damianvs

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  186
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O damianvs

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Z gram.pl jestem od początku. Na forum nie jestem aktywny, ale codziennie je czytam. Żadne zmiany na stronie głównej nigdy mi nie przeszkadzały. Owszem, trzeba było czasem zmieniać pewne przyzwyczajenia, ale żadna z dotychczasowych zmian nie wywołała u mnie niechęci do serwisu. Niestety to, co stało się z forum, taką niechęć u mnie wywołało. Ktoś ma chyba straszne kompleksy - dlaczego wszystko, od belek z tematami poprzez awatary i przyciski aż do pól tekstowych, jest takie OGROMNE? Co więcej, wiele przestrzeni na stronie jest po prostu niewykorzystane. Mamy ogromne sekcje z białym/szarym tłem i w większości bez żadnej treści. Bardzo to nieprzyjemne w odbiorze, przynajmniej dla mnie. Przeszkadza mi też kilka drobniejszych kwestii - choćby brak możliwości zmiany strony tematu u góry, nad postami (teraz jest ta możliwość tylko na dole, pod postami) albo zmiana wyświetlania godziny dodania posta na "dodano x minut/godzin/dni temu". Owszem, mogę najechać na taki komunikat i data + godzina dodania posta mi się wyświetli, ale nie mam ani czasu, ani ochoty na takie zbędne czynności. Jak już ktoś chciał to koniecznie zmienić, to nie można było zmienić poprzedniej wersji tej informacji na coś w stylu "Dodano 2015-10-13 o godz. 12:15 (5 minut temu)"? Jaki to problem implementacyjny? Żaden. Tym bardziej, że wszystko jest teraz tak DUŻE, że komplet informacji zmieściłby się bez problemu, a i tak sporo miejsca by jeszcze zostało. Mam nadzieję, że ta wersja forum to jakaś beta, a głosy wieloletnich gramowiczów będą brane pod uwagę.
 2. To chyba pierwsze intro Blizzarda, które uważam za niesamowicie nudne. Zdarzało im się już robić filmy wprowadzające z nudną środkową częścią, ale wtedy przynajmniej końcówka była w jakiś sposób zaskakująca lub z innych względów ciekawa. A tu, jak dla mnie, nuda od początku do końca, przez całe 3 minuty.
 3. Jak można zalecać ukończenie (a tym samym wcześniej kupienie) czegoś przed lekturą RECENZJI tego czegoś? To jakieś nieporozumienie.
 4. Grę wspominam bardzo ciepło i przeciwko remasterom nic nie mam, ale ten remaster jest tak brzydki, jak oryginał, oczywiście jak na dzisiejsze standardy. Ten remaster to moim zdaniem ewidentny skok na kasę, bez większego nakładu pracy ze strony producenta.
 5. Jeśli ten zestaw w wersji na pecety będzie serio dostępny za 250 pln, to biorę bez wahania. Parę lat temu grałem w jedynkę, ale z braku czasu jej nie skończyłem. Niedawno pomyślałem sobie, że wrócę do tej gry, a później sukcesywnie będę kupować i zaliczać kolejne części. Taki zestaw jest mi więc bardzo na rękę. :-)
 6. Lucas_the_Great dzień 2 18:34:47 ?
 7. Dla mnie optymalna długość gry wynosi od 20 do 30 godzin, co i tak zajmuje mi co najmniej miesiąc ze względu na bardzo ograniczony czas, który mogę poświęcić graniu. Poświęcenie 81 godzin (wg licznika na Steamie) na Skyrima było w moim przypadku rozłożone na pół roku, a mam wrażenie, że przez ten czas nie przeszedłem nawet połowy gry. Jak gram, to lubię poznawać cały świat gry i wykonać w nim wszystko, co się da, a przy tak długich grach jest to dla mnie niemożliwe. Skyrima więc porzuciłem na rzecz np. Alana Wake''a, którego ukończenie zajęło mi 20-parę godzin, rozłożonych na około miesiąc czasu. Absolutnie nie potępiam gier, których ukończenie wymaga poświęcenia kilkudziesięciu czy więcej godzin. Mówię tylko, że ja niestety nie mam i najprawdopodobniej nigdy już nie będę miał czasu, ani nawet ochoty, na męczenie jednej gry przez taki okres czasu.
 8. damianvs

  Mass Effect 3

  Mass Effect 3 Extended Cut soundtrack za free od BioWare! :-) http://social.bioware.com/me3ecsoundtrack.php "Resolution" najlepsze moim zdaniem. Mass Effect 3 kończy się teraz tym samym muzycznym motywem, co poprzednie części. :-) Dla przypomnienia kilkanaście ostatnich sekund muzyki z ostatnich scen każdej z części: Jedynka - http://www.youtube.com/watch?v=5ZcNZx-N5X4#t=0m42s Dwójka - http://www.youtube.com/watch?v=l1soeZK4dxA#t=0m51s Trójka - http://www.youtube.com/watch?v=tbZQvi-OLEk#t=1m09s Odnośniki prowadzą do samej muzyki, więc spoilerów nikt tam nie doświadczy.
 9. Ja swój głos oddaję na Przystań - zawsze mi się sympatycznie grało ludźmi. ;)
 10. Nie moja wina, że słabo szukasz. http://vgmdb.net/album/24532 Każdy, kto zamówił Signature Edition, ma możliwość ściągnięcia tego soundtracka, a wszystkie utwory i tak są już od paru dni na youtube.
 11. Oficjalny soundtrack z dwójki dorzucony do Signature Edition ma 29 utworów, a nie 12. A nawiązując do tematu newsa - Inon Zur przez lata wypracował sobie u mnie taki szacunek, że jest on ostatnią osobą, którą podejrzewałbym o skopanie DA2. Chociaż czy gra faktycznie jest taka straszna nie wiem, bo dopiero zacząłem grać, a jedyna opinia, której ufam, to moja własna. :) A tę dopiero sobie wyrobię.
 12. damianvs

  Might & Magic: Heroes VI z dubbingiem

  Pana Boberka nigdy za dużo ;), ale mimo to mam nadzieję, że dubbing będzie opcją, a nie koniecznością.
 13. Jeżeli pełna lokalizacja miałaby oznaczać późniejsze problemy z aktualizacjami i dodatkami - jestem przeciw. Wersja kinowa całkowicie mnie satysfakcjonuje.
 14. Płatne DLC to dla mnie chory trend, a płatne DLC ze szczegółami zapowiadane tyle czasu przed premierą to już zdecydowane przegięcie pały. I nie chodzi mi nawet o samą zapowiedź, ale o to, że to DLC wygląda na ukończony i po prostu bezczelnie wycięty kawałek gry.
 15. damianvs

  Intro z World of Warcraft: Cataclysm

  Też uważam, że intro ładne, ale to niestety wszystko. Dużo ładniejsze i przede wszystkim ciekawsze było moim zdaniem intro z TBC i właśnie to intro ciągle uważam za najlepsze w historii gry.