Mejste

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  475
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Mejste

 • Ranga
  Redakcja gram.pl

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak jak napisał @lis_23 więcej w tej grze akcji i eksploracji niż RPG. Owszem, rozwijamy tu postać, zdobywanie kolejnego poziomu pozwala przypisać punkty umiejętnościom z trzech drzewek rozwoju, mamy możliwość modyfikowania przedmiotów, ale to nie są żadne zaawansowane elementy. Ot, RPG w najbardziej podstawowym wymiarze Podobnie jest z dialogami - w niektórych momentach możemy wybrać jedną z trzech dostępnych kwestii, ale wpłynie to jedynie kosmetycznie na przebieg rozgrywki, w grze nie ma bowiem różnych zakończeń zależnych od naszych wyborów dokonywanych w trakie rozgrywki.
 2. Warto wspomnieć również o bardzo dobrej optymalizacji gry. Na stareńkim iPhonie 4S gra działa bez najmniejszych problemów.
 3. Mejste

  Pro Evolution Soccer 2017 - recenzja

  > Chciałbym poznać stanowisko autora, bo podobieństwa są aż nazbyt widoczne. Przykro mi, że masz takie odczucia. Przeczytałem właśnie tę recenzję i cieszę się, że nie tylko ja mam podobne zdanie o grze :) Porównania reprezentacji Polski z PES 2017 do Brexitu czy przykład z MD White to pierwsze skojarzenia, jakie ma wiele osób, stąd nic dziwnego, że pojawiają się w różnych tekstach.
 4. Mejste

  The Executive - recenzja

  Oczywiście, że nie są. Jak słusznie zauważyłeś, to są gry z zupełnie innej półki i segmentu. A że skala ocen dla wszystkich jest taka sama? Oczywiście, że jest. Ale Wiedźmin 3 do The Executive ma się jak piernik do wiatraka. Jeżeli już chcesz porównywać oceny do innych gier, to bierz chociaż z podobnej platformy. Btw. Prywatnie Wiedźmin, to dla mnie blisko 10/10 ;)
 5. Mejste

  The Executive - recenzja

  Fakt, powinna być informacja o platformie przy ocenie, ale dziwnym trafem się nie pojawiła. Sprawdzimy to.
 6. Mejste

  Far Cry 4 - recenzja

  Ok, mój błąd. Ale nie czepiajmy się perspektywy kamery, dobrą historię można przedstawić zarówno z widoku pierwszej, jak i trzeciej osoby.
 7. Mejste

  Far Cry 4 - recenzja

  Grałem na PlayStation 4 i nie zauważyłem żadnych uciążliwych problemów technicznych. Zdarza się, że przeciwnik po śmierci złoży się w nienaturalny sposób, albo zobaczysz sępa siedzącego w powietrzu, ale to drobnostki, z których można się pośmiać, w samej rozgrywce nie przeszkadzają.
 8. Mejste

  Far Cry 4 - recenzja

  FPS-y też mogą mieć dobrą fabułę. Pierwszy przykład z brzegu: Spec Ops: The Line.
 9. > Tylko 7,5? To jak ta gra miałaby wyglądać, by zasłużyć na, powiedzmy, ocenę 9? Jest to > najlepszy PES od wielu, wielu lat, gra o niebo lepsza od nowej Fify i zostaje oceniona > jako po prostu dobra gra, ot spoko piłeczka? Jasne, to dobra gra. Gdybym miał oceniać tylko gameplay spokojnie wystawiłbym 9. Ale dla mnie cały czas ta gra ma wiele minusów, o czym wspominałem w recenzji.
 10. Mejste

  DriveClub - recenzja

  7.8 to w moim mniemaniu bardzo dobra ocena, staram się nie dewaluować skali ocen, więc potraktujcie ją proszę jako bardzo mocną czwórkę z plusem. Ładnie to zresztą wyjaśnił Michael-O :) A co do split screena - cóż, nigdy w żadnej grze nie grało mi się wygodnie w tym trybie. Wolę pościgać się ze znajomymi w multi mając do dyspozycji pełen obraz.
 11. Mejste

  Hellraid: The Escape - recenzja

  Łap tutaj https://itunes.apple.com/us/app/hellraid-the-escape/id834894919?mt=8
 12. Mejste

  Hellraid: The Escape - recenzja

  Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione :)
 13. A co ma piernik do wiatraka? Watch Dogs dla Murdered: Suspect Soul nie jest żadnym benchmarkiem, to dwie zupełnie różne gry z innego gatunku i nijak nie można ich ze sobą porównać, ani pod względem zawartości, ani końcowej oceny.
 14. Początkowo zastanawiałem się nad wystawieniem 6, ale to według mnie oczko za wysoko. W moim mniemaniu 5/10 idealnie oddaje przeciętność Murdered: Soul Suspect, który choć początkowo robi niezłe wrażenie, szybko popada w schematyczność, a zagadki są banalne, momentami obrażające inteligencję. Jeśli ktoś nie lubi wysilać szarych komórek w grach przygodowych może dodać oczko wyżej do oceny. Nie zmienia to jednak faktu, że gra nie zasługuje na wysoką notę.
 15. Mejste

  Mercenary Kings - recenzja

  > Autorowi tekstu chyba się coś na oczy rzuciło, a może ma po prostu za wiele gier i od > tego dobrobytu się w głowie poprzewracało. Chętnie z nadmiarem gier pomogę, przygarnę > nadmiarowe ;) Na brak gier nie narzekam, ale mniejsza z tym :) Tak jak napisałem w recenzji, Mercenary Kings nie każdemu przypadnie do gustu. Mnie nie przypadł, ale wiem, że znajdą się tacy, dla których ta gra zasługuje na wyższą ocenę. Z Mercenary Kings jest trochę jak z Dark Souls - lubisz się katować, polubisz grę. Ja nie jestem zwolennikiem masochizmu, więc do MK raczej nie powrócę; nacierpiałem się ile musiałem do napisania recenzji ;) Co do respawnów, to niezależnie od tego, czy to jest Mercenary Kings, CoD czy BF4, jest to po prostu głupie. I nie ma znaczenia czy idziesz ciągle naprzód w korytarzu czy poruszasz się na dwuwymiarowej planszy. Oczekiwania i tak zawsze weryfikuje rzeczywistość. Dostałem grę w stylistyce retro, mocno zakorzenioną w klimatach z lat 80. i 90. Dla mnie aż za mocno w dzisiejszych czasach. Dlatego też sądzę, że 6/10 to uczciwa ocena. Nie jest to gra zła, jednak zdecydowanie nie dla każdego.