79

  Red Dead Redemption 2 - recenzja - RDR 2

  To zdecydowanie nie jest gra dla każdego. Przede wszystkim ze względu na brak dynamiki. Począwszy od tego że nasz protagonista porusza się z lekkością T-54 (wypada to raczej archaicznie niż realistycznie... postać zachowuje się tak jakby kroczyła po dnie morskim, a sterowanie obfituje w przypadkowe i irytujące elementy) przez wszechobecne dłużyzny (wszystkie te mniejsze i większe podróże, przygotowania do zadań, nieszczęsny tryb sokolego oka... to raczej żmudna praca niż rozrywka i relaks), no przesadnym nadmiarze elementów symulacyjnych i survivalowych kończąc (jest tego po prostu zdecydowanie za dużo co w połączeniu z obniżoną dynamiką może psuć odbiór gry). Powyższe jest widoczny na pierwszy rzut oka dlatego trochę dziwić Może uzyskanie przez gry tak wysokich ocen. 
 4. Jake79

  Red Dead Redemption 2 - recenzja - RDR 2

  ... zapewne dalej gra się rozkręca, ale pierwsze godziny to naprawdę totalna nuda i mimo wszystko archaizm... trzeba się będzie przyzwyczaić do nieco topornego sterowania i kilku innych drobiazgów o których ewentualnie napiszę później... mimo wszystko Przydałby się jakiś mocny akcent na początku...  
 5. ... duży Sapkowski jest megalomanem z przerośniętym ego chyba nikogo nie dziwi. Niemniej jednak rynsztokowy język kolegi po piórze zza wschodniej granicy jest mimo wszystko nie na miejscu. ... co do roszczeń Sapkowskiego to należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy kilka lub kilkanaście lat temu Miało możliwość aby antycypować tak spektakularny sukces rynkowy gier Wiedźminie?... wydaje się że chyba nikt czegoś takiego mimo wszystko nie przewidywał. Wiedźmin 3 stał się grą wszechczasów. A to jest na pewno zmiana okoliczności którą w sensie prawnym może wykorzystać Sapkowski... zupełnie inaczej ocenić należy Oczywiście jego lekceważące i krytyczne wypowiedzi pod adresem dokonań CD Projekt Red... życzyłbym sobie aby Sapkowski docenił starania ekipy CD Projekt Red której zawdzięcza spektakularny sukces wymyślonego przez siebie bohatera... ale Sapkowski najwyraźniej już taki jest, jako bądź co bądź wybitny pisarz fantasy Ma do tego pewne prawo...
 6. Jake79

  Kulawy pająk: recenzja gry Spider-Man

  Autor recenzji najwyraźniej doszedł do wniosku że wszystkie te elementy gry które mu się nie spodobały należy automatycznie uznać za zrealizowane źle i niesatysfakcjonująco.  A to już niestety lekka przesada. Ponieważ nie jest to wprawdzie gra idealna, jednak obok Arkham najlepsza gra tego typu. W tym sensie jest to recenzja zła, gdyż autor nie powinien narzucać swojego zdania czytelnikom (darujmy sobie argumenty w rodzaju że "przecież inaczej się nie da, bo w ogóle nigdy nie można być obiektywnym Ani bezstronnym"). Zachęcam do obejrzenia wideo recenzji. Albo na przykład o wiele lepszej tekstowej na Eurogamer.
 7. Pełna zgoda. Wygląda to bardzo średnio i nie mowię wcale o grafice. Chodzi o animacje, a przede wszystkim ten dziwaczny mix średniowiecza i sci-fi. Moim zdaniem kompletnie nietrafiony pomysł.  Też jestem tego zdania. Gothic 2 to było apogeum zespołu pirania. Obecny projekt to niestety lekkie nieporozumienie... do tego od strony technicznej bardzo toporny.
 8. Naprawdę szkoda miejsca na tego typu teksty. Przykro to pisać ale autor nie był chyba w najwyższej formie kiedy popełnił ten artykulik. Abstrahując już od mało oryginalnej myśli przewodniej (przecież każde dziecko wie że multikulturowość i tolerancja to sakramenty człowieka inteligentnego i otwartego, bez których automatycznie przestałby być otwarty i inteligentny), trywialne poczucie humoru likwidowanie młodego człowieka który miał inne zdanie na dany temat to faktycznie szczyt tolerancji do tego bon mot pierwszej klasy) oczywiste błędy merytoryczne (np. Polska jako kraj dołujący cywilizacyjnie XVI czy XVII wieku) i nieporadność językowa porażają. ŻENADA.       
 9. Straszny banał... nawet piesek został fanatycznym katolem z krzyżykiem na czole... Szkoda, bo seria ma potencjał... Czy tak trudno było zrobić odsłonę gry na przykład w realiach wojen krzyżowych czy westernu albo w czasach króla Artura?... Ta konwencja lekkiej gry akcji doskonale by się do tego nadawała...
 10. Skoro ocenia pan ten tytuł tak krytyczne, a do tego z takim entuzjazmem wytyka pan wady tej gry, to pozostaje tylko zadać pytanie dlaczego dał jej pan 7 na 10 a nie na przykład 5 na 10? Prosiłbym o ustosunkowanie się do tego prostego pytania.  
 11. "Pobija rekord"...Komentarz sam się pisze. Niestety... 
 12. Trochę płycej niż Wiedźmin 3 i trochę głębiej niż w Far Cry 3. Ta wypośrodkowana koncepcja sprawdza się o dziwo całkiem dobrze... dziwaczna konwencja zderzenia świata mechanicznych zwierząt i cofniętej w rozwoju cywilizacyjnym ludzkości, to już inna sprawa (de gustibus...).  Ogólnie rzecz biorąc gra jest bardzo dobra. W końcu od czasów Wiedźmina 3 jakiś duży projekt na wysokim poziomie (nawiasem mówiąc jest to aktualnie gra z najlepszą grafiką). Oczywiście są pewne mankamenty (liniowa historia czy niedopracowana walka wręcz).  Podsumowując Wiedźmin 3 (jest aktualnie zdecydowanie najlepszą grą komputerową), to to nie jest, ale mimo wszystko to wysoki standard i aktualnie nie ma żadnej konkurencji wśród nowych tytułów.
 13. Jake79

  Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

  TYLKO 8,5/10 ?!...daleki od złośliwości jestem zwyczajnie zdegustowany notą wystawioną tej znakomitej grze. TAKA NOTA JEST jawnie KRZYWDZĄCA. Szkoda, że polska gra w polskim serwisie dostaje taką notę. Ponieważ 8,5/10 dostają na gram.pl często gry średnie, nie będące niczym nadzwyczajnym. Przykładowo: - Wiedźmin 3 zdołał uzyskać taką samą ocenę jak np. Hearthstone: Czarna Góra (sic!) (tylko, że ta ostatnia to ledwie karcianka); - z kolei Pillars of Eternity dostało 9/10, z entuzjastycznym wykrzyknikiem "murowanego kandydata na grę roku". A jest to w istocie jedynie udana retrospekcja i nie wnosi nic nowego. Wobec powyższego standardy oceny gier są najwyraźniej mało obiektywne.
 14. Jake79

  Total War: Rome II - recenzja

  Twórcy nic nie zrobili aby wyeliminować podstawowe błędy tej gry....mimo, że minął rok, jak to błyskotliwie zauważył jeden z przedmówców.
 15. Jake79

  Total War: Rome II - recenzja

  NIESTETY, GRA nieco ROZCZAROWUJE. Po pierwsze jest bardzo niedopracowana od strony technicznej (bardzo słaba optymalizacja i brak stabilności kuleją najbardziej) - mimo, że R II nie wygląda wiele lepiej niż Shogun II - to wymaga o wiele mocniejszego sprzętu, który i tak nie gwarantuje pełnego komfortu. Po drugie - in minus jeszcze kilka rzeczy, w szczególności: uproszczenia na poziomie strategicznym, słabe SI i abstrahowanie od realiów historycznych. Być może jeszcze to wszystko będzie zoptymalizowane, ale póki co...rozważam zwrot gry...jako fan serii liczyłem na coś lepszego.