Gnilson

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  124
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Gnilson

 1. Warto dodać, że jeśli chodzi o grafikę powstały mody, które znacznie ją poprawiają. Kombinacja Widescreen Moda (pozwala ustawić w grze dowoloną rozdzielczość) z jedną z modyfikacji GhostDoga pozwalają odpalić PS:T i nie poranić oczu pikselozą. Jeśli ktoś jest tym tematem zainteresowany: http://www.shsforums.net/index.php?showforum=551 (mody Fixpack/Tweaks/UB są niestety dostępne w j. angielskim).
 2. Gnilson

  Mody dla BG i IWD

  Witam :) W tym temacie zgłaszajcie proszę wszelkie wasze pytania/problemy/prośby związane z instalowaniem modyfikacji zamieszczonych na najnowszym wydaniu Sag BG i IWD. Postaram się możliwie pomóc. Pozdrawiam! - Yarpen
 3. Gnilson

  Kandydat spoza układu! Zapraszamy do debaty!

  Mhm. Może jakieś upominki będą. Pare moich plakatów się dostało. :-)
 4. Hm, w takim razie chyba lepiej byłoby kupić GeForce''a bo ma jeszcze obsługę DirectXa 10. :-) Mhm?
 5. Hm. Wygląda ten Radek ładnie - no ale nadal pozostaje pytanie w stylu "nie lepiej kupić jakiegoś GeForce''a? Podstawowa specyfikacja wygląda podobnie. Chyba jedyna różnica to taktowanie rdzenia (520/600).
 6. Ekhem, drogi kolego - 3 edycja DnD w Polsce jest już od dawna. Po prostu teraz jej sprzedażą zajmuje się także Gram.pl . Wcześniej mogłeś kupić głównie w "Rebelu". Nie wiem czy mogę podawać link, jednak jeżeli ktoś jest szerzej zainteresowany - niech wskoczy na Poltergeist, dział Dungeons and Dragons. Znajdziecie tam wiele artykułów, recenzji, porad i dodatków dla Dungeonsa. To edycja 3.0 była kompletnym dnem. 3.5 dopiero poprawiło najgorsze błędy.A 4 edycja jest dopiero w fazie betatestów.
 7. Hm. Mam obecnie Radeona X1600. A szukam czegoś głównie pod jedną grę - Bioshock. Wiem, że w minimalnych wymaganiach B. ma Radka 1200 - no ale 1600 to nadal nie będą nawet zalecane. :/ W sumie przydałaby się karta na dłużej - może być nawet z DX10. Cena do 600 złotych :( Wiem, wysokie wymagania - ale jeżeliby coś takiego istniało, byłbym happy. ;-)
 8. Gnilson

  Poza firewallem: gry bez prądu

  Oj Chavy, ciężko my się szefo dogadujemy niekiedy ;-) Smoki to istoty prawdopodobne. To znaczy: mają w sobie wszelkie podstawy które pozwalałyby przypuszczać ich istnienie. Mają sens. Magia, jeżeli jest wplątana w cały "mechanizm" świata, też ma sens. Ale nie wytłumaczysz mi jak się atakuje za pomocą Gyrspike''a. Już niejedną dysputę na ten temat stoczyłem ;P Więc proszę uważać ;-)
 9. A czy za około.. no 400, 500 złotych kupię już kartę lepszą niż ta którą mam obecnie? ;-)
 10. Witam. Pytanko do forumowych speców od kompów :-) Mam AMD 3Ghz (jednordzeniowy), 1GB ramu, kartę Radeon X1600. No i pare stówek. Co najpierw powinienem wymienić - myślałem trochę o grach next-genowych, jednak po prostu chodzi o to, co mnie wyniesie najtaniej a da jakieś porządne efekty. :-)
 11. Gnilson

  Wygraj grę Loki z Karczmą Diablo II

  Jeśli znajdę czas...
 12. Gnilson

  Poza firewallem: gry bez prądu

  No ładnie.. Hm. Tylko artykuł wygląda na "ucięty". Poza tym autor dziwnie podszedł do faktu realistyczności między drugą a trzecią edycją. Po prostu - autorzy przed napisaniem AD&D2 przygotowali się wcześniej, przestudiowali kilka traktatów i zapisków na temat broni średniowiecznej. W trzeciej edycji, która miała być maxi "heroic" (jakoże wydaje ją Wotc) istnieją takie idiotyzmy jak gyrspike - miecz z jednej strony, korbacz z drugiej. Nie muszę mówić co się stanie z jądrami delikwenta który chciałby tego użyć. Poza tym pogorszeniu jakości uległy ilustracje, niektóre zasady też są wręcz okropne. No i wymusza się na autorach politykę modułowości - czyli jeden podręcznik dla jednej zasady ;P
 13. Gnilson

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Fechtmistrz w Tronie Bhaala to bóg ;-)
 14. Ech... anulowałem zamówienie na Edycję Kolekcjonerską ze względu na brak wiadomości na temat wymagań :(
 15. Gnilson

  Mody dla BG i IWD

  Bolilol.
 16. Hm. Wzieli dwa moje pytania... dziwne. ;P
 17. Gnilson

  Mody dla BG i IWD

  DEF Jam (experience fixer) znajduje się także na płycie z Sagą BG.
 18. Gnilson

  Bioshock - zapowiedź

  Ta gra to arcydzieło. Świetna grafika, boska mechanika gry i co najważniejsze klimat retro art-deco. Zarówno postacie jak i wnętrza to istny majstersztyk. Czekam!
 19. Gnilson

  Fallout Online? Interplay gotowy

  Hm.. w sumie jest konflikt (ludzie vs. mutanty vs. ghoule vs. deathclawy) poza tym jest wiele klanów, które mają różne cele (np. jak jesteś kupcem to przewozisz towar z punktu A do punktu B - jak jesteś bandytą to musisz im w tym przeszkodzić) - jest co do roboty w świecie Falla. Ja bym dostał kociokwiku gdyby to było w rzucie izometrycznym 2D :D Ale wiem, ach to paskudne 3D!
 20. Gnilson

  Darmowy artbook BioShocka

  Właśnie obejrzałem całą książeczkę. Jest GENIALNA jak cały BioShock zresztą (którego jestem gorącym fanem). Jak dla mnie najlepszy dział to przeciwnicy, gdzie możemy zobaczyć naprawdę fajny design retro.
 21. Gnilson

  Crysis z muzyką Inona Zura

  Mi sie tutaj podobał Joseph ZAJONC :D Pewnie rodzina z polski.. tylko trochę niewykształcona ;-) A tak na poważnie, to dobra wiadomość. Zur wie co robi. :)
 22. Gnilson

  Przetłumacz>>>>Quiz<<<<

  Ee tam, policz temu koledze wcześniej ;-) Brakowało mu tylko supply dumpa. A to wyrażenie, możnaby nawet powiedzieć, specjalistyczne.
 23. Gnilson

  Przegrupowania w obozie Take-Two

  Mhm. Bioshock to arcydzieło!! Boże, chyba sobię XBoxa przez tą gre kupię bo nie wiem czy pójdzie na moim sprzęcie ;[
 24. Gnilson

  Przetłumacz>>>>Quiz<<<<

  Jak zapewne już zauważyłeś, na mapie zaznaczone zostały trzy objekty - są to dwa ważne obszary oraz strefa zrzutu.