oski007

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  718
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez oski007

 1. oski007

  Pierwsza Miłość

  Bohaterkami serialu są Marysia Radosz i jej o dwadzieścia lat starsza ciotka, Teresa Żukowska. Marysia, która do tej pory mieszkała w Wadlewie właśnie rozpoczyna studia na Akademii Medycznej i zatrzymuje się w mieszkaniu Teresy. Marysia pięć lat temu straciła matkę w tajemniczych okolicznościach. Przez jakiś czas trwały poszukiwania, ale ostatecznie Danusia znalazła się na liście zaginionych. Marysia zjawia się w mieszkaniu Żukowskich w niefortunnym momencie. Marek, mąż Teresy pozostawia ją dla dużo młodszej Sylwii. Marysia spotyka we Wrocławiu swoją pierwszą miłość. Zakochuje się w Pawle, wychowanku domu dziecka, szczerym i otwartym człowieku, którego marzeniem jest posiadanie własnego mieszkania. Paweł niestety, w wyniku zbiegu okoliczności zaczyna udawać kogoś innego niż jest. Na dodatek zakłada się z Arturem, który z nich pierwszy sprawdzi, czy Marysia jest "dziewicą". Zakładowi patronuje Kinga, kuzynka Marysi, córka Teresy i Marka, która nie widzi w tym nic złego uważając zakład za świetny żart. Kinga należy do pokolenia "hip-hopu" i "clubbingu", obraca się w miejscowym "high lifie", żyje z dnia na dzień, nie ma ambitnych planów na przyszłość. Po prostu korzysta z życia. Jej chłopakiem jest Artur, syn jednej z najbogatszych wrocławskich rodzin. Marysia jest zupełnie inna niż kuzynka. Świetnie się uczy. To dla niej sposób na wydostanie się ze wsi i szansa na inne życie. Marysia ma świetny kontakt z Teresą, która dostrzega w dziewczynie samą siebie sprzed dwudziestu lat. Często jej mówi, że mogłaby mieć taką córkę. Teresie łatwiej będzie porozumieć się z Marysią niż z własnym dzieckiem - Kingą. Odejście Marka komplikuje sytuację w domu Żukowskich. Teresa postanawia walczyć o utrzymanie swojego małżeństwa. Ale tak naprawę wielką miłością Teresy zawsze był Jan, ojciec Marysi, który pozostał w Wadlewie. Dwadzieścia lat temu Jan i Teresa przyjechali do Wrocławia. Teresa studiowała ekonomię, Jan rozpoczął naukę na Akademii Rolniczej. Janowi jednak nie podobało się w mieście. Tymczasem Teresa nie chciała po studiach wracać na wieś. Jan wrócił więc sam. Kiedy Teresa przyjechała odwiedzić rodzinę, w Wadlewie trwały już przygotowania do ślubu jej siostry z Janem. Po powrocie do Wrocławia Teresa w jednym z wrocławskich klubów studenckim poznała Marka, przystojnego lekarza, który miał wielkie szanse na zrobienie kariery w zawodzie. Mężczyzna zrobił na niej wielkie wrażenie, moment zapomnienia...i Teresa zaszła w ciążę. Marek, na przekór swojej rodzinie, postanowił ożenić się z Teresą i dać dziecku swoje nazwisko. Ale Jan wciąż kocha Teresę. Wyjazd jego córki na studia będzie pretekstem do spotkań z Teresą i powrotu do przeszłości... i do pierwszej miłości. Dla mnie ten serial jest fajny tylko bardzo mi się nie podoba to że w ciągu 45 minut puszczją na antene aż dwie reklamy (pierwsza około 18:05;druga około 18:31). Zapraszam do dyskusji.
 2. oski007

  Alien Shooter - Temat Ogólny

  Zapraszam do tego wątku.
 3. oski007

  Tapety

 4. oski007

  Tapety

 5. oski007

  Ruch Oporu

 6. oski007

  Historyjka

  Próba......
 7. oski007

  Historyjka

  ...i 54 grosze...
 8. oski007

  Historyjka

  ...włoskie które kosztowało...
 9. oski007

  Czy często przeklinasz?

  Ja tam przeklinam(bardzo ostro) jak mnie brat wkórzy :D.
 10. oski007

  Historyjka

  ...zjadały taką potrawę o nazwie...
 11. oski007

  Historyjka

  ...pe bubly co oznaczało po polsku...
 12. oski007

  Historyjka

  ...plastikowe podróby i...
 13. oski007

  Historyjka

  Człowieku co ty robisz nie spamuj tak chcesz żeby Moderatorzy zamkneli temat?
 14. oski007

  Historyjka

  ...która była niedofinansowana pod względem...
 15. oski007

  Historyjka

  ...jedynie 100 zł rocznych ale dają też nam...
 16. oski007

  Pierwsza Miłość

  Oto streszczenia dwóch ostatnich odcinków: Odcinek 509: Rudny umawia się z Pawłem na spotkanie i prosi o dyskrecję. Zamierza go zabić i zainscenizować samobójstwo. Magda ratuje Pawła. Odcinek 510: (jeszcze go nie było) Skorumpowany policjant zostanie oskarżony o zabójstwo trzech osób. Po przesłuchaniu decyduje się zeznawać.
 17. oski007

  Pierwsza Miłość

  Dla czego nerwowy?
 18. oski007

  Historyjka

  ...babka kiblowa i...
 19. oski007

  Historyjka

  Człowieku co ty robisz nie spamuj tak chcesz żeby Moderatorzy zamkneli temat?
 20. oski007

  Historyjka

  ...być na tym świecie i pracować...
 21. oski007

  Pes 6 - temat ogólny

  Sory za taki głupi post ale mój brat mi napisał.
 22. oski007

  Pierwsza Miłość

  Streszczenie ostatniego odcinka: ODCINEK 508: Gangster wydaje wyrok na Pawła. Zabójstwo zleca Rudnemu, który przyjmuje zlecenie. Jego sytuacja jest bardzo niepewna. Chce wyjechać z kraju i potrzebuje pieniędzy.
 23. oski007

  Historyjka

  ...z paranormalnego składu...
 24. oski007

  Historyjka

  gsuidwqhdsadcnhsfajcm|ds fwnsagfevsankfvkddddddddd ddddddddddddddddddddddd fffffffffffffffffffff htretyh jsvicszghva fn FJ URLODPOWIEDZ /.../ [M - w]