Sleszu

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Sleszu

 • Ranga
  Obywatel
 1. Sleszu

  Jak kapitalizm niszczy branżę gier

  1) Uciekanie do rajów podatkowych to kradzież. Nie można robić prawa pod złodziei, jeśli ktoś prowadzi biznes w Polsce, to w Polsce ma płacić podatki, inaczej albo wypad, albo #dowidzeniadowięzienia.  2) Socjal nie powoduje, że ludzie gnuśnieją. Wręcz przeciwnie. Obecnie w kilku państwach na świecie są prowadzone badania nad bezwarunkowym dochodem podstawowym. Jakie są efekty? Ludzie stają się BARDZIEJ przedsiębiorczy. Bo nie boją się, że jeśli coś nie wyjdzie, to zostaną z pustym garnkiem, bo rodzice mają możliwość skupić się na szukaniu pracy, jeśli mają możliwość wynajęcia opiekunki do dziecka na czas rozmowy kwalifikacyjnej, etc. To bardzo kusząca hipoteza, że ludzie się rozleniwiają, jeśli dostają coś za darmo, ale nie ma ona poparcia w faktach. A plotki o "welfare kings" nie są niczym więcej niż plotkami. To tanie kaczki dziennikarskie, bo napuszczanie na "tych gorszych" dobrze się sprzedaje, tyle. No to całe szczęście, kamień z serca. Możemy spokojnie dalej okradać pracujące, wartościowe jednostki a ich krwawicę rozdawać na socjalne bzdury i nierobów. I nazywać się dobrymi ludzmi. 
 2. A ja swoje trzy grosze ujmę tak - jestem zażartym fanem falloutów,weteranem można by rzec. Tak, nie podoba mi się gwałcenie świętych zwłok naszego najświętszego fala. Tak, nie podobają mi się niektóre rozwiązania. Morrowinda uważam za mega wypas grę, Obliviona poziom gorszego. Czy fallout 3 dorówna poprzednikom?? Szczerze?? Lata mi to. Jaki będzie, takim go mam zamiar przyjąć. Nawet, jeżeli okaże się niewypałem. Cóż, życie, mam F1 i F2, przeżyje. A jak okaże się wspaniałą gierką w uniwersum fala?? Cóż, palce lizać :PPP.
 3. Witam Stalkerów :P.Fakt, sprawa jest bardziej frustrująca, niźli by się wydawało. Wiedziałem, znając bolączki SoC, że CS bedzie zabugowany....ale to przechodzi ludzkie pojęcie. Ale jest na to sposób. (tj. na wywalanie gry do pulpitu). Mianowicie, nie używajcie quick save, a jedynie zapisujcie stan rozgrywki z menu. I róbcie to często, szczególnie przed szybką podróżą(przynajmniej u mnie wystąpił problem, gdzie po wybraniu SP z lokacji do lokacji[np Kordon - Bagna], zaciemnienie i 1 os. widok jakiejś pięknej łąki.....cudo....alt+F4, i odpalamy znowu.). A, i nie zapisujcie stanu gry w chwili, gdy trwa emisja. Jeżeli postać zostanie zabita, bo nie zdążyliśmy się ukryć, po wczytaniu zapisu do emisji trzeba będzie czekać coś koło 6 godzin czasu gry. Nie było by w tym nic strasznego, że przez te kilka wkurzających, realnych minut, w całym świecie gry nie uświadczycie ani jednego NPC(raz tylko zdarzyło się, że jednak bohaterowie niezależni pozostali). Dodatkowo, pozostały głupie błędy graficzne, a i z optymalizacją silnika jest średnio - w jednej chwili chodzi idealnie, ile by na ekranie nie było wyświetlane - by nagle zachlastać się(albo gracza, to chyba spisek jakiś), uniemożliwiając grę. Wszystko by było to przyjęcia, gdyby nie występowało to na każdych ustawieniach graficznych.(chociaż to może wina Visty). Żeby tego było mało, gra lubi też od czasu do czasu "zajumać" graczowi cały ekwipunek. I to piękne respawnowanie wrogów na oczach gracza... jak się nad tym zastanowić, to bugi można wyliczać w nieskończoność...mniejsze czy większe....niemniej jednak, bracia Stalkerzy, nie traćmy wiary!! Zona wezwała nas po raz kolejny(czy raczej po raz pierwszy :PPPP) Mimo wszystkich niedociągnięć, ten stuff wart jest każdej złotówki....no, może główny wątek mógłby być troszkę dłuższy....a nowe tereny o których tak się twórcy rozpisywali to troszkę zalatują łatwizną...(gdzie te podziemia Prypeci????Kawałek niezłego Limańska, mocno klimatyczne bagna,, wywalony z kapci Szpital i czerwony las, o tyłek rozbite poziomy w Elektrowni, wszystko fajnie, a gdzie bar do cholery?? I dzicz?? Rozumiem, ze względów fabularnych nie może być dostępnego mózgozwęglacza i Prypeci, ale cholera....jak to wygląda, walisz z wysypiska drogą do Baru, i nagle teleportuje Cię w magazynach wojskowych....porażające....).
 4. A ja mam 2g ramu na 400 setkach, GeForca 6800 GS 256/256, celerona 2800 +(zegar aktualnie na 1,6). Z opcji wyłącznone mam jedynie zielsko(procek nie wyrabia...), cienie i jakość tekstur ma średnim. I jedynie w miatach doczytuje, lekkie skoki. :-). Można mieć gf8800, 8g ramu i core duo, a ciąć będzie się na minimalnych. Bo to zła płyta dobrana, bo to dysk schlastany, bo to to, bo tamto...czasem zastanawiam się, czy lepiej by nie było przestac w PC kasę wrzucać i na konsolke wydać...ale żyć bez przyjemności z kupna nowych części nie mógłbym...^^