Minamir

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  675
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Minamir

 1. Minamir

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Skyrim Special Edition powinien automatycznie pojawić się na koncie jako osobna gra, o ile Skyrim oraz jego 3 DLC były aktywowane na koncie przed 28 października tego roku. Tak więc samo nic się nie ściągnie, to osobna gra. Jeśli mimo posiadania Skyrima z 3 DLC od dłuższego czasu nie masz SE na koncie (sprawdź dla pewności listę gier) to może skontaktuj się z supportem Steama.
 2. Bethesda owszem jeszcze jakiś czas temu była przeciwna projektowi Skywind, wspominając o zakazie portowania assetów między ich grami, przez co był to temat zakazany na oficjalnym forum. Jednak w lutym tego roku Bethesda zmieniła co do tego moda podejście i nie jest on już "zabroniony". Żródło: http://forums.bethsoft.com/topic/1590660-skywind-is-a-horrible-idea/page-4#entry25001828
 3. Minamir

  Tablety graficzne.

  Sprawdź sobie Kritę https://krita.org/en/ Nie wiem jak wypada w porównaniu do ArtRage, ale Krita także jest programem stworzonym przede wszystkim z myślą o "odręcznym" rysowaniu i malowaniu.
 4. Minamir

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Steam nie ma tu nic do rzeczy, za przeliczanie waluty odpowiada operator płatności (bank, PayPal, karta prepaid itp).
 5. Minamir

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Rozpoczynając NG+ masz takie samo menu wyborów stanu z Wiedźmina 2, jak przy normalnym starcie - symulacja WŁ/WYŁ oraz import save z dwójki.
 6. Minamir

  Windows 10 - temat ogólny

  Mając otwarty Eksplorator, kliknij na górnej wstążce Widok i zaznacz "Okienko szczegółów". Po prawej stronie okna eksploratora - pojawią się w nim informacje zaznaczonego pliku, w przypadku muzyki będzie tam także zestaw tagów i gwiazdek, przy zdjęciach będą dane o aparacie itp. Alternatywnie można zamiast okienka szczegółów wybrać "Okienko podglądu", które w tym samym miejscu pozwoli np. na odtwarzanie wybranego utworu z miejsca, podgląd plików tekstowych itp.
 7. Minamir

  Windows 10 - temat ogólny

  "Wizualnie" nie ma różnicy między starym a nowym zamknięciem/uruchomieniem, po prostu dzieje się szybciej. Sprawdź Opcje zasilania > Wybierz działanie przycisków zasilania > Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne > Włącz szybkie uruchamianie (zalecane). Jeśli ta opcja będzie niedostępna, to pewnie coś w sprzęcie lub instalacji systemu nie spełnia tych wymogów. Z tą opcją podobne lub nawet szybsze czasy osiągam na zwykłym HDD.
 8. Minamir

  Windows 10 - temat ogólny

  Tak. Już w Win8 wprowadzono coś co nazywa się "fast startup" czy uruchamianie hybrydowe (w użyciu jest jeszcze kilka innych zamiennych nazw). Działa to tak, że zamiast całkowitego zamykania systemu, stan systemu jest hibernowany (zapisywany na dysku) i następuje wyłączenie komputera. Przy kolejnym uruchomieniu system wstaje z hibernacji i na nowo wczytuje tylko część danych, jak stery i ustawienia użytkownika. Wejdź w Menadżer zadań, w zakładkę Wydajność i kliknij na CPU, w polu "czas pracy" zobaczysz pewnie dużo więcej nabitych godzin, niż aktualnie uruchomiona sesja. Pełne zamknięcie i pełne załadowanie od zera następuje przy wykonaniu "ponownego uruchamiania". Uruchamianie pewnie dałoby się jeszcze bardziej przyspieszyć. Jedną z możliwości jest dysk SSD, chyba że już taki masz. Druga opcja (oczywiście nie wykluczają się) to system zainstalowany w trybie UEFI, dysk w trybie GPT, oraz karta graficzna obsługująca UEFI GOP, wtedy w UEFI płyty głównej powinno dać się włączyć "Ultra Fast Boot" lub podobną opcję, która praktycznie wyeliminuje początkowy ekran płyty głównej, niemal natychmiast rozpoczynając uruchamianie systemu.
 9. Minamir

  Wiedźmin 2

  Pudełkowe wersje Wiedźmina można także aktywować na GOGu - https://www.gog.com/witcher/backup zakładając że jakiś żartowniś/cwaniak nie skorzystał już z kodu, który podałeś.
 10. Minamir

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Na tę chwilę Galaxy nie posiada synchronizowania zapisów w chmurze, więc tak, na razie trzeba samemu robić kopie. Lub aktywować funkcję Historia Plików (jest w Win 8 i 10, nie wiem jak ze starszymi) która sama robi kopie zapasowe m.in. "Dokumentów", gdzie swoje save''y trzyma większość współczesnych gier.
 11. Minamir

  Wiedźmin 2 - temat ogólny

  W tym samym miejscu jak w każdej innej wersji Windowsa - Dokumenty\Witcher 2\gamesaves
 12. Minamir

  The Elder Scrolls IV: Oblivion

  Sam nie mam Antologii, ale z tego co widziałem i pytałem na różnych forach to polskie wydanie nie zawiera kodów Steam (poza Skyrimem oczywiście). Dwa lata temu, niedługo po wydaniu Antologii, wysyłałem w tej sprawie mailowe zapytania do Cenegi oraz do ich sklepu, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jeśli jednak chodzi o samą wersję angielską, to tak Morrowind jak i Oblivion w wydaniu z Antologii mają możliwość instalacji zarówno wersji polskiej, jak i angielskiej.
 13. To akurat błąd niezwiązany ze Steamem. Niektóre zadania nie są poprawnie oznaczone w grze, przez co nie znikają z dziennika (przed premierą dodatków w ogóle nie było listy zadań, co było katorgą). Próbowałeś wgrać fanowskie patche? Np. Morrowind Patch Project, warto też dorzucić Morrowind Code Patch poprawiający sam silnik gry.
 14. Z tego co pamiętam to jedna z funkcji Morrowind Code Patch.
 15. Minamir

  Borderlands 2

  Cyfrowa, czyli w ogóle nie istniejąca fizycznie. Po zakupie (wyłącznie płatność z góry) znajdziesz na swoim koncie w Empiku klucz aktywacyjny, w przypadku Borderlands 2 to zapewne będzie klucz na Steama.
 16. "Wszystkie aktualizacje Skyrima, wszystkie DLC - od kiedy rozprawiliśmy się z błędami, mieliśmy zupełnie inny proces sprawdzania wypuszczanej zawartości" - Ciekawe, bo w ostatniej oficjalnej łatce wręcz dodano kilka błędów, takich jak występujący częściej lub rzadziej brak synchronizacji ruchu ust z głosem postaci. Mimo tak poważnego błędu, oznajmili że kończą ze Skyrmem i przerzucają się na kolejny projekt. Nie wspominając już o Unofficial Patchach, które starają sie poprawić to, co modem się da. Modderzy także znacznie zredukowali crashe gry, tak że nawet z setką modów można na crash natknąć się raptem raz na kilkanaście/dziesiąt godzin gry. Tak więc "nauka na błędach Skyrima" nie do końca do mnie przemawia. ;)
 17. Minamir

  Windows 8 - Temat Ogólny

  Ja osobiście jakiś rok temu przesiadałem się na 8.1, ale ze stareńkiego XP. Prawdę mówiąc nie miałem większych problemów czy konieczności przyzwyczajania się. Jedyne, co może przeszkadzać przy konfiguracji, to fakt, że o ile większość opcji systemu jest w zwykłym Panelu Sterowania, to część opcji znajduje się w opcjach w stylu kafelkowym. Na brak startu nie narzekam, po pewnym czasie lista programów robiła się długa i zapełniona, tutaj wystarczy przejechać myszą do prawego-górnego rogu ekranu i kliknąć wyszukaj (bądź od razu Win+Q, W lub F) aby wyszukać programy czy pliki w indeksowanych lokalizacjach. W Eksploratorze cały czas pozostaje funkcja klasycznego wyszukiwania. Konto można połączyć z kontem Microsoftu, daje to np. synchronizację z OneDrive, ale równie dobrze można bez problemu używać systemu zupełnie bez tego - trzeba tylko przy instalacji się dobrze przyglądać, bo opcja utworzenia "konta lokalnego" może się gdzieś schować. Całe te kafelki, jeśli się nie spodobają, można całkowicie olać i ustawić aby logowanie następowało od razu do pulpitu znanego ze starszych Windowsów.
 18. Minamir

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Dodawać dowolnych sum bezpośrednio do portfele nie można, ale możesz PSC normalnie użyć do zakupu czegoś. 9zł to w przybliżeniu 2,20 EUR. Lub, jak napisał DarkWolf_PL, zostawić kod na później i połączyć w przyszłości z kolejnym.
 19. Wszystko jest na Steamowym FAQ Workshopa http://steamcommunity.com/workshop/workshoppaymentinfofaq/ pieniądze idą na konto bankowe.
 20. Unofficial Patche mają pozostać darmowe, zarówno na Nexusie, jak i Workshopie. Jeden z autorów USKP potwierdził to na forum Betehsdy.
 21. Zawartość całego archiwum z MCP wypakowujesz tak, aby w głównym folderze Morrowinda pojawił się plik Morrowind Code Patch.exe. Nadpisujesz je plikami z beta-patcha. Uruchom potem wyżej wymieniony plik, i w oknie wybierz które funkcje chcesz zaaplikować. Jest tego bardzo dużo, ale radzę mimo wszystko przeczytać opis każdego "ficzera" i nie aktywować na ślepo wszystkiego, bo się można potem mocno zdziwić. :) Działa bez problemów z polską wersją, w czym miałem swój skromny wkład. :) MGE XE: podobnie jak wyżej, wypakuj całe archiwum tak, aby plik MGEXEgui.exe wylądował w głównym folderze gry. Nadpisz plikami z beta-patcha. Uruchom plik MGEXEgui i skonfiguruj według potrzeb (w jednej z zakładek powinna być skrócona instrukcja). Program NIE musi być włączony przed zagraniem w grę - ba, w ogóle musi być wyłączony, bo gra może się wysypać. Wszystko działa "w tle" dzięki plikom .dll, bez potrzeby każdorazowego odpalania MGE. Przy okazji kolejne dwie rady: -Jeśli masz system nowszy niż XP (czyli wszelkie Vista, 7, 8) to instaluj grę POZA Program Files i Program Files (x86). Oszczędzi to problemów z modowaniem, nawet tym podstawowym jak MCP i MGE XE. -Polecam dorzucić jeszcze poprawioną czcionkę: http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/36873/? która do działania wymaga zaznaczonej odpowiedniej opcji w MCP. Nie żeby się kolejny raz chwalić, ale tutaj także się trochę dołożyłem... ..chociaż nie, jeszcze coś dodam. Polecam tego moda, którego polonizowałem: http://mw.modhistory.com/download-1-15060 sprawia, że roślin nie trzeba już "otwierać", a wystarczy kliknąć, dodatkowo zmieni się także graficzny wygląd rośliny.
 22. Jaką masz wersję językową gry? Jeśli masz wersję polską, to czy jesteś w stanie poświęcić minimum kilka godzin na naukę modowana, a potem kolejne kilka na samą instalację modów? Najbardziej znanym "ulepszaczem" grafiki Morrowinda jest Morrowind Sounds & Graphics Overhaul, w skrócie MSGO. Działa on poprawnie jedynie z angielską wersją gry, przygotowanie tej paczki do działania z wersją polska wymaga dosyć sporo pracy. Z polską wersją podziała za to bez problemu MGE XE http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/41102/? a tutaj patch do niego, łącznie ze spolszczeniem mojego autorstwa: http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/26348/? MGE XE dodaje takie efekty jak odległy teren, woda z odbiciami, cienie, shadery, AA i AF, wysokie rozdzielczości ekranu itp. Do tego MCP http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/19510/? w celu naprawy bugów występujących w grze. W jednym z powyższych linków także beta-patch do MCP.
 23. Minamir

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  W jakim sensie dwa razy to samo? Jeśli pobrałeś jakiś mod z Nexusa, to nie widzę sensu pobierać go jeszcze raz z Workshopa. Realistic Water Two zawiera dodatkowe .esp, które wymagają np. Falskaar, Wyrmstooth czy Realistic Needs and Diseases oraz oczywiście DLCki. Jeśli ich nie masz, to po prostu odznacz te nadmiarowe .esp, albo ponownie zainstaluj moda bez wybierania niepotrzebnych opcji.
 24. Minamir

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Mody pobierane ze Steama przez Workshop to cały czas "zwykłe" mody, posiadają więc pliki .esp i zasoby (spakowane w .bsa). NMM także powinien je widzieć. Wywalanie po logo gry jest spowodowane tzw. brakującym masterem - czyli jakiś mod, którego próbujesz używać, wymaga innego moda w formacie .esm, którego nie posiadasz. Powoduje to crash.
 25. Minamir

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Menu "Pliki Danych" wyświetla wszystkie pliki .esp/.esm jakie znajdzie w folderze Data. Nic tu się nie dubluje, nie ma to związku z archiwami modów (których sama gra jako taka w ogóle nie widzi).