Falcon

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4830
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Falcon

 • Ranga
  Sekretarz
 1. Falcon

  Mass Effect 3

  Ej ej, w trójce Shepard nie ma już blizn? Pierwszy raz gram renegatem, a tu taka niemiła niespodzianka :(
 2. Zaiste pojawiły się niedawno na wystawach empiku jakieś artykuły domowe. Mam nadzieję że się w tej polityce nie zapędzą, bo wyrośnie nam kolejny sklepik pokroju home&you, a pudełkowych gier nie będzie gdzie kupić. Panta rhei :|
 3. Już nie potrzebuję, skonsultowałem to gdzie trzeba. Dzięki.
 4. Falcon

  Książki - temat ogólny

  Zdaję sobie sprawę z istnienia filmu i na pewno przy tej okazji go obejrzę, ale, jak trafnie zauważył ArkStorm, przygotowuję prezentację maturalną o literaturze. Ostatnie trzy lata oglądałem uczniów, którzy masakrowani byli przez to, że opierali się na opracowaniach / ekranizacjach, więc wolę przygotować się na podstawie książki, bo szkoda punktów na maturze.
 5. Co możecie mi powiedzieć na temat obecności motywu outsidera w powieści "Lot nad kukułczym gniazdem" Keseya?
 6. Falcon

  Książki - temat ogólny

  Chcę po prostu wiedzieć, czy warto się za tą książkę w ogóle zabierać, bo czasu do marnowania to ja nie mam. Więc warto chyba zapytać ludzi, którzy książkę czytali, co w wielkim skrócie tam znajdę :D.
 7. Falcon

  Książki - temat ogólny

  Co możecie mi powiedzieć na temat obecności motywu outsidera w powieści "Lot nad kukułczym gniazdem" Keseya?
 8. W tym Jakub Dębski. Potężne lobby!
 9. Jestem pewien, że istotą rozgrywki w tej części gry będzie wielogodzinne oczekiwanie na zgon rannego wieloryba.
 10. Ale zauważ, że w całej Europie wymieszany jest kapitał wszelkiej maści i nie wydaje mi się, że po kilkudziesięciu latach inwestowania w np. Polsce porzucono by to wszystko na pastwę Rosjan. Tak samo, jak budowanie wspólnego rynku i związanie gospodarek zupełnie wyeliminowało zjawisko wojny w Europie, bo przestała się ona komukolwiek opłacać, tak i teraz obrona europejskiej gospodarki leżałaby w interesie wszystkich, bo sytuacja w każdej części Europy ma wypływ na resztę kontynentu. Poza tym, wychodzę z założenia, że sama solidarna postawa UE i NATO w sytuacji zagrożenia wystarczałaby do odstraszenia Rosji, a to na pewno wyszłoby nam na lepsze niż oddanie w jej ręce potężnego kawałka Unii. Nie zaprzeczam, ale bezkrytyczne odnoszenie się do sytuacji sprzed wieku na podstawie "wtedy nas zdradzili, to teraz też czekają tylko, żeby wbić nam nóż w plecy" jest trochę nietrafione. Tym bardziej, że nie tylko my się uczymy na błędach - tak samo, jak dla nas było nim zaufanie Zachodowi w ''39 ( chociaż swoją drogą, co więcej mogliśmy zrobić? ), tak i UK i Francja powinny były wyciągnąć wnioski, że ich bezczynność wobec rozwoju totalitaryzmów poskutkowała w nazistowskiej fladze na Wieży Eiffela i Junkersami nad Londynem.
 11. Chyba sobie kpisz z tą pieniacką argumentacją. W dzisiejszym świecie Europa w ramach UE i NATO jest ze sobą tak silnie związana, że uderzenie w jakiekolwiek zachodnie państwo europejskie dałoby po mordzie interesom reszty członków tych organizacji. Pomijając już fakt, że istnieje coś takiego jak V artykuł Traktatu Północnoatlantyckiego w myśl którego agresja na członka NATO jest agresją na całe NATO. Otwórzcie oczy, ludzie, i przestańcie spoglądać na takie sprawy przez pryzmat wydarzeń sprzed prawie 100 lat, bo sytuacja polityczna na świecie panuje zupełnie inna sytuacja polityczna, czego wyrazem jest choćby fakt, że potencjał militarny Rosji wynosi około 30% potencjału ZSRR, i w obliczu solidarnej postawy NATO nie byłoby z nich czego zbierać. Czas więc przestać patrzeć na Rosjan jak na barbarzyńców rozstawiających dywizje na pograniczu i czekających na okazję, żeby wkroczyć do Europy, bo nawet ich pozycja drugiego światowego mocarstwa jest już poważnie zagrożona przez Chiny.
 12. http://www.filmweb.pl/film/Siedem+lat+w+Tybecie-1997-168 Osobiście oglądałem tylko urywki, ale recenzje film zebrał całkiem przyzwoite. Plus jest Azja i jej systemy religijne. :)
 13. Brałbym bez wahania F3, ale to moja subiektywna opinia. W przeciwieństwie do Kraju mi gra się spodobała do oporu, wracam do niej co jakiś czas na wspominki :)
 14. Falcon

  ekspermenty z jedzeniem - Temat ogólny

  Podsmażone rzecz jasna! Ładowanie rzeczy w naleśnik i podsmażanie go to fundament moich umiejętności kulinarnych :D.
 15. Falcon

  Terraria

  Dzięki :) A za zgon jest jakaś kara w zasadzie? Bo ja żadnych zmian po respawnie nie widzę.