BroVaR87

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  83
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O BroVaR87

 • Ranga
  Przodownik
 1. "zaoszczędzi też 8 proc. na zużyciu energii." Ciekaw jestem, czy to wpłynie w jakiś sposób, żeby konsola nie szeleściła jak suszarka na pełnych obrotach :D.
 2. Miałem raczej na myśli pełnokrwiste konwersje gier z X1 na PC, niż streaming a''la OnLive. Chociaż jakby na to spojrzeć z drugiej strony, to byłby to lekki prztyczek w nos dla Microsoftu, który przecież chce nadal rywalizować z PS4 czy też WiiU :).
 3. Mnie zastanawia jedna rzecz: czy pamięta ktoś z was, jak Microsoft zarzekał się, iż Windows 8 będziecie umożliwiać rzekomo emulację gier na X360? Ciekaw jestem, czy wraz z pojawieniem się W10 ze zintegrowanym Xbox Live doczekamy się przenosin ramake''ów exclusive''ów na X1: Halo czy też Gears of War na PC-ty. Pewnie odpowiecie mi: "Człowieku, czyś ty oszalał?! Gdyby tak było, to by mało osób chciało kupować X1". To ja odpowiem tak: może tak, może nie, ale tak czy siak byłoby to Microsoftowi na rękę, bo jakby nie patrzeć, to ich domeną są zarówno PC-ty jak i konsole, tak więc zyski z pewnością mieliby zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. No, chyba że w Microsofcie wciąż panuje przekonanie, że np. remaster GoW na PC-ty stanowcze NIE, bo piractwo BE! Cóż... to by trochę kłóciło się z poprzednimi deklaracjami włodarzy Microsoftu, którzy wręcz zapewniali, że wraz z Windowsem 10 chcą się bardziej otworzyć na graczy PC-towych. Ale czy tak będzie? Przekonamy się z czasem :).
 4. BroVaR87

  Weekendowe AMA z Adrianem Chmielarzem

  Witam Panie Adrianie, mam dosyć osobiste pytanie do Pana. Otóż uczę się indywidualnie UDK w celu stworzenia jakiegoś przykładowego poziomu, żeby później przedstawić go w People Can Fly, albo może nawet i u Was - w The Astronauts. Lecz nurtuje mnie jedna rzecz: otóż jak wiadomo Epic stworzył Unreal Engine 4, który już jest wykorzystywany przez developerów w swoich produkcjach. I z pewnością coraz więcej gier będzie oparte na tym silniku, odrzucając na bok przez wielu uważanych już za przestarzały UE3. Czy jest sens nadal poznawać UE3 wiedząc, że na horyzoncie jest już UE4 i Epic z pewnością udostępni stosowne narzędzia wykorzystujące możliwości tego engine''u szerszej publiczności?
 5. Ciekawa modyfikacja. Nareszcie można się poczuć jak w Elsweyr albo Hammerfell, bo to przecież też pustynna prowincja. Nie wiem co prawda, jak jest z tropikalną roślinnością :). Swoją drogą - ciekaw jestem, czy twórca modu pokusił się o dodanie większej ilości khajiitów albo redgardów.
 6. Zdążyłem przetestować benchmark. No i cóż, tak jak wyżej chwaliłem QLOC za mistrzowskie optymalizacje portów, tak teraz muszę stwierdzić, że... niestety, ale optymalka gry leży i kwiczy. Przy najniższych detalach miałem max 30 FPS, chociaż mieszczę się w wymaganiach minimalnych, zaś jeśli chodzi o możliwości graficzne 6-ki w stosunku do Resident Evil 5, to są one podobne. Halo, panowie i panie z QLOC''a, przyłóżcie się do tego lepiej, nim premiera nadejdzie :).
 7. > > Wszystkie PCtowe wersje gier Capcomu robi właśnie QLOC. I chwała im za to! Wszystkie porty, jakie zrobiła nasza rodzima firma zasługują na złoty medal. Potrafią wręcz w mistrzowski sposób zadbać o należytą optymalizację, jak również o równie niezgorszą polonizację. Inne firmy zajmujące się portowaniem powinny brać przykład z QLOC''a, jak się powinno przenosić gry z konsol na kompy :). I znów potwierdza się powiedzenie, że "Polak potrafi" nie tylko tworzyć gry, ale też je przenosić na inne, growe platformy :).
 8. Screeny prezentują się zacnie. Nie mogę się doczekać tego dodatku. Przy okazji: czy ten stwór z siódmego, ostatniego screena nie przedstawia czasem samego Hermaeusa Mory? Bo mam nieodparte wrażenie, że to jest właśnie nas deadryczny księżulek we własnej osobie :D.
 9. Normalnie, czyli 3 x 8-9, w porywach do 10 godzin (wiem, śpioch ze mnie :D). Jest czas na grę, ale również jest czas na sen, by później mieć dobry humor, a co za tym idzie - lepszego skilla :).
 10. BroVaR87

  Cyberpunk, czyli nowa gra cRPG od CDPR

  Heh, ciekaw jestem czy osadzą akcję gry w Polsce :P.
 11. BroVaR87

  Cyberpunk, czyli nowa gra cRPG od CDPR

  Heh, ciekaw jestem czy osadzą akcję gry w Polsce :P.
 12. Przykra sprawa, wstrętny gubernator. Oby obywatele USA nie zapomnieli mu tego przy najbliższych wyborach.
 13. Myszasty ma rację. Zamiast pozwolić, by projekt zamarzł na dobre, mogli chociaż dać mu szansę odmarznąć w Kickstarterze.
 14. No to ja mogę się pochwalić 365 godzinami gry i w niecałą połowie zaliczoną główną osią fabularną, bo wpierw skupiłem się na questach pobocznych ;].
 15. Zapomniałem dodać przy grafice w TES''ie V, to po użyciu dobry modów poprawiających ją np. Skyrim HD - 2K Textures, bo bez nich już nie jest tak różowo.