Refleksjonista

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  527
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Refleksjonista

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Refleksjonista

  Fizyka

  Witam jest tu może osoba której się wybitnie nudzi i jest w miarę dobra z fizyki? Bo potrzebne mi rozwiązania 4 zadań, co jest warunkiem koniecznym, zebym zaliczyl fizyke na semestrze :D Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, załączam zadanka: 1. Dwie kule z plasteliny o masach m1 = 250 g i m2 = 200 g poruszają się z prędkościami v1 = 2 m/s i v2 = 4 m/s. Kierunki prędkości są wzajemnie prostopadłe. Wyznaczyć prędkość (wartość i kierunek) bryły powstałej w wyniku zderzenia kul. 2. Na ciało o masie m = 1 kg działają siły F1 = (1 N) i - (2 N)j oraz F2 = (2 N) i - (2 N)j. Jaką pracę wykonała wypadkowa tych sił rozpędzając w ciągu 4 sekund spoczywające początkowo ciało? Znaleźć wektor przemieszczenia ciała d = (dx m) i + (dy m)j. 3. Kula lecąca w kierunku poziomym z prędkością v0 = 50 m/s rozrywa się na dwie części. Masy odłamków są odpowiednio równe m1 = 1 kg i m2 = 2 kg. Prędkość większego odłamka jest równa v1 = 20 m/s i jest skierowana pod kątem 60°w górę od pierwotnego kierunku lotu. Znaleźć wektor prędkości (wystarczy podać wartość prędkości i funkcji trygonometrycznej kąta odchylenia od pierwotnego kierunku) drugiego odłamka. 4. Środki mas planety (mP = 5×1024 kg) i jej księżyca (mK = 1022 kg) odległe są o 200 000 km. Wyznaczyć okres obiegu T planety i księżyca wokół wspólnego środka masy.
 2. Refleksjonista

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  No rzeczywiście było tak jak mówisz, najpierw musiałem wybić ogniste demony i kamiennych w bibliotece i poinformować o tym Riordiana. Teraz mam inne pytanie. Jaką drogą najlepiej wyprowadzić Diega i Bilgota z GD? Chodzi mi o to, żeby zdobyć w miarę dużo doświadczenia, ale nie narazić zbytnio obu panów na śmierć. Myślałem o drodze od kopalni Fajetha do Nowego Obozu, następnie do kopalni Marcosa, przez las i dalej ścieżką. Czy opłaca się wybrać taką drogę? Jeżeli ktoś zna inną, lepszą i bardziej opłacalną, to bardzo prosiłbym o zaznaczenie jej na mapie ;)
 3. Refleksjonista

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Witam, mam pewien problem. Kto i w jakim dokładnie momencie zleca misję "Orkowie w kanionie"? Czytałem, że zleca to Riordian. Już wybiłem cały ten obóz przy pomocy piratów idę poźniej do tego łysola i jest tylko dialog o tych zapomnianych budowlach... Może jak odkryję te budowle to dopiero mi to zleca? Bardzo proszę o pomoc, gdyż zależy mi na dodatkowym expie, zawsze się przyda trochę PD więcej :)
 4. Refleksjonista

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Proszę o pomoc z angielskiego: ZAD.1 Uzupełnij lukę w zdaniu 1 wyrazem: 1. UNICEF is a non-............... organisation whose aim is to help children all over the world in need. 2. He ............... up with a brilliant idea for the end-of-the-year celebration. ZAD.2 Wybierz poprawną odpowiedź: 1. The lighting and stage equipment is right up to ............. . A) date B) time C) latest 2. And if all this isn''t .................., you will be pleased to hear that children under 7 can enter free of charge. A) much B) enough C) plenty ZAD.3 Uzupełnij dialog: 1. A: Do ....................................... call Tony? B: No, there''s no point. He isn''t interested in music. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)
 5. Refleksjonista

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Bardzo proszę o pomoc z angielskiego: ZAD.1 Wstaw dokładnie JEDEN wyraz w lukę: 1. My brother has been ........... scuba diving lessons since he was 8 years old. 2. It is true that at ........... altitudes there''s less oxygen? 3. How .......... a game of tennis? 4. With his family background it was no surprise that he ............ the election. ZAD.2 Uzupełnij dialogi: 1. A: What time ..................? (tu wydaje mi się, że będzie should I get up) B: If I were you I''d get up at 6 am. 2. A: How .......................? B: I''d rather not go to the cinema to be honest. 3. A: Hello! ....................... Mr Milton, please? B: Who''s speaking, please? A: My name is Terry Stevens. 4. A: ............................... window? B: No, not at all. It is a bit hot in here. Z góry dziękuję za wszelką chęć pomocy :)
 6. Refleksjonista

  Quiz - książka Eragon

  > Linea
 7. Refleksjonista

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Dzięki wielkie, uratowałeś mi życie w tym momencie :D
 8. Refleksjonista

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Bardzo proszę o pomoc w uzupełnieniu luk w zdaniach dokładnie jednym wyrazem: 1. They ....... up their fridge with all kinds of food so that their guests would not have to shop for anything. 2. The police ....... after the criminals. 3. I will not put up with that kind of behaviour from now ....... . 4. Talking to someone or listening to the radio helps you ....... alert when you''re driving at night. 5. I''ve ....... up my mind to give up smoking. 6. In ....... to this, I would like to mention that the staff were very unhelpful. 7. Mike decided to go on a diet because he had ....... on too much weight. 8. To make ......... worse, the bicycle you sent me was the wrong colour. 9. Have you ever .......... of trying Japanese food? A także o uzupełnienie dialogów: 1. A: May ........................, sir? (tu mi się wydaje, że będzie: I help you) B: Yes. I''d like a steak with French fries. 2. A: What ...........................? ( tu mi się wydaje, że będzie can I do for you) B: Can I have 300 grams of Cheddar cheese, please? 3. A: Do ............................else? (tu mi się wydaje, że będzie you need anything) B:No, that''s it, thanks. 4. A: We''re having a barbecue on Sunday afternoon. I hope you can make it. B: Thanks, ...........................come. Dziękuję bardzo za każdą udzieloną pomoc :)
 9. Refleksjonista

  Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

  http://shop.massdnm.com/product,1311,9.html Mi osobiście ta wpadła ostatnio w oko, ale nie wiem czy ci będzie pasować cena, najlepiej jakbyś podał pasujący dla ciebie przedział cenowy to może poszukam czegoś tańszego :)
 10. Refleksjonista

  Czego słuchasz w tym momencie?

  Małpa - Pozwól mi nie mówić nic
 11. Refleksjonista

  Quiz - książka Eragon

  Oddaję, nie mam pomysłu żadnego.
 12. Refleksjonista

  Quiz - książka Eragon

  Beirland
 13. Refleksjonista

  Quiz - książka Eragon

  No, teraz może być ;D tylor2 +1
 14. Refleksjonista

  Quiz - książka Eragon

  Brakuje jednego, tak bym go nazwał, ,,oręża" ;p
 15. Refleksjonista

  Quiz - książka Eragon

  Hm, nie mam co wymyślić, więc może takie coś: Wymień wszystkie bronie, jakimi posługiwał się Eragon.