Gorn7

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3101
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Gorn7

 • Ranga
  Sekretarz
 1. Gorn7

  Piłka Nożna

  Nie ma co obwiniać Błaszczykowskiego za tego karnego. Sam strzał był normalny i to bramkarzowi należy pogratulować, a nie winić strzelającego. Jak już to do Fabiańskiego można się trochę przyczepić, że nie próbował zmylić przeciwników przed oddaniem strzału. Stał zbyt sztywno przy tych karnych i nie obronił ani jednego. W meczach bronił świetnie, ale przy karnych wydaje mi się, że Szczęsny by się spisał lepiej. Brakowało też dobrego rozgrywającego. Te polskie akcje budowane przez Grosickiego przypominały mi Forresta Gumpa - dostaje piłkę i biegnie do przodu.
 2. Gorn7

  Prince of Persia: Warrior Within

  To trudniejsze zakończenie jest kontynuowane w Two Thrones. Musisz znaleźć wszystkie life upgrades, aby móc tak ukończyć grę w taki sposób. Zakończenia się znacznie różnią, więc warto przejść grę dwa razy.
 3. Zdaje sobie sprawę, że większość osób nie przepada tutaj za filmami w trójwymiarze, ale szukam filmu z dobrymi efektami 3D i liczę na waszą pomoc. Pomożecie coś wybrać? Najlepiej jakby był to jeden z filmów przyrodniczych, bo w tych efekty są chyba najbardziej widoczne.
 4. Przykład: Wierze, że na orbicie marsa nie ma miski pełnej wody. Istnieją ludzie wierzący, że na orbicie marsa znajduje się miska pełna wody. - Powiedzmy, że opierają swoją wiarę na tym, że ktoś w książce sci-fi tak napisał. Tylko czy te dwa przypadki wiary nie są tak odmienne, że nie powinno się ich porównywać? Nigdy nie mamy 100% pewności. Różnica polega na prawdopodobieństwie. Zdrowy rozsądek mówi, że nie ma szans, aby na orbicie znajdowała się miska z wodą. Czy wiara na podstawie książki w to, że istnieje miska jest wystarczającym dowodem na to, aby budować statki i szukać miski z wodą na orbicie? Dodam jeszcze, że w książce występują smoki, których nigdy nie zaobserwowano, a ziemia jest kwadratem. Taki typ wiary można przypisać do wszystkiego. Również do tego, że moja butelka z wodą zaczyna chodzić, gdy odwracam wzrok, a później szybko wraca na swoje miejsce. Niech będzie zatem, że ateiści również wierzą. Jest to jednak odmienny typ wiary wynikający z prawdopodobieństwa. Większość osób uznaje, że prawdopodobieństwo na istnienie miski z wodą na orbicie marsa jest tak małe, że trudno to nazwać w ogóle wiarą. Jesteśmy tylko ludźmi i nic nie jest pewne. Posiadamy jednak mózgi, które zostały stworzone przez procesy zachodzące we wszechświecie i cokolwiek było siła sprawczą naszego istnienia nie chciało, żebyśmy myśleli inaczej niż myślimy lub nie było w stanie tego dokonać. Zastanów się nad tym czy nie jest to wystarczający argument. BTW: Postaram się już nie odpisywać, bo wiem ile czasu kosztuje taka dyskusja. ;) Edit: A propos cudów to byłem świadkiem jednego. Kilka lat temu miałem okazje udać się na cmentarz w Lesznie, gdzie ukazał się Jezus na drzewie. A raczej spękania i słoje tworzyły taki obraz, że mózg doszukiwał się twarzy. Ilość zebranych ludzi robiących zdjęcia itp. pamiętam, że była ogromna. Ciekawskim radzę poszukać zdjęcia w google.
 5. Gorn7

  Piłka Nożna

  Głupie gadanie o niesprawiedliwości. To normalne, że głosy są zawsze podzielone. Po prostu więcej osób uważało, że Messi grał lepiej. Zdobył 91 bramek w roku kalendarzowym. Z tego co mi wiadomo ZP przyznaje się za cały rok, a Barcelona miała znaczną przewagę w lidze w połowie sezonu. Poza tym wygrana pucharu króla i półfinał LM. Nigdy nie da się dokładnie stwierdzić kto był najlepszy, bo o tym decydują ludzie. Jednak to, że wygrywa ulubieniec jest wyssane z palca przez osoby, które nie mogą się pogodzić, że nie wygrywa ich ulubieniec.
 6. Gorn7

  Piłka Nożna

  To, że Messi nie wygra po raz piąty złotej piłki jest raczej pewne. Dlaczego uważasz, że miałby wygrać? W poprzednich sezonach bił rekordy lub wygrywał dużo z drużyną to i złota piłka się należała. Osobiście stawiam, że w tym roku wygra Ronaldo, bo mu się w końcu należy po tylu latach utrzymywania się na drugim miejscu, a i sezon miał dobry. Tym razem głównym zagrożeniem dla niego jest raczej Ribery, który wygrał ligę i LM, jednak dostał już nagrodę piłkarza roku UEFA, więc myślę, że złotą piłkę zgarnie Ronaldo.
 7. Gorn7

  Zbieramy kasę

  50 166, 25 PLN
 8. Gorn7

  Zbieramy kasę

  50 164,85 PLN
 9. Gorn7

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Wie ktoś może jak będzie wyglądała reakcja przejścia z benzenu do kwasu benzoesowego? (może się składać z kilku etapów)
 10. Gorn7

  Piłka Nożna

  "To jasne, że oni zagrali dużo lepiej, ale jest wiele powodów, które tłumaczą dlaczego ani my, ani Real nie dotarliśmy do finału." Ten cytat chyba wystarcza, żeby obalić to co napisałeś. Nieładnie tak przekręcać słowa na takie, które nie zostały wypowiedziane. No chyba, że nieumiejętnie szukałem i gdzieś jest sprzeczność z powyższym cytatem.
 11. Gorn7

  Zbieramy kasę

  50 130,05 zł
 12. Gorn7

  Piłka Nożna

  Nie miał szans już trafić w piłkę, gdyby wystawił nogę byłby karny.
 13. Gorn7

  Zbieramy kasę

  50 125,45 PLN
 14. Gorn7

  Zbieramy kasę

  50 121,45 zł
 15. Gorn7

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Nie za późno. Ten promień jest koniecznie potrzebny? Trochę mało miejsca mam żeby go tam wpisać, a imo można go odczytać dzieląc średnicę na pół. Dzięki za pomoc.