Dux

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3845
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Dux

 • Ranga
  Bubu Talib
 1. Jak złamał? Jesteś jak sędzia Biernat - nie znasz obowiązującego prawa. Tako orzekł przecież wiążąco Dyrektor Biura Prasowego Prezydenta iberysta Marek Magierowski. Wiadomo, że iberysta ma zawsze najlepsze pojęcie o prawie
 2. Formalnie to jeszcze nie. Nawet jesli sędzia Wróbel już sędzią TK nie jest (jeśli jego rezygnacja już jest skuteczna), to PiS do większości potrzebuje wyboru jednego sędziego (za Wróbla). Bo póki co jest 8 do 7 na korzyść starych sędziów (z Wróblem) lub remis 8 do 8 bez Wróbla. Co nie zmienia faktu ze taka liczba też wystarcza jeśli TK miałby być marionetką rządu. Większość ustaw TK może bowiem procedować w składzie 5 sędziów. Więc wszystko zależy od Prezesa TK, który dobiera skład. Ciekawie tu wygląda sprawa z Wiceprezesem Biernatem i jak on zareaguje na kuriozalne przepisy o p.o. Prezesa TK, którą na ten moment PAD zdążył już powołać.
 3. ABW do Wprost nie wysyłali ci co protestują, bo prokuratura nie protestuje pod Sejmem. Prokuratura z większości okresu rządów PO była niezależna i politycy wpływu na nią nie mieli (w zasadzie nikt nie miał, nawet Prokurator Generalny, co w wielu przypadkach wyszło jej i ludziom bokiem). Protestowali za to ci, co sami chcieli (jak wynika z taśm Sowy) ustawiać naczelnych w tabloidach (chyba Graś próbował przekonać Kulczyka, by pomógł wywalić naczelnego Faktu, bo pisior). Zresztą jakkolwiek cel tego protestu słuszny (nie podzielam Twojego stanowiska, że te ograniczenia dla dziennikarzy są dobrym rozwiązaniem), to jednak powodem jedynym, dla którego opozycja przeciw tym rozwiązaniom protestuje jest ten, że jest to nośny temat, wymyślili go rządzący, a oni są w opozycji. Przecież już Komorowski jako marszałek Sejmu wprowadzał ograniczenia dla dziennikarzy i wtedy według dzisiaj protestujących (no poza N, by tych jeszcze nie było) wszystko było jak należy. Za to PiS darł japę, że źle. Dzisiaj się rolami zamienili.
 4. Polemizowałbym. I z tą koniecznością ogromnego zaangażowania (już bardziej w tym sensie, że jeśli gra "podejdzie", to ciężko kończyć po godzinie), a przede wszystkim z nastolatkami. Ich w grze prawie nie ma, bo gra wymaga od groma konsekwencji i cierpliwości. A w tym wieku o takie cechy zazwyczaj ciężko ;)
 5. Jak ktoś skąpi (lub nie ma) na abonament, a nie ma na tyle rozwiniętej postaci głównej, by na niej efektywnie zarabiać dużej ilości waluty, to będzie mógł robić pierdyliard altów górniczych, które ukopią mu velda na plexa ;)
 6. Dux

  EVE Online

  http://secure.eveonline.com/trial/?invc=f9e40f14-225a-4dd4-8629-ecfb0cd7b893&action=buddy Proszu bardzu:)
 7. Dux

  EVE Online

  E nie. Znaczy się mogłoby być jakby sie jakiś FC znalazł :) Polska czy jakakolwiek? Chociaż w sumie bez różnicy, bo kontakt z WH straciłem, poza traktowaniem ich jako drogi na skróty. A z korpów, które znałem, to albo przestały istnieć albo poszły do nulla. No chyba że Minionki, ale to Thera i WH służy im tylko za chałupę i nic poza tym.
 8. Polska Kronika Filmowa, rok 2466. "1. Stokilkadziesiąt krajów zrzeszonych w organizacji Blablacośtam właśnie zakończyło budowę Sfery Dysona gwarantującej stałą i czysta energię na dodatek w dużym nadmiarze. 2. Polski rząd przyjął program dotowania polskiego górnictwa na kolejne 5 lat" :P
 9. Co by następnym głupot nie wypisywać, a przy okazji by wyrwać Cie z omamów spisków i komuszych służb specjalnych, poczytaj sobie może chłopie to: http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunikaty-prasowe/komunikaty-po/art/3482-lustracja/ i to: http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0009/49293/DzU_2013_1388.pdf W tym drugim przypadku wystarczy, że przeczytasz art. 4 ustawy i art. 7 ust. 1 i porównasz, z tym, co wcześniej napisałeś.
 10. Nie. Z zasłonięta twarzą uciekał przed dziennikarzami wybrany przez PiS nibysedzia TK. Twierdził przy tym, że to dlatego, ze źle wypada w telewizji.
 11. Co daje to 7% rocznego https://pl.wikipedia.org/wiki/Chińska_Republika_Ludowa "Rozwój gospodarczy Chin drastycznie wpłynął na liczbę osób żyjących poniżej granicy ubóstwa na świecie. Według badań Banku Światowego, liczba mieszkańców Chin żyjących za mniej niż 1$ dziennie zmalała z 730 milionów (73,5%) w 1981 do 97 milionów (7,4%) w 2008[20]. Tym samym zmiany gospodarcze w Chinach odpowiadają za 85% zmniejszenia światowej populacji żyjącej poniżej granicy ubóstwa. Liczba mieszkańców żyjących za mniej niż 2$ dziennie zmalała w tym okresie w Chinach z 972 milionów do 394 milionów. Na świecie liczba ta pozostała na niezmienionym poziomie około 2,5 miliarda[20]." Zmiany w Chinach to nie tylko zmiany w statystykach. Chiny przechodzą okres niezwykle gwałtownej industrializacji. Nie wiem czy tych chłopów nadal jest 400 mln, ale z roku na rok robi się ich wyraźnie coraz mniej.
 12. Przysnąłeś chyba. Europa już spadła do II ligi i nie zapowiada się, by z niej wyszła. Punkt ciężkości w polityce światowej już kilka lat temu został przesunięty do Azji i nieprędko się to zmieni. A jak się jeszcze okaże, że USA przegrają z Chinami rywalizacje o hegemonię na świecie, to o Europie jako liderze czegokolwiek możesz zapomnieć zupełnie.
 13. Nic z tego. Liczba mandatów PiSu, nawet po dodaniu tych od Kukiza i PSLu jest niewystarczająca do zmiany Konstytucji. W sumie biorąc pod uwagę to, że PiS i tak miał wygraną w kieszeni, to taki rozkład mandatów jest wręcz idealny. PiS ma większość niezbędną do utworzenia rządu bez potrzeby wchodzenia w koalicję z Kukizem (co jeszcze gorzej odbiłoby się na efektywności i jakości nowego rządu). Ale i tak ma za mało, by manipulować przy Konstytucji, więc zmuszony będzie operować w takich granicach ustrojowych, jakie mu wyznacza Konstytucja, którą mamy obecnie.
 14. Dux

  EVE Online

  BTW. Ktoś jeszcze w to gra oprócz mnie? :P
 15. Nie rozumiem. Gwarantuje to co należy i w sposób, w jaki winna to regulować. Konstytucja poza regulacją kwestii ustrojowych ma wyznaczać "granice" dla ustawodawcy, w ramach której ten może się poruszać uchwalając przepisy prawa. Są. Zgadza się.