AlSandro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  85
 • Dołączył

 • Ostatnio

AlSandro ostatnio wygrał w dniu: 4 Marzec 2018

AlSandro miał najwięcej polubień!

Reputacja

0 Neutralna

O AlSandro

 • Ranga
  Robotnik
 1. Dlaczego mam byc bandytą,a nie poszukiwaczem złota, srebra albo traperem  próbującym poznać indian i ich zwyczaj, żyć z nimi w względnej zgodzie. Robić mapy nowych terenów. Łapać bandytów oddawać ich szerfom. Pędzić bydło albo łapać dzikie konie, oswajac i sprzedawać. Ochraniac dyliżanse albo kolej lub osadników. Tematów nie brakuje. Klimat Dzikiego Zachodu i tak jest wystarczającym powodem by tą grę kupić.
 2. Gry nie tylko mogą bawić ale mogą też coś poduczyć. Początki państwowości, starzy bogowie i ich wyznawcy w zderzeniu z nową religią. Kontakty z wikingami, walki plemienne, z niemymi i nie tylko. Od budowy wsi do zmiany w gród. Można też o polskim pierwowzorze grilowania zanim stało się to modne w Grze o Tron. http://www.moremaiorum.pl/sygryda-storrada-corka-mieszka-i-ktora-podbila-polnoca-europe/ Możliwe że to tylko legenda ale fajna bo o naszej Światosławie.Historia naszego kraju jest naprawdę bogata i można bez nachalności sprzedać ją innym. Krzyżacy z woli naszej i wbrew niej. Zawisza Czarny. Dzikowy Skarb albo Bunsh. Saga o Jarlu Broniszu. Jest tego naprawdę dużo. Skrzydlata jazda, dzikie pola ,ułani, 40:1, Cichociemni, Wachlarz, Maczuga ,Tobruk, Monte Casino. Trzeba tylko znaleść dobrych opowiadaczy oraz zakochanych w Polsce którym się będzie chciało robić arcydzieła nie co 5 lat.      
 3. No i to są właśnie podwójne standardy których nie cierpię. Nie interesuję mnie jakie studio zrobiło daną grę, produkt reklamowany i przedstawiany jako gotowy, ma taki być i nie ważne czy to wielki moloch, czy małe studio. I cały czas wraca ta cena. Skoro gra jest niedokończona, od małego studia które twierdzi że to gra indie, to czemu na bogów kosztuję tyle co dokończony produkt AAA, tych gigantów które wymieniłeś? To nie są podwójne standarty lecz kredyt zaufania . Czyli stwierdzenie. Gra nie jest dopieszczona ale nadal róbcie takie gry .Jesteście nowi .Nabierzcie wprawy i następne gry róbcie lepszej jakości. CDP zrobiło świetną markę i porzuciło ją bo chcą zrobic grę inną od Wiedzmina. Ich gracze czekają na Wiedźmina , a oni dadzą im Cyberpunka . Oby odniósł taki sam sukces . Ja na Cyberpunka nie czekam. Mam nadzieję że z bazy fanów gier z Wiedźminem jestem w nic nie znaczącej mniejszości.
 4. Ja widzę różnicę pomiędzy kolosami i maleńkim studiem, które zaryzykowało prywatne pieniądze i wydało owoc jadalny,choć nieco robaczywy . Ocen graczy nikt nie kupował ,wystawili takie, na jakie ich zdaniem, ta produkcja zasługiwała.
 5. Czego Tobie , innym ale nam podobnym, i sobie , gorąco życzę . Czechów prosimy o więcej i to jak najszybciej lecz z mniejszą ilością niedoróbek, bo doświadczenie już mają . Może i w Polsce znajdzie się producent który zrobi coś z jakiegoś wycinka naszej historii. Pierwszą od bbq nie była bohaterka filmu Gra o Tron lecz nasza : Sygryda Storråda, Świętosława, Saum–Aesa (szw. Sigrid Storråda, w Danii jako Gunhild czyli Gunhilda, po słowiańsku Świętosława) (ur. między 960 – 972, zm. po 1016) – królowa Szwecji, Danii. Córka Mieszka I i prawdopodobnie Dobrawy, siostra Bolesława Chrobrego, w sagach skandynawskich wzmiankowanego jako "Burisleif lub Burislafr, potężny konung Windlandii". Królowa Sygryda (tak zwano ją w Skandynawii) została młodą wdową. Zalotnicy znaleźli się szybko i licznie. Ponieważ żadnego z nich nie uznała za godnego swej ręki, zgromadziła ich pewnego razu w łaźnie, po czym podpaliła budynek paląc żywcem zalotników. Skutecznie odstraszyła wszystkich. Można o niej też w sposób bardziej ''sceptyczny''. Za Rafałem Prinke oraz Gerardem Labudą : że takiej postaci w ogóle nie było .    
 6. Ja gratuluję Czechom całkiem udanej produkcji . Nie arcydzieła jakim w końcu stał się Wiedźmin ale w miarę solidnej produkcji która sprzedaje nam wycinek historii Czech. Są bugi ale gra jest świeżym powiewem . Lubię świat Skyrimów ale przy czeskiej produkcji bawiłem się lepiej . Proszę o więcej . Kontynuację lub dlc kupię na 100 %. Może odzyskam swój miecz? Nie będę się zastanawiał czy to jest czy nie RPG ... Nie żałuję wydanych na nią pieniędzy.
 7. Podzielam Twój punkt widzenia . Gra nie jest doskonała ale jest wystarczająco dobra by nie żałować zakupu , zagrać i czekać na ciąg dalszy. Po rozczarowaniu Andromedą i Elexem w końcu coś świeżego i ciekawego .
 8. W Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, ale i w mniejszych miejscowościach takich jak Spała, Głowno czy Myszków odbyły się biegi Tropem Wilczym. W sumie w 333 imprezach w Polsce, ale i na świecie wzięło udział ok. 70 tys. osób. Dziękuję za szufladkowanie oraz oceny, a to żródeł, z których korzystam, a to moich umiejętności pisarskich. Oczywiście, znam media uważane za główny nurt i tzw godne zaufania . Może dla Panów . Nie dla mnie. Ksenofobowie? Narodowa propaganda? Czy to coś podobnego do ''zapluty karzeł reakcji'' , ''moher'', ''zabrać babci dowód'' ? Czyli kosmopolityczna demokracja jest w porządku ? Taka bez więzów ,norm , internacjonalistyczna ? To ja wolę taką przaśną, z Bogiem , honorem i patriotyzmem nie pozwalającym na szkalowanie bohaterów  . Uznającą wyniki wyborów, a nie wrzeszczącą za granicami że demokracja się skończyła bo oni stracili władzę. Nie proszę o propagandowe gry . Proszę o gry na bazie historii Polski. Jako naród nie mamy powodu do wstydu .
 9. Dlaczego ludzie z oddziału Łupaszko zrobili to co zrobili http://natemat.pl/171037,zygmunt-szendzielarz-lupaszko-czyli-walka-o-polske-bez-kompromisow-w-obronie-wykletego-bohatera Nie oceniam i nie tłumaczę . Sam nie jestem pewny co bym zrobił. Nie poszli i zamordowali bo takie mieli widzimisię.Tego jestem pewny.
 10. To warto w końcu czy nie warto robić gry podpierając się historią Polski? Bez samobiczowania siebie samych lecz ukazywaniu tego co w nas najlepsze? Z łukiem , mieczem , karabinem lub innym czołgiem, samolotem  lub łodzią podwodną ? Ja uważam że warto . Subtelnie, pozytywistycznie ale z dozą romantyzmu i z klasą uczyć świat naszej historii bo jako Naród nie mamy czego się wstydzić.     Pogaduszki polityczne zostawic na inne fora . Pomimo prowokującego tematu?  
 11. Tylko mają lewacką? Oni są prawdomówni i jak lilie niewinni . Antysemicka obsesja ... Przejawia się w czym? Dr Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry Polak pozwał Guya Verhofstadta za nazwanie 60 tysięcy Polaków nazistami . To byłoby zabawne gdyby się okazało że jestem żydem i antysemitą . Pannowacki musiałby dorobić sobie inną łatkę dla kogoś takiego jak ja .Jak Pan gó**o wie co się tam wydarzyło i powtarza Pan lewacką prawdę objawioną to może proszę zająć się historią i zacząć w końcu robić coś dobrze. Mogę panu wkleić wypowiedzi naocznych świadków lub wyniki ostatnich badań . No ale one zostały zebrane przez złą stronę... Jedwabne to teren okupowanej przez Niemców Polski . Okupant ponosi odpowiedzialność za to co się tam dzieje . Ciekawe co Pan by zrobił pod lufą karabinu ? Tu o '' Prowokacji Kieleckiej '' https://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/item/2801-wielkie-klamstwo-ub-zdemaskowane-prawda-o-pogromie-kieleckim-wychodzi-na-wierzch Oprócz tego drogi Panie ja z Panem razem krów nie pasałem więc proszę bez tykania .
 12. Za Jedwabne raczej nie musimy .Pewny jestem w 85% . Kielce to prowokacja UB-ecka . W tym okresie w UB 50% stanowisk kierowniczych obsadzona była przez tych w których prowokacja była wymierzona.
 13. http://gazetabaltycka.pl/promowane/bolszewicy-ubecy-zbrodniarze-oto-przyklady-zydowskich-zasluzonych Tutaj też o przepisie z prawa żydowskiego (Izraela) tylko wzmianka. (Niektóre książki podają, że zgodnie z prawem dla ratowania własnego życia Żyd może bezkarnie pozbawić życia dowolną osobę. Ponoć są tacy, którzy z tego prawa korzystali). Ja wiem że to są dwa paragrafy prawa Izraela uchwalone w 1950 roku.
 14. Jeszcze Pana ktoś zatrudnia? Fachowiec jak pierwszy wódz KOD.
 15. https://dorzeczy.pl/kraj/56588/Ewa-Kurek-Zrodla-zydowskie-sa-porazajace-Trzeba-je-przetlumaczyc.html Ta Pani posługująca się w pełni materiałem ŻYDOWSKIM według Pana pannowacki nie jest warta by jej wierzyć . Jemu należy.