Mastermind

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  353
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Mastermind

 • Ranga
  Wróg ludu
 1. Mastermind

  Max Payne 3 - pierwsze 15 minut

  Właśnie napisał do mnie Krzysiek Ogrodnik z informacją, że nie mogę zamieszczać na forum postów, w których informuję czytelników Gramu, że np. serwis Gamezilla zamieścił moją recenzję Maksa Payne''a. Hmm... coś tu dziwnego się dzieje. W regulaminie nie znajduję takiego punktu, który zabraniałby informowania gramowiczów o tym, ze gdzieś już mogą przeczytać recenzję fajnej gry... Przecież nic nie poradzę na to, że na Gramie jeszcze jej nie ma :) cenzura? obawa przed spadkiem ilości odsłon? \ dajcie spokój, ciekawi wrażeń wielu osób Czytelnicy przeczytają też reckę na Gramie :)
 2. Mastermind

  Max Payne 3 ma już pierwsze DLC - darmowe!

  A na Gamezilli, w dziale recenzje możecie już przeczytać reckę Max Payne 3 autorstwa Rafała "Mastermind" Dziducha, czyli moją ;)
 3. Mastermind

  Dragon`s Dogma - wideowrażenia

  eh... proponowałem w gramie wideorecenzje i program, ale nie chcieli. no to z pomocą kilku fajnych, żywych osób zrobiłem własny :) jak wam się ten nie za bardzo podoba, albo szukacie czegoś innego wpiszcie w googla: Program o Grach odcinek drugi program jest w Strefie Imperium Gier pozdrawiam Masterimind :)
 4. Mastermind

  Zobacz pierwsze 20 minut z Prototype 2

  a faktycznie - zamieszczenie linka było - zgodnie z regulaminem - nie fair, przepraszam. a zatem - jeśli ktoś ma ochotę, niech poszuka mojej recenzji w innym popularnym serwisie z "zilla" w tytule ;) [to już po prostu informacja]
 5. Mastermind

  Zobacz pierwsze 20 minut z Prototype 2

  a zanim przeczytacie recenzję gramową, zapraszam do przeczytanie mojej: [m - reklama]
 6. Mastermind

  Artykuł: Silent Hill: Downpour - recenzja

  A ja zapraszam do przeczytania mojej recenzji nowego Sillent Hilla. Jako że gram.pl (niezbyt) pięknie podziękował mi za współpracę ;) reckę znajdziecie tutaj :) [m] Mastermind :)
 7. Mastermind

  Artykuł: Cannon Fodder 3 - recenzja

  grał, grał i nadal podtrzymuje to co napisał :). w sumie komenty - jak widzę - też to potwierdzają. poniekąd Ty sam - choć się sprzeciwiasz - dobierasz nietrafiony przykład, który właśnie świadczy na korzyść mojej tezy :). Zasady Starcrafta NIE SĄ wcale proste. Owszem możesz napisać, że trzeba zniszczyć przeciwnika i tyle, ale to przecież nie wszystko. Dochodzi całe multum zależności między jednostkami, wynalazki, poziom komplikacji wzrasta, jeśli dodamy zróżnicowane taktyki. Porównanie do tej gry do CF to dopiero porażka. A Angry i CF? No jak najbardziej!! Teraz gra się w to z doskoku, tak jak dawniej w Cannona. Nie ma petryliarda zasad, skomplikowanych niuansów itp.
 8. Mastermind

  Artykuł: The Settlers Online - rzut okiem

  "kilka" oznacza dla mnie właśnie "kilka". Tak mniej więcej od 1-9, bo wyżej robi się już "kilkanaście". Zakładam, że mówimy o 12 godzinnym trybie dnia, a nie o całej dobie. Zupełnie wystarczy. Oczywiście można sie od niej nie odklejać, ale spokojne parę wejść na dzień przy dobrym planowaniu wystarczą.
 9. Mastermind

  Artykuł: Tekken Hybrid - recenzja

  chyba nigdzie indziej go nie było. ja w każdym razie nie znalazłem
 10. Mastermind

  Artykuł: The Darkness II - recenzja

  Faktycznie - dziękuję. Poprawione.
 11. aleście się chłopaki złapali za bary ;) Osobiście dziwie się jeśli ktoś nie grał w Skyrima "dla fabuły", bo ja grałem właśnie w dużej mierze dla niej :). Ale z drugiej strony doceniam też inne "składowe", więc może akurat któryś z nich pasował komuś bardziej, a fabułę uznał za kichę. De gustibus... Tym niemniej, chyba jak pisze dragonor. Remedy zna się na swojej robocie, więc wie za co ceni Skyrim...
 12. Mastermind

  Artykuł: Neverdead - recenzja

  crapem bym tego jednak nie nazwał, choć spodziewałem sie czegoś lepszego...
 13. Mastermind

  Prawne gierki: pACTA sunt servanda

  gratki Spayki - świetny art! całkowicie zgadzam się z podsumowaniem - od ogólnych, niesprecyzowanych zapisów prawo się nie poprawi. i dziwi mnie, że nie widzą (wiedzą?) tego zwłaszcza fachowcy. Bo to oni powinni zwrócić uwagę, że przygotowywane są zapisy mało konkretne i na dobrą sprawę nie wnoszące nic nowego. Dlaczego środowisko prawnicze (bo przecież ktoś to jednak przygotowywał) na etapie produkcji tych zapisów tego nie robiło? Nie potrafię tego zrozumieć.... I przez to właśnie, jak sądzę, otwiera się pole do popisu dla tych, którzy krzyczą dziś: spisek, lobbowanie itp. Reasumując: fatalnie prowadzili pracę nad Acta, nie mieli właściwej polityki informacyjnej a na końcu spłodzili sporo mułu.
 14. he he, mam dokładnie tak samo :) a ci z Was którzy nie widzą różnicy, niech zwrócą uwagę, że ja ich w wysokiej rozdzielczości nie załączałem, ale są pod podanym linkiem.