Myszasty

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  2067
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Myszasty

 1. Witajcie drodzy Gramowicze i Gramowiczki! Witajcie na naszym nowym, miejmy nadzieję lepszym forum. Forum, które zdecydowaliśmy się oddać w wasze ręce w jeszcze dość surowym stanie, choć już teraz posiada ono bardzo wiele, postulowanych od długiego czasu funkcji. Potraktujcie jego obecny kształt jako swoisty szkielet, który obudujemy nowymi elementami i funkcjami. Poprzedni mechanizm nie spełniał naszych – więc finalnie Waszych – oczekiwań, a próby naprawienia starego forum okazały się zbyt czasochłonne i mało efektywne. Dlatego postanowiliśmy zastosować politykę „grubej kreski” i zrobić wszystko od nowa. Dzięki temu wreszcie będziemy dysponować stabilną platformą o modułowej konstrukcji, pozwalającą na szybkie wprowadzanie zmian, czy rozbudowę lub dodawanie nowych funkcji. Spora część z nich (jak np. ciemna skórka i feed najnowszych wątków) pojawi się już wkrótce, nad innymi natomiast podyskutujemy tutaj z Wami. Póki co postawiliśmy na minimalizm i funkcjonalność, ale oczywiście to jaki kształt przyjmie forum zależy od Was. Tym razem naprawdę. Teraz jest to wykonalne. Weterani nie powinni się obawiać utraty rang, czy postów. Na nowy mechanizm przenieśliśmy całą naszą i Waszą historię – konta, wątki, posty, zdjęcia… W tym też momencie zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Zdajemy sobie sprawę, że mimo testów wciąż mogą tkwić gdzieś ukryte błędy, więc… Testujcie, raportujcie, sugerujcie, chwalcie, krytykujcie… Każdy raport o wykrytym na tym wczesnym etapie błędzie jest na wagę złota. Jeśli cokolwiek chcielibyście zmienić, poprawić, ulepszyć, czy dodać – piszcie śmiało! Co jakiś czas na pewno pojawi się też specjalny wątek poświęcony dyskusji na temat poszczególnych elementów składowych forum, czy też głosowania, jeśli uznacie, że kilka rozwiązań ma podobny potencjał. Dziękujemy za cierpliwość, przepraszamy za wszystkie wcześniejsze problemy oraz niedogodności i… Jeszcze raz zapraszamy na nowe gramowe forum!
 2. Chyba każdy. Po migracji na nowy serwer i nowy engine gramu okazało się, ze stare bebechy forum powodują sporo problemów z kompatybilnością. Oczywiście jest to na liście do ogarnięcia, ale jak zapewne rozumiesz, najpierw skupiamy się na odbugowaniu serwisu. Od strony technicznej, to skok o dwa dziesięciolecia (serio!), więc rzeczy do ogarnięcia jest masa. 
 3. Czy tylko mnie widok Cmentarza kojarzy się tak bardzo mocno z Herosami? :) Swoją drogą bardzo mnie ten tytuł zaintrygował. Uwielbiam gry, w których faktycznie można przegrać. Tak cąłkowicie i ostatecznie. Nie ma rączek, nie ma nóżek, idź już chłopie spać. :D  
 4. Spędziłem chwilę na sprawdzanie tego i z moich doświadczeń wynikało coś innego. Zapis gry następuje przy jakichś posągach/kapliczkach (to raczej modlitwa, niz odpoczynek) i po nim na pewno mamy do czynienia z respawnem. Sęk w tym, że np. jeden ze strażników stojący przy urwisku w trawie respawnował się kilka razy, niemal na moich oczach. Zabiłem go (bez zapisywania gry, czy umierania w tym czasie) chyba z pięć, czy sześć razy. W końcu mi się znudziło i pobiegłem dalej. Podobna sytuacja powtórzyła się kilka razy w tym dość krótkim fragmencie gry. Może to po prostu bug w tym buildzie, który resetował wrogów z jakichś nieznanych mi przyczyn. Ale tak było. :)
 5. Bogatsza od pecetowej. O dodane za darmo DLC-ki. Nie słyszałem o tym, żeby istniała w chwili obecnej pecetowa wersja GOTY ze wszystkimi dodatkami, do której starasz się switchową porównać. Zamulanie konsoli na wielkich mapach etc. to spory problem, ale nie dyskwalifikujący. Grywalność pozostaje taka sama. To ta sama, bogata gra, a nie jakiś okrojony pod Switcha kastrat, jadący na marce.
 6. Wiedźmiński świat! Nie mogłem tego oddać nikomu. ;)
 7. Bardzo grywalne, choć nie bez wad. A przede wszytskim chyba całkiem pominięte przez marketing EA. Ha, nawet reckę popełniłem. :) https://www.gram.pl/artykul/2012/02/22/kingdoms-of-amalur-reckoning-recenzja.shtml
 8. Właśnie się robi porządek, dlatego jest bałagan. Wymuszone indeksowanie w tle, połączone z czyms tam magicznym jeszcze (nie zawsze rozumiem wszystko, co mówią ludie z IT) i przez jakis czas będzie małe zamieszanie. :)   Dodam, że raczej krótszy, niż dłuższy. :)
 9. Dodtakowo do projektowana okrętów zatrudnili chyba kilkulatka. Brzydszych nie widziałem od lat. Te z SoT zabijają przy tym realizmem. :)
 10. Obiecuję, że za te herezje i skróty myślowe pepsi zostanie potraktowany ostrzegawczą serią z Bozara. W głowę. Albo będzie przez kilka miesięcy zbierał materiał na Jet dla Myrona. Gołymi rękoma.
 11. Pewnie znów zachwyci klimatem i pomysłami, skopanymi przez takie sobie wykonanie. Ale jakos tak strasznie lubię te wynalazki z Focusa. 
 12. Swoją drogą gra nie powstaje na podstawie starego CP 2020, ale jego unowocześnionej wersji, konsultowanej z Pondsmithem. Na jej podstawie miała zresztą pojawić sie też nowa wersja papierowego systemu, ale na razie w tym temacie cisza. Chyba, że po dodze się coś pozmieniało... :)
 13. Kolorowa strzelanka i budowanie zamków w trybie "softcore". Tak, na to czekałem od premiery New Vegas. Na pewno będzie dużo DOBREJ ZABAWY! (tm).
 14. Co jak co, ale jedno Techlandowi należy przyznać - rozwijają się w obłędnym tempie. I robią to we właściwym kierunku. Jeśli to wszystko nie będzie zabugowane, to zapowiada się jedna z najlepszych gier akcji w historii. Trzymam kciuki, bardzo mocno!
 15. Na poziomie dbałości o detale, rewelacja. Zbyt jasno, ale jednak bardzo cyberpunkowo. Tylko reżyseria słaba, brak jakiegokolwiek napięcia, porządnego pieprznięcia pięścią w stół, to po prostu zbiór obrazków. Za mało też brudu i smrodu podziemnego życia, taki "zwyczajny piątunio w Night City" zamiast "witaj niekoniecznie wesoła przygodo!"    Ale mają u mnie taki kredyt zaufania, że mimo kręcenia nosem wciąz się jaram i czekam na więcej.
 16. Będzie premka tiieru X - Super Pazdan z nieprzebijalną, gładką wieżą.
 17. Myszasty

  Fallout 76 oficjalnie zapowiedziany

  W maju 1776 stworzono a 12 czerwca ratyfikowano w  Williamsburgu Deklarację praw Wirginii, więc pewnie tam. Tym bardziej, że cały Vault 76 jest "oficjlanym vaultem trzystulecia", zapewne Deklaracji niepodległości. Co ciekawe na Pip-boyu (kóry jest modelem z pierwszych Falloutów) mamy datę 2102, a więc prawie 60 lat przed Fallout 1.   Pytanie brzmi, czy Bethsoft potrafi jednak zrobić coś jeszcze gorszego niż F4. :)
 18. Poprawione, dzięki za czujność. :)
 19. A ja bym chciał Londyn i klimacik, jak w Snatch. Oj, grałbym.
 20. Myszasty

  Fallout 4: New Vegas na nowym gameplayu

  Serio, dawno nie czułem takiego napięcia oglądając cokolwiek, jak w momencie gdy grający odpalał panel rozwoju postaci... Chcę już! :) I oddajcie Fallouta Obsidianowi, pacykarze. Po zapoznaniu się z takimi modami, jak choćby Sim Settlements, większość ekipy tworzącej F4 powinna ze wstydu popełnić zbiorowe harakiri plastikowymi nożami ze stołówki.
 21. Upsss... Oczywiście do 3 listopada. To wszystko przez ten deszcz... :)
 22. W moim rankingu to od zawsze najlepsza gra FPP wszech czasów. Ciszy mnie, że nie tylko ja tak uważam. Szacuneczek dla ekipy za wspieranie tego arcydzieła niemal 20 lat od premiery. I kilku innych kultowych gierek z Bad Mojo na czele. :D
 23. Andromeda to pierwszy ME, którego nie dałem rady skończyć. "Czwórka" to pierwszy Fallout, którego nie dałem rady skończyć. Coś złego dzieje się z grami... :P
 24. Napiszę tylko: A nie mówiłem! :D
 25. Myszasty

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Faktycznie coś jest nie tak. Dzięki za info, sprawdzamy.