vonArnold

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1840
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O vonArnold

 • Ranga
  Robotnik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie jestem na bieżąco ze sprzętem PC, a zanim się przez info przekopię to trochę potrwa. Może ktoś w międzyczasie wstępnie doradzi. Potrzebny nowy PC. Widełki 2500-3000 PLN, ale bliżej tej pierwszej kwoty. Sama skrzynka bez dysku twardego i napędu DVD (te przeniosę z poprzedniego). Bez systemu operacyjnego. Z karty graficznej skłaniam się do jakiegoś wariantu gtx 1060, procek zapewne intel. Ile ramu? 8 GB z wolnym slotem na kolejne 8 GB czy od razu 16 GB? Podkręcać nie zamierzam - nigdy i tak tego nie robiłem. Póki co nadal używam Windowsa 7.
 2. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Na południowy wschód od Concord jest taka zamieszkała stacja benzynowa. Gdzieś tak w połowie drogi do Corvega Power Plant. Najpierw jednak wiąże się z tym miejsce króciutki quest.
 3. PS Prawidłowa wersja posta, bo do poprzedniego zakradł się babol. Proszę o kasację poprzedniego. Done - Out [m]
 4. Lis i Ring LIs PS A czytając część forów zagranicznych, widzę, że wcale nie rzadkie są głosy domagające się porządnego gejowskiego romansu. A że VII leci troszkę na politycznej poprawności, a w ramach nowoczesności i postępu, Disney może coś takiego zaserwować, tym bardziej, że Jedi nie mogą zawierać małżeństw. Szlak został już przetarty. ;) I-III romans: Anakin - Padme. IV - VI romans: Solo - Leia VII - IX romans:
 5. Bla, bla... Tak naprawdę powód jest jeden i dziwi mnie, że wielu tego nie rozumie. Oczywiście, zawsze reżyser coś tam dopowie, kto ich stworzy własną teorię, ale dla mnie oczywiste jest, że powyższa sytuacja nie będzie dotyczyła tylko zaspoilerowanego, ale też i innych osób. Nie bez powodu określam część VII jako recykling. "Stare postacie" de facto wytworzyły archetypy bohaterów. Mówiąc Han Solo czy Vader niekoniecznie możemy mieć na myśli daną osobę, ale równie dobrze osobę o określonych cechach. VII w te miejsca wsadziła nowe osoby. Trudnego tego nie zauważyć zresztą, jest to moim zdaniem zabieg celowy i podyktowany koniecznością dokonania wymiany pokoleniowej. Nie czynię VII z tego tytułu żadnego zarzutu, film przyjąłem z zadowoleniem, acz nie będę ukrywał, że druga połówka () niespecjalnie do mnie przemówiła, już coraz mniej podobają mi się te momenty w filmach, które sprowadzają się do tak wielokrotnie przerabianej, szeroko pojętej, "akcji". Pytanie oczywiście, czy będzie tak jak wielu mówi, tj VII - IX sprowadzi się do remaku IV - VI, czy też jest tak, jak mi się wydaje, iż celem VII było nawiązanie do starej trylogii i próbą [udaną] zbudowania pomostu między pokoleniem starych i młodych bohaterów? PS Może dostanę bana za brak spoileru, ale Snoke jest uczniem Jar Jar Binksa, mrocznego Lorda Stihów nieświadomego tego faktu.
 6. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Przesada. Mimo 115h na liczniku zaliczyłem: - kilka crashy - bug w postaci "latania postaci" po odejściu od kompa - każdorazowo trzeba save wczytać, też z parę razy miało miejsce - sam nadużywam jednego buga - towarzysze mają nieograniczoną ładowność Reszty nie zauważyłem. Nawet to SI towarzyszy nie jest złe, pomijąc czasem to, że obiegną obszar jakąś dziwną drogą.
 7. vonArnold

  Piłka Nożna

  Jak dla mnie - bardzo przystępna grupa. Podobnie jakżeśmy mieli w eliminacjach. Bałem się, że Włosi wpadną (drugi koszyk), bo wtedy to raczej nie byłoby o czym myśleć. Chyba zatem pierwszy raz Polska Repra od dawna wejdzie do fazy pucharowej :P
 8. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Tak, ale jak dla mnie, troszkę gra robi się pusta po skończeniu MQ.
 9. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Jak ktoś lubi teorie spiskowe to polecam rozkminę nad jedną z nich lansowaną przez część community. Dogmeat to :D
 10. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Tak.
 11. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Ach moderzy: https://www.youtube.com/watch?v=7d4yfoLvTo0 od 7:00, bo czemu nie? :D
 12. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  Idzie na piechotę, stąd musisz chwilę odczekać. W niektórych większych lokalizacjach nawet tych ludzi się chwilę szuka (np. w Sanctuary zwykle). No chyba, że żadne z powyższych. Może pozostaje sprawdzić wtedy w lokalizacji domyślnej dla danej postaci? A co do psa, mi się zgubił na amen po zadaniu , więc poniekąd rozumiem problem. ;)
 13. vonArnold

  Fallout 4 - temat ogólny

  To nie jest żaden perk zwiększający dmg od snajperek. Tylko od non-automatic weapons. Podział na bronie jest dość niejasny, ale posiłkując się intuicją idzie go zrozumieć. W grze masz: - unarmed (bez broni albo wszelkiej maści nakładki na dłonie) - melee (cokolwiek trzymanego w łapie, co nie strzela) - pistols (pistolety, zwykle pistol albo ekwiwalent małej, jednoręcznej broni palnej, w nazwie) - automatic weapons (wszystko co strzela ogniem ciągłym) - non-automatic weapons (wszystko co nie pasuje do powyższych i nie strzela ogniem ciągłym [serie albo pojedyńcze strzały], kategoria chyba najpowszechniejsza) - heavy wepons (najmniej jasna kategoria, gdzie chyba tylko wyróżnikiem jest wielkość i masa broni, zatem miniguny, wyrzutnie rakiet, fat many) Co nie zmienia faktu, że nie mam pojęcia gdzie np. junk jeta przyporządkować (heavy?). A taka luźna uwaga co do klimatu i fabuły: zapewne każdy się spotkał z paranoją dotyczącą
 14. vonArnold

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Zabawne. Zmieniła się władza i od razu zmiana linii redakcyjne moderacji. Najpierw dawali mi ostrzeżenia i degrady za krytykę lewackich pomysłów. Oczywiście, jak ludzie bluzgali innych od "prawicowych oszołomów" to zero reakcji, bo w końcu trzeba było płynąć w mainstreamie. Porównywanie innych do "faszystów/nazistów", co jest bardziej obraźliwe niż określenie "gimbus" (to pierwsze sugeruje, że osoba jest zbrodniarzem/wręcz popierającym planowane ludobójstwo; to drugie, że jest po prostu zdziecinniała), oczywiście było akceptowalne. Teraz dają degrady za krytykę durnowatych pomysłów ludzi ze skrajnej, prawej strony. Gość wygraża zamachem na konstytucyjny organ państwowy. Zero reakcji moderatora. Bo po co? Niech idzie z tym baseballem, zatłucze paru posłów, to takie fajne i zgodnie z linią redakcyjną moderatora. Isiludur approves! :D Dowalmy degrada gościowi, który dość ironicznie wyśmiał te brednie o obalaniu władzy, jak ta "cośtam zrobi" [przyczyn wiele, które są bardzo zmienne, wczoraj padło na wpuszczanie immigrantów akurat]. Dowalmy degrada za aluzję do typowych, ostatnimi czasy bardzo modnych, określeń padających zazwyczaj od tego typu osób. Nie tylko w Internecie. Na ulicy także. Żałosne. Może to sposób dowartościowania? Nie wiem, wnioskuję o degrada -100 i będziesz mieć spokój ze mną. Idź z baseballem na Sejm. HF & GL!
 15. Zgadzam się tylko z jednym, z nacjonalizmów poszczególnych państw nic nam nie przyjdzie. Wybiją imigrantów, potem wezmą się za siebie. Te nacjonalizmy były powodem wybuchu I wojny światowej. Moja [europejska] cywilizacja sama na siebie przyniosła zgubę, najpierw się osłabiła (I WŚ), potem zaliczyła pogrzeb (II WŚ). Nam jest potrzebny nacjonalizm. EUROPEJSKI. Który wyrośnie na ołtarzu z ofiary państw narodowych, które w Europie powinny już przejść do niebytu, skoro jak pokazała przeszłość, były niezdolne do utrzymania ładu europejskiego na świecie. Tyle tylko, że tego nie są w stanie przeprowadzić ani narodowcy (bo ci się podzielą), ani unijni decydenci (bo działają w obcych interesach). Potrzebny jest nowy Rzym. Z jednolitą kulturą europejską. Ale to nierealne, więc pozostaje czekać na powolny koniec. I zapewne wyrośnięcie cywilizacji europejsko-muzułmańskiej. Zawrócimy zatem koło, do 476r., gdy na gruzach Imperium wyrosła cywilizacja rzymsko-barbarzyńska. Ameryka i Rosja przede wszystkim. W Jałcie zdradzono przede wszystkim Europę. Amerykanie wespół z ZSRR rozebrali mocarstwa europejskie, skolonizowali i włączyli do swoich sfer wpływów. Obecnie Europa Zachodnia jest kolonią Ameryki, a Europa Wschodnia taką strefą przejściową od 1989-91r. Ani jednym, ani drugim nie jest na rękę jednolity byt europejski, bo to byłby zbyt silny podmiot na arenie mdz. Wystarczy zresztą popatrzeć na wszelkie dane. Obecnie postępuje amerykanizacja Europy, zarówno w sferze kultury jak i gospodarki. Teoretycznie nie jest to proces zły, ani nieodwracalny, ot państwa dawniej europeizowane (czyli cały świat) w większości na gruzach własnych cywilizacji wytworzyły nowe, lepsze, oparte na rdzeniu europejskim. Azja spokojnie dogania Europę w rozwoju i zapewne prześcignie w niedługim czasie. Żenada. Poglądy może nazbyt wyobcowane, czy radykalne, ale nie widzę innej drogi przy obecnej geopolityce w perspektywie kolejnych 100-200 lat.