Paranoja

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  498
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Paranoja

 • Ranga
  Brygadzista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Paranoja

  Final Fanstasy XIII - nowe fakty

  Wreszcie ktoś wie o czym pisze. Wprawdzie to mój pierwszy fajnal nie licząc XII która nie przypadła mi do gustu i X, w którą zaczęłam grać i zapowiada się całkiem całkiem, ale i tak wiem swoje. Przez wiele lat myślałam, że PS:T jest najlepszą grą na świecie i dziwiłam się, czemu tylko" FFVII i FFVII", ale zostałam oświecona. Gra, która naprawdę potrafi zmienić sposób, w jaki patrzymy na świat. Jedyna gra, przy której nie byłam w stanie powstrzymać łez. Nie wiem, co jest w FFVII takiego, co czyni ją wyjątkową, nie potrafię tego określić, ale faktycznie, kto nie grał, ten nie wie czym są gry komputerowe.
 2. Paranoja

  Co dostaliście na święta :)

  Ja w tym roku skromnie, Drakensang i dwa komiksy, ale w perspektywie mam jeszcze urodziny w styczniu i obiecane wcześniej książki, których nie dało się zamówić przed świętami (z racji prawdopodobnych problemów na poczcie). ^^
 3. Właśnie odpaliłam grę, po chyba 10 min wywaliło mnie z okienkiem "Nebula error" czy coś takiego. Czy to znaczy, że już nie pogram? :( Da się temu jakoś zaradzić?
 4. To oczywiście prawda i być może nie przestanę palić już nigdy, ale nie można się poddawać. Znam (akurat od najbliższych) przypadki, kiedy nagłe wydarzenia skłaniały ludzi do zerwania z nałogiem z dnia na dzień. Mam nadzieję, że mnie takie skrajne przypadki nie spotkają, ale mimo wszystko staram się nie traktować mojego nałogu jako wyroku na całe życie.
 5. Paranoja

  Manga i Anime - temat ogólny

  No tak, tylko nie każdy ma czas i możliwości, aby sobie jeździć po konwentach tylko po to, aby kupować gadżety... :( Powinna być alternatywna możliwość kupna takich towarów np. w polskich sklepach internetowych, bo nie każdy też chce płacić drugie tyle za przesyłkę i koniecznie płacić Paypalem. Wiem, narzekam, ale to jest bardzo przykre, jak człowiek nie może kupić rzeczy, którymi się interesuje.
 6. Niestety, tak się składa, że w żadną z tych gier nie grałam więc nie wiem. Jak dla mnie rozczarowaniem było Fable 2 oraz Fallout 3, szczególnie, że były to dwie gry na które bardzo długo czekałam i pod kątem których kupowałam x pudło. No, tak się składa, że ostatnio w ogóle większość gier (tych nowszych) mnie rozczarowuje...
 7. Nie wiem dlaczego miałabym z góry zakładać porażkę. Po prostu liczę na moją silną wolę i myślę optymistycznie. Jeżeli jednak okaże się, że to niemożliwe, to trudno, ale nie będę dołować się smutnymi statystykami. Poza tym ani nigdy nie rzucałam, ani w najbliższym czasie nie zamierzam, więc nie widzę problemu.
 8. Paranoja

  Planescape: Torment

  Mój przedmówca zdążył już odpowiedzieć na pytanie, pozwolę sobie jedynie dodać, że warto zauważyć, iż w PS:T większość silnych czarów jest zdobycznych, a nie kupnych. Tak więc kiedy na późniejszych etapach gry zdobędziesz coś naprawdę mocnego i wysokiego poziomu, nie warto wyuczać się czaru (np. 9 poziomu), tylko zachować zwój do jednorazowego użytku, bo może się okazać, że musi jeszcze minąć dużo czasu, abyś mógł ten czar rzucić z księgi.
 9. Akurat tak się składa, że większość moich znajomych też pali, a przy tych, którzy są niepalący ja również staram się powstrzymać od palenia, bo to już jest dla mnie kwestia kultury, a nie nałogu. Wiadomo, że gadanie "palę bo lubię" jest bzdurą i głupią wymówką, niemniej palenie jest dla mnie raczej przyjemnym nawykiem - kiedy nie chce mi się palić, to nie palę. Zdrowie ma się jedno, to prawda, ale zawsze wychodzę z założenia, że gdybym co chwila zastanawiała się co jest zdrowe a co nie, to chyba popadłabym w jakiś obłęd. ;) @Pawciu45: To faktycznie jest dość mocny argument, biorąc pod uwagę rosnące ceny tytoniu. Myślę, że jeśli coś ma mnie skłonić do ograniczenia lub rzucenia palenia, to właśnie kwestie finansowe. Na razie jeszcze nie utrzymuję się sama i nie muszę się o to martwić, ale nie wykluczam, że gdy będę na własnym utrzymaniu, z palenia po prostu zrezygnuję.
 10. Paranoja

  Manga i Anime - temat ogólny

  Niestety jeśli chodzi o polskie sklepy, to za wiele nie znajdziesz. Niestety w tym kraju bycie miłośnikiem mangi i anime, który chce sobie pokupować plakaty i figurki wymaga grubego portfela na pokrycie kosztów przesyłki ze sklepów zagranicznych. No właśnie - spróbuj na ebayu. Koszta przesyłki mogą być duże, ale czasem można trafić coś wysyłanego z Anglii czy z innej części Europy, a wtedy wydatek nie jest już tak kosmiczny. I wybór jest nieporównywalnie większy od tego w Polsce.
 11. Ja już palę ze 2 lata...nie za długo, i nie wiem nawet czy często czy rzadko, ale tak średnio paczkę na dwa dni. Oczywiście jak idę na imprezę, albo siedzę i piszę, lub mam jakiś stres to wychodzi więcej. Mam też takie dni, że przez 2-3 dni nie sięgnę po fajka, bo po prostu nie mam ochoty. Czasem myślałam o tym, czy nie rzucić, ale nie jest to dla mnie uciążliwe więc cóż... Raz dla próby wzięłam gumę do żucia niccorette, ale od razu zrobiło mi się tak niedobrze i zaczęło mi się kręcić w głowie, że musiałam wypluć. To chyba znaczy, że z moim uzależnieniem od nikotyny nie jest jeszcze najgorzej :P
 12. Paranoja

  Co dostaliście na święta :)

  Ja stwierdziłam, że lepiej teraz dostać coś drobniejszego, a kasę odłożyć na następny rok i za jakieś kilka miesięcy nabyć PS3. Jeszcze mam urodzinki za miesiąc, więc coś się uzbiera. A tak to pewnie dostanę symbolicznie jakąś grę, książki, coś w tym stylu.
 13. W trójwymiarowe wyczyny księcia miałam okazję zagrać niestety dość krótko, ale niczym szczególnym mnie one nie porwały. Poza PoP (2D) był moją pierwszą grą, wtedy jeszcze na macintosha i takich rzeczy łatwo się nie zapomina. Czyli jednak stawiam na 2D, mam masę pięknych wspomnień związanych z dwiema pierwszymi PoPami, pamiętam jak dziś momenty, w których po raz pierwszy udawało mi się całkowicie samodzielnie przejść co trudniejsze etapy (na samym początku był teamwork z mamą). Do dziś często wracam do tej gry wspomnieniami i uważam ją za dzieło wybitne.
 14. 20+ godzin, a jakże inaczej. Nie po to haruje się tyle miesięcy, aby nie móc sobie nareszcie kulturalnie pograć ^^ Mam tylko nadzieję, że plan wypali!
 15. Właśnie odpaliłam angielskie demo i gra śmiga nawet na najwyższych ustawieniach graficznych, więc chyba już wiem co chcę dostać na święta ^^