RaV

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  206
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O RaV

 • Ranga
  Przodownik
 1. Teoretycznie, tak - ale co w przypadku jeśli serwis (np. taki gog.com) przestaje istnieć? Przecież gra kupiona legalnie.. a co najwyżej możesz wtedy pokazać wypaloną płytkę... wygląda jak pirat. :]
 2. Steamowi mówię zdecydowane "nie". GoG był dla mnie idealny - nie musiałem niczego dodatkowo instalować, wystarczyła zwykła przeglądarka. Zakupioną grę mogłem potem zainstalować nie martwiąc się np. o brak dostepu do netu. Jeśli teraz do zakupów na GoG bedę potrzebował jakiegoś specjalnego "downloadera" i/lub potem kontrolera - rezygnuję.
 3. Jak dla mnie bez sensu. Już pomijając to oczym napisali inni - brak czucia klaiwszy. Przede wszystkim stawy w palcach pewnie szybciej wysiądą niz przy standardowej klawiaturze. Przy zwykłej gdy uderzamy w klawisz, przyjmuje on "giętko" siłę uderzenia. W takiej ja tu pokazana palec zatrzyma się od razu co po dłuższym czasie uzywania takiej klawiatury na 100% spowoduje ból.
 4. RaV

  Dragon Age

  Mam pytanie: w sklepie z grami (konsultowali to z telefonicznie z supportem EA) uzyskałem informację iż w Dragon Age mozna grać po angielsku tylko jeśli się zakupi edycję kolekcjonerską (tu można sobie wybrać język) - w wersji standardowej (białe pudełko z widocznym napisem PL) nie ma mozliwości wyboru języka. Czytając FAQ z pierwszego posta rozumiałem że w grze "z białego pudełka" też mozna wybrać "full English" - Kto ma tu w końcu rację: EA czy gram.pl? >.< Nie chcę się naciąć, bo gier zwracać nie można a na pudełku nie ma nigdzie tego uwidocznionego ze można grać po angielsku więc nie będzie powodu do ewentualnej reklamacji...
 5. @golic: Zapytałem grzecznie, więc skąd ten wybuch agresji? Nie umiesz odpowiedzieć, więc po co się odzywasz?
 6. Pytanie: Czy wspomnianą w newsie złotą edycję King''s Bounty można zainstalować wyłacznie w wersji angielskiej? Czy może jest to tzw "profesjonalna polska wersja jezykowa" w ktorej napisy są po polsku a dzwięk po angielsku? Jak rozwiązana jest ta polska wersja - to jakiś patch który się instaluje jeśli sie chce? Czy też jest "zintegrowana"? Zalezało by mi na grze po angielsku - wyłącznie + 100% kompatybilności z angielskimi patchami producenta. Czy ktoś może to juz ma i może powiedzieć? Bo na stronie Cenegi wymienione jest iż gra jest w wersji polskiej a tu polskiej i angielskiej - kto ma rację? Czy to jakaś druga edycja?
 7. Pytanie: Czy wspomnianą w newsie złotą edycję King''s Bounty można zainstalować wyłacznie w wersji angielskiej? Czy może jest to tzw "profesjonalna polska wersja jezykowa" w ktorej napisy są po polsku a dzwięk po angielsku? Jak rozwiązana jest ta polska wersja - to jakiś patch który się instaluje jeśli sie chce? Czy też jest "zintegrowana"? Zalezało by mi na grze po angielsku - wyłącznie + 100% kompatybilności z angielskimi patchami producenta. Czy ktoś może to juz ma i może powiedzieć? Bo na stronie Cenegi wymienione jest iż gra jest w wersji polskiej a tu polskiej i angielskiej - kto ma rację? Czy to jakaś druga edycja?
 8. RaV

  UWAGA! Zmiana ksywek na gram.pl UWAGA!

  Dziesięć stron temu napisałem post na który nie doczekałem sie odpowiedzi wiec go tu powtarzam. -------------------------------------------------- Mam dość istotne pytanie: w mailu twierdzicie że "Kolejność przyznawania ksywek w przypadku powtarzania się, ustalona została według daty utworzenia konta." A co jesli na przykład: Uzytkownik 1 ma nick ĄĆ, zarejestrował się na forum 22.10.2001 Uzytkownik 2 ma nick AC, zarejestrował się na forum 10.11.2005 W/g tego co napisaliście użytkownik 1 (ĄĆ) powinien otrzymac teraz nick AC, a użytkownik 2 (AC) powinien otrzymac nick AC1. Bo jest będzie inaczej, to to bedzie jawne działanie na "niekorzyść" uzytkowników. To przecież uzytkownik 1 ma prawo otrzymać nick AC jako był Waszym forumowiczem i klientem o wiele dłuzej i to jemu powinny przysługiwać "lepsze" prawa. Na zakończenie dodam, iż obecny nick mam z winy adminów - poprzez przeprowadzkę w którymś z kolejnych wcieleń forum do mojej oryginalnej ksywki zostało dodane "moded" (czy jakoś tak) i ponieważ w tym czasie na forum byłem mniej aktywny z powodu "real life" nie zdazyłem wrócić do swojej pierwotnej ksywki, która została w międzyczasie już zajęta. Chyba portalowi nie zależy by karać ich długotrwałych uzytkowników? Ponadto pierwszy raz się spotykam z czyms takim jak konieczność zmiany ksywki przed długotrwałych uzytkowników (pomijam wszelkie przypadki gdy ksywka jest wulgarna czy też nieobyczajna, bowiem takie są zykle wykluczane już na poczatku swojego istnienia). Skoro forum dopuszczało taką możliwość na początku nie powinno nagle zmieniać swojej polityki po tak długim okresie działania. Słowo komentarza ogólnego: wykluczanie polskich liter jest takie.. "niepolskie"... Ja rozumiem unifikacja, Unia Europejska itp, ale od dawien dawna Polacy zawsze znależli sposoby by nawet do standardowego, komputerowego ASCII dodawać polskie znaczki - dla mnie ten ruch gram.pl to krok w epokę komputerowych dinozaurów, a wymówka "nowego systemu logowania" nie jest niczym wiecej jak obijaniem się programistów, którzy zamiast wziąc sie do pracy i zaprogramować lepszy system, postanowili pójść na łatwiznę i dodatkowo sie polenić. Proponuję w następnym kroku zabronić używania polskich liter w postach na forum. A co, jak leniuchować, to po całości. Ech.
 9. RaV

  UWAGA! Zmiana ksywek na gram.pl UWAGA!

  Mam dość istotne pytanie: w mailu twierdzicie że "Kolejność przyznawania ksywek w przypadku powtarzania się, ustalona została według daty utworzenia konta." A co jesli na przykład: Uzytkownik 1 ma nick ĄĆ, zarejestrował się na forum 22.10.2001 Uzytkownik 2 ma nick AC, zarejestrował się na forum 10.11.2005 W/g tego co napisaliści użytkownik 1 (ĄĆ) powinien otrzymac teraz nick AC, a użytkownik 2 (AC) powinien otrzymac nick AC1. Bo jest będzie inaczej, to to bedzie jawne działanie na "niekorzyść" uzytkowników. To przecież uzytkownik 1 ma prawo otrzymać nick AC jako był Waszym forumowiczem i klientem o wiele dłuzej i to jemu powinny przysługiwać "lepsze" prawa.
 10. RaV

  Guild Wars - Temat ogólny

  Oficjalnie koncza sie we wtorek w południe czyli o 21 naszego czasu.
 11. Byc moze nie ukazał się bo tak naprawdę był jedynie kompilacją dwóch gier - w tym jednej dopiero co wydanej. GWF Platinum zawiera dwie "starsze" gry + BMP ktorego jeszcze do tej pory nie bylo w wersji pudełkowej. W teorii pakiet mógłby zastąpić w sklepie sprzedawane osobno GWP i GWF.
 12. http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp;jsessionid=HLOZDZGFK0HMTKC4D3FFAHA?skuId=878 6557&type=product&id=1205246239392 cytat: The Guild Wars Factions Platinum Edition includes Guild Wars Factions and Guild Wars Game of the Year Edition. You''ll also enjoy the Guild Wars Bonus Mission Pack featuring four pivotal moments in the series'' history. Czy ktoś moze odpowiedziec na pytanie jakie są szanse ze ten pakiet pojawi się w sklepie gram.pl? (albo, ogolnie, w Polsce)
 13. Ja mam numer dwucyfrowy - i wciąż wstrzymane....
 14. RaV

  Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

  Mozesz mi dac linka? Bo patrząc na stronę główną takiej informacji nie widzę....