Shade

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  828
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Shade

 • Ranga
  Delegat
 1. Shade

  Electronic Arts zamyka Maxis!

  PO co siejecie panikę? EA zamyka jedno ze studiów MAXIS, a nie całego Maxisa. Pepsi sprostuj news. Poza tym EA poszukuje pracowników dla Maxis Studio :) http://careersearch.ea.com/careers/maxis-jobs/
 2. Witam, Oj Gram jak mnie dawno u was nie było ;) Mam gdzieś jeszcze wasze smycze z pierwszej edycji, no i karty wiedźm9ńskie. Sto lat Gram :))
 3. > Swoją drogą - nie są to częste przypadki, aby zmieniano część gry ze względu na wydarzenia > w świecie rzeczywistym. Zna ktoś inne przypadki? Bardzo mnie temat zainteresował. ;) Masę gier zostało przerobionych po zamachu ma WTC. Np. w CnC Red Alert 2 Yuri''s Revange zmieniono trochę misję ale i również projekt okładki.
 4. > Z takimi wymaganiami sprzętowymi to ja się nie dziwię, że w tej 4 kompletnie nic nie > zmienili. A ja widzę sporą zmianę. Poza tym grafika bardzo się poprawiła. Sims 4 nie ruszy na wielu maszynach, na których Sims 3 działało. Ale najlepiej komentować bez zapoznania ;P
 5. głowna seria: Settlers IV A ogólnie Settlers II:10-th anniversary (10-ciolecie)
 6. [ciach] Niby demokracja a państwo policyjne;p Najbardziej zabawne jest jak patrzą sobie [te] służby na ręce :) Tylko czemu zakazany owoc kusi 2/3 społeczeństwa? To tak jak z bimbrem zakaz pędzenia ale na własny użytek trochę można mieć.
 7. Cóż jeśli chcesz pozywać struktury policyjne to życzę powodzenia. Nawet jeśli sąd przyzna Ci rację to on ziałał w interesie państwa wiec będzie kara kilkaset zł. Tak to jest z pozwami przeciwko państwowym strukturą. A jego działania są zgodne z prawem jak są podstawy. Spokojnie oni sami są monitorowani więc nie ma czym się martwić :p A za brak FB masz + :)
 8. [Ciach] Wiesz Ty piszesz z sensem i ja też :) Z pewnym wyjątkiem. Otóż masz racje. Nie wnikam skąd oni biorą dane tylko podkreślam, że statystyka, źle wykorzystana jest głupia. Tak jak to już pisałem udowodnie Ci, że 100% próby kocha prezesa Kaczyńskiego != od całej populacji - czego statystyk nie bierze pod uwagę. DRMy są głupotą i kara dla legalnych użytkowników. W Settlersach IV mi się podobało, że koledze z kopani wyskakiwały... złote świnie :D To były czasy Akurat nie przez naszą wymianę zdań się rozsierdziłem :) Spokojnie. P.S czytam w pośpiechu bo dużo robie i czasem mogę coś na opak zrozumieć :) Nikt nie jest doskonały prawda?
 9. Nie uwierzysz ale ja nie korzystam z p2p czy podanych stron. Tak samo jak nie korzystam z FX (dla wiekszości FF) :)
 10. Ok, może się zagalopowałem troszkę. @Pietro87 Wiesz co badania medyczne ze statystyki są tyle samo warte co i te fakty jak ktoś ma analizę statystyczną niedostatecznie opanowaną. Nie czytam takich danych gdyż to strata czasu dla mnie. Jeszcze jedno. Naszą wymianę zdań utnę w tym miejscu z kilku powodów. Mówie wprost - rozsierdziłem się a nie chce palnąć czegoś. @TigerXP za osoby nieletnie odpowiadają rodzice. Masz tu rację Niestety, np. starforce z limitem aktywacji :( Znów masz rację denerwuję mnie pełno DLC do gier, wolał bym tradycyjnie pudełkowy dodatek. Teraz już kupuję gry w edycji GoTY by nie pluć sobię w twarz o te DLC. Nauczyłem sie po Civilization V. Szacunek szacunkiem, jednak developerzy są uzależnieni czasem od wydawców... @maniekk Cóż obecnie rośnie popyt na informatyków śledczych. Jesteś tego pewny? Prosty przykład FaceBook - wykorzystywany nie tylko w celu utrzymywania znajomości.
 11. Jeszcze raz: Nikt normalny nie korzysta ze stron statystycznych do ścigania piratów. To jest błazenada. Prawników nie zatrudnia się po to aby bawili sie w statystyków w internecie. Nikt się nie będzie bawi w sprawdzanie adresów IP na jakiejś badziewnej stronie. Założenie, że oni się nimi posługują do przedstawiania takich danych jest tylko hipotezą, przedstawiłem Ci antyteze. Postępowanie prawne jest uzasadnione faktamia nie statystyką. Statystycznie mogę udowodnić, że 100% wyborców chce by Ziobro był Prezydentem a Kaczyński Premierem :) Statystyka to najgorsze co można wziać pod uwagę podczas postępowania
 12. Raczej po namierzeniu komputera w sieci. Adres MAC możesz sobie sam wpisać. A każdy komputer łatwo można namierzyć w sieci docelowej jak ma się podstawowe pojęcie o sieci.
 13. Spojrz z drugiej perspektywy: ściagajac przy użyciu p2p, p2m edk itp udostępniasz od razu ściągany plik a o już jestpiractwo - nielegalne rozpowszechnianie oprogramowania. A teraz na logike. Po co ściągać grę, którą nie będziesz używał bez licencji? To tak jak załatwić tone siana a nie mieć zwierzęcia hodowlanego. Bez celowe, bez sensu. Ale przynajmniej 1/3 użytkowników tego forum zna jakieś obejście tego co jest też złe. Popatrz z perspektywy osoby zaangażowanej w taki produkt: pisześ świetną grę ale nie zwraca Ci się koszt produkcji bo na 1 milion sprzedanych egzemplarzy zostało ... powiedzmy nielegalnie uzytkowanych 5 milionów kopii, a później ludzie się dziwią, że gty omijają PC albo, że odpowiedzialne za nie studia padają. Jeśli chce ktoś pograć i sprawdzić tą grę to na miłość boską od tego est DEMO! A jak nie ma dema to zawsze jakiś kolega kupi ta produkcję i można u niego legalnie ją wypróbować. Wiedźmin 2 jest naprawde świetną grą i swojego czasu w promocjach można było ją kupić za 80 pln. Teraz na steam jest -40% Wspierajmy twórców gier. Piractwo = kradzież. Kropka. Jak chce ktoś z was jeździć samochodem to idzie go kupić a nie ściąga po częściach niewiadomo skąd niewiadomo jak. Czy ty widzisz co piszesz? Nikt normalny nie korzysta ze stron statystycznych do ścigania piratów. To jest błazenada. Prawników nie zatrudnia się po to aby bawili sie w statystyków w internecie. Jest wdrażanie postępowania z wykorzystaniem wszelkich środków, informatyków śledczych i drogi prawnej. Nikt sięnie będzie bawi w sprawdzanie adresów IP na jakiejś badziewnej stronie. Podczas zapytania o IP firmy mającej ją w swoim zakresie ona ma obowiązek podać kto, kiedy w jakich godzinach korzystał z tego adresu oraz jaki miał transfer danych. Zresztą analizy trwały ponad pół roku od pierwszych listów więc coś jest na rzeczy. Jeszcze jedno popatrz po forach ile było płaczu przez Seurios Sama 3. Powinni tym lamentującym też sie dobrać za skórę. Piractwo należy tępić. Szkoda, że nielegalne wersje Windowsa lub Office nie maja skryptów, które by uprzykszały "legalnym inaczej" życie.
 14. hostujace, czy VHDD co to za różnica? Czymże jest chomikikuj.pl ?? A w tym roku kilkatysięcy osób dostało wezwanie od KP w celu złożenia wyjaśnień. Skąd w takim razie mają ich adresy? Zwłaszcza, że wiekszość stron hostujących uciekło z RP?!
 15. W państwie Niemieckim o nakaz jest łatwo, zresztą piractwo komputerowe jest przestępstwem ściganym prawnie wiec co to za problem? Cóż liczy się fakt, jeżeli ma oryginalną kopie i dowód zakupu sprawa najprawdopodobniej zostanie załatwiona od ręki - kancelaria wtedy ma swoje rygory. Ale trzeba było by znać już niemieckie prawo.