SpecShadow

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5990
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez SpecShadow

 1. SpecShadow

  Kickstarter

  Za sprawą ekipy Tima Schafera - Double Fine - gracze poznali nową metodę finansowania projektów ekip, w których produkcje zagrywali się będąc młodsi. Pojawili się i kolejni chętni - najpierw Obisidian potrzebuje do produkcji bliżej nieokreślonego projektu - cRPGa potem Brian Fargo chcący stworzyć nową część Wasteland (potrzebuje okrągłego miliona $). Co sądzicie o takiej formie finansowania? Myślicie że to dobra metoda na takie projekty? Może ma swoje wady? Czy w obecnych czasach to jedyna szansa w walce z taśmowymi produkcjami z nikłym poziomem trudności i sequelami?
 2. SpecShadow

  GOTHIC

  Czas Zapłaty wyszedł http://themodders.org/index.php?topic=20904.0 Ile to czasu już minęło...
 3. No, trochę czasu minęło ale warto wspomnieć - Czas Zapłaty wyszedł! http://themodders.org/index.php?topic=20904.0
 4. System z Bloodlines byłby lepszy. Zamiast latających XPków to za wykonywanie zadań (które w starych Thiefach były różne zależnie od poziomu trudności) punkty, które po jakimś czasie można przeznaczyć na coś. Pamiętam, że bardzo mi się ten pomysł podobał i teraz w grach XPki mnie strasznie drażnią :] Po co się dzisiaj pakuje XPki do gier? Bo bez tego gra okazałaby się nudna. Znowu strzelanie i siekanie. Po co, na co? Dla XP. Ludzie - gracze zostali tak wytrenowani, że muszą mieć taki rodzaj smakołyka (jak u zwierząt), którymi są nagradzani za każdą drobnostkę Wyciąć to i dostajemy nudnego średniaka. Rzekłem. Grę oleję i albo odpalę The Dark Mod (niedawno wypuszczono samodzielną wersję, bez wymaganego Dooma3) albo wreszcie odpalę pierwsze dwa Thiefy, które z łatką DDfix na Dark Engine 2.0 działają wspaniale na współczesnych komputerach.
 5. I tak nie przebiją gościa, co to podczas polowania na kaczki natknął się na Hitlera. To było w burgerowym ichnim pulpowym gazeciaku.
 6. "Immersyjna gra z mocnym corem Kaj ten languydż się zwie? Because ja nie kumam bazy tego gibberisha... Co do tematu to oby nie było jak z Dead Island - na papierze i materiałach video świetna gra a w praktyce śmiertelnie nudny symulator kuriera w tropikach. Chyba dobre wspomnienia po Dark Messiahu pomogą najbardziej...
 7. Za nieumiejętny PR daję 3/10. Średnio ogarnięty gracz będzie kręcił nosem na te "cuda".
 8. Nie wiem czemu jak patrzę na materiały z Lost Planet 3 to przypomina mi on Red Faction: Armageddon. Pozostaje mi trzymać kciuki za to, że kolejne zmiany* przyniosą pozytywny odzew graczy *bo co jak to ale o wtórności w tej serii nie ma mowy.
 9. SpecShadow

  Battlefield 4

  Mogę nazwać się szczęściarzem. Beta chodzi lepiej niż BF3. Niby mam Radeona (z nimi beta działa lepiej) ale to tylko 6570. Najbardziej narzekają ludzie z wypasionymi kompami, którym tnie ostro, którzy ignorują prosty fakt - ten, że to tylko beta. Swoją drogą granatnik ma ciekawą cechę - jeśli jesteśmy kolo budynku, na którym siedzą kamperzy, to możemy się pozbyć ich przez wybuchające granaty z granatnika Wsparcia. Wystrzeliwujemy je w górę a one wybuchają przy krawędzi. Dziwne ale działa. Kupno? Owszem, po premierze gry i 2-3 DLC w promocji, minimum -60%. Tak jak zrobiłem w przypadku BF3.
 10. Pomijając czerstwą nazwę* to, razem z Underrail oraz Lords of Xulima, zajmują najwyższą pozycję na liście życzeń. I zakupów. Ludzie narzekają na portrety i tury. Naprawdę? Tak jakby kociokwik - walka w czasie rzeczywistym była dobra... *swoją drogą - Deathfire to chyba nazwa jakiegoś ważnego przedmiotu w Wizards&Warriors, gry od niejakiego D.W.Bradleya. Swoją drogą polecam ale trzeba mieć szczęście by ją odpalić...
 11. SpecShadow

  Demo Alien Rage gotowe do pobrania

  Przesadzasz. Robiłem 2-3 wymiany sprzętu (generalne, z przerwą prawie dwuletnią pomiędzy, do tego patche...), nadal nie było płynnie. Daleko poza minimalne i średnie. To jest brak optymalizacji. Dzisiaj narzekają na brak optymalizacji posiadacze wypasionych sprzętów, gdy ręka im drży przy obniżaniu detali. Dawniej narzekało się na optymalizację, gdy gra nie działała płynnie na żadnym sprzęcie.
 12. SpecShadow

  Fallout 2 - temat ogólny

  http://fallout-corner.pl/news.php?item.132 Podobno tutaj jest. I dzięki za informację o premierze (dzisiejszej) moda. W życiu bym nie wiedział, że jest już ukończony.
 13. @up pułapka w linku? Co do tematu - chyba się łapię choć karty nie znam. Ale jeśli będzie coś podobnego do Dead Island to powinienenm dać radę. Oby bo bardzo spodobał mi się ten tytuł.
 14. SpecShadow

  Nowa wersja Unity ze wsparciem dla 2D

  Jeśli ułatwi to stworzenie gier w rzucie izometrycznym to jestem za.
 15. SpecShadow

  Fallout 2 - temat ogólny

  http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=63996&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=91e37f711ca61e0aeadd8cbdc45abf9e Fallout 2 Restoration Project 2.2 jest gotowy. Podobno to ostatnia wersja, ale coś przebąkiwali o polskiej wersji więc kto wie...
 16. Dość kuriozalny pomysł w grze, gdzie celność spada wraz z ruchem postaci. I tak jak wyżej - niemożność wyrobienia na zakupy podstawowego gnata, hakerzy, okropna społeczność (czy gorsza od LoLa to nie pomnę)... generalnie Nexon w pigułce.
 17. Jak nie będzie takim duchowym spadkobiercą jak Dragon age dla BG to jestem za.
 18. BG:EE na PC to pomyłka, jedynie na tablety to ma sens. Atari gonna Atari.
 19. To jest UE3? Jestem pod wrażeniem. Zwykle gry na tym silniku kojarzą mi się z przesadzonym oświetleniem, błyszczącym-się-jak-psu-wiadomo-co - powierzchniami i przypakowanymi, karykaturalnymi postaciami.
 20. Najpierw niech cwaniaki z Beth uregulują zaległe należności. I niech nie cwaniakują dalej, zniszczenie Human Head i wykupienie ich za darmo? Łajzy gier nie potrafią robić (TES - zabugwane etc) ale kombinatorykę wobec innych ekip mają opanowaną lepiej niż ww. produkcję własnych gier... PS. oddanie Prey2 w ręce Arkane to dobra decyzja.
 21. SpecShadow

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Zainstalować na 7. Ta gra nie robi problemów na nowych systemach, chyba że zainstaluje się w Program files. Ewentualnie dorzucić też fixa z podpiętego posta i coś na większą rozdzielczość.
 22. Darmowe DLC? Wspaniała wiadomość! Przypomina mi gry od SigmaGames które bardzo lubię.
 23. Wyczuwam notoryczny ból tyłka i kompleksy :] Co do Darksiders to bliżej jej do Zeldy niz God of War, jak dla mnie. Przy czym sequel może odstraszać mniejszą ilością walk, podczas gdy w D1 było to zbalansowane.
 24. Czy to ta sama gra, gdzie ludzie narzekali na brak rąk trzymających giwery? Zresztą, czekam na premierę, od ekipy robiącej Necrovision warto kupować bo dobre gry mają.
 25. Chodzi mi o porównanie. Porównując Deadly Shadows do Thiefa 1 i 2 to wypada dla fanów gorzej, ze względu na portowanie i terminy etc. Jak za horyzontem pojawia się Thief 4 to nagle uraz do Thiefa 3 znika. Magia. Zawsze pozostej Thief2X oraz The Dark Mod.