Soresu

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4836
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Soresu

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Też podobnie zrobiłem. 2 dni przed maturą napisałem pracę i dzień przed się uczyłem. Początkowo na pamięć kułem, ale szybko zauważyłem że efektywniej jest po prostu za każdym razem próbować przekazać sens akapitu własnymi słowami. Można sobie od myślników wypisać o czym trzeba powiedzieć. W taki sposób jest się bardziej świadom tego co się mówi i jest o wiele ciekawiej, bo każda próba prezentacji tematu będzie wyglądała inaczej. Ja miałem 18 pkt bo zapytała mnie o cechy bohatera romantycznego a mówiłem o losie ludzkim także strasznie mnie zbiła z tropu ;p Drugie pytanie brzmiało: "dlaczego taka kolejność argumentów a nie inna?", a trzecie: "na czym polegała twoja praca z bibliografią"... Czyli 0 pytań na mój temat. Niektórzy znajomi też te dwa ostatnie pytania dostali. No po prostu trafiłem na komisję która w ogóle nie słuchała prezentacji, czytałem żeby utrzymywać kontakt wzrokowy żeby lepiej wypaść no to się patrzę na komisję a jedna albo sobie coś mazała po dłoni, albo odwracała wzrok a druga po 5 minutach bazgrania nagle podnosiła wzrok na ciebie, przytakiwała z uśmiechem i znów do bazgrania. I tak do każdego z kim rozmawiałem.
 2. Soresu

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Zauważ, że House''a nie lubią tak samo mężczyźni jak kobiety. .
 3. Soresu

  Co jest na zdjęciu? - gra dla wszystkich

  No niestety nie. Chociaż obie strony są praktycznie takie same.
 4. No kurde, gratulacje! To mi musi się udać skoro cały dzien wczoraj pisałem a dzis sie uczylem. Ja mam wlasnie makbeta, edypa, wiersz kowal, losy jacka soplicy i froda. na ch#$ bralem wladce pierscieni to nie wiem bo mi teraz trochę odstaje od wszystkiego ale moze jak najmniej z tego powiem to dostane pytanie z wladcy, to by bylo znakomite ;) wychodzi na to ze rozmowa jest najwazniejsza. w informatorze pisze ze jesli przedstawi sie prezentacje ale nie podejmie rozmowy to sie nie zdaje, a jesli prezentacja bedzie trwala powiedzmy z 8 minut to przewaznie ucinają tylko z jeden punkt. wiesz za co ci ucieli punkta?
 5. Soresu

  Co jest na zdjęciu? - gra dla wszystkich

  Jak nazywa się strona internetowa która umożliwiła wymianę poglądów osobom przedstawionym na zdjęciu.
 6. Soresu

  Co jest na zdjęciu? - gra dla wszystkich

  Najlepsza gra wszechczasów, Operation: Alpha Zylon!
 7. I jak ci poszło? kułeś czy poszłeś na żywioł? ile czasu ci zeszlo? ja osobiście dopiero jutro zdaje ;) a temat mam w sumie podobny "człowiek - kowal czy marionetka losu"
 8. Soresu

  Jakie studia?

  szczerze mówiąc jeśli interesuje cię ten kierunek i chcesz w nim pracować nie musisz iść na żadne studia, wszystko masz w necie, są graficy którzy prowadzą lekcje przez internet, są przeróżne płatne kursy i tutoriale a i tak masę możesz ogarnąć nic nie płacąc. zapewniam cię że jeśli będziesz zawzięty nauczysz się w 5 lat nieporównywalnie więcej niż na studiach, jeśli z jakiegoś powodu upierasz się na studiach to bierz tradycyjne asp. artystyczny skill jest dużo trudniejszy do ogarnięcia niż obsługi programów jeśli chodzi o pracę to talent=praca. nie słuchaj kitu że potrzebujesz papierka, to gadanie starych pryków i naprawdę musiałbyś się postarać aby trafić na tak myślącego pracodawcę, nie w tej dziedzinie takie rzeczy. możesz wysławiać się jak Kali z afryki ale i tak będą cię chcieli jeśli tworzysz świetne rzeczy :)
 9. Oczywiście, że pokonał jeśli można się tak wyrazić. Postępował w zgodzie w własnymi ideałami które najkrócej można streścić, jako pomoc najbardziej potrzebującym. Los jest nieprzewidywalny, zdarzają się w życiu sytuacje którym nie da się zapobiec, jednak to od nas zależy co zrobimy w kryzysowej sytuacji. Możemy utracić wszystkie ideały lub zachować twarz, jak zrobił to Rieux. Dobrym cytatem do tego są słowa Gandalfa "My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano".
 10. Myślę, że odkrycia są bardzo medialne, tylko ludzie pracujący w mediach są niemedialni. Pamiętam jak widziałem świetny wynalazek na youtubie to cała rodzina była pod wrażeniem. Gdyby to puścili w teleexpresie to i pół polski by było ;)
 11. Świetny design :) Zdradzicie kto za tym stoi?
 12. Ostatnio oglądając pewnego aktora naszła mnie refleksja że prawdziwym majstersztykiem jest zagranie ról w niczym do siebie nie podobnych, pozbawionych "naleciałości" charakteru aktora z jego codziennej, życiowej ekspresji. Taka gra jest niezauważalna przez przeciętnego widza, gdyż pozbawiona jest "gwiazdorstwa", nie ma w nim miejsca na osobowość aktora. Jeśli nie przywiązujemy uwagi do odtwórców ról możemy nawet nie wiedzieć, że danego aktora oglądaliśmy. Oczywiście wyjątkowość danej roli nie zależy jedynie od aktora. Ważny jest scenariusz, charakteryzacja, jednak ostatnie słowo zawsze należy do aktora, wybór filmów w jakich bierze udział jest brzemienny w skutkach, acz nie wywołuje dyskusji. Ten przydługi wstęp prowadzi mnie do zwięzłego stwierdzenia, że większość gwiazd jest straszliwie powtarzalna ;-)
 13. Ty brutalu. Nawet mody wpierw ostrzegają :)
 14. Dzięki za odpowiedź! Dbamy o własne interesy dlatego, że tak jesteśmy nauczani przez całe życie. Odszczepieńcy, jak trafnie to określiłeś, od stuleci uderzają w mur. Dobre wzorce z samej góry z pewnością miałyby dobry wpływ na zmianę myślenia społeczeństwa. A potem to już idzie z modą, bycie egoistycznym nie jest "cool" itp. Dziś bycie idealistycznym nie jest "cool", co dla mnie jest wyraźną oznaką podążania złą drogą. Nie twierdzę, że mój post ma specjalną wartość merytoryczną, ale czy nie powinniśmy rozmawiać o tym co należy zmienić, i jak to dokonać, zamiast narzekać? Większość tu udzielających się, czuje, że jest źle, ale niestety, sama skarga wiele nie zmieni, bo oczekujemy, że zostanie zrealizowana nie przez nas, tylko przez innych.