Anonim_652a6840a229b3b9188db1359476f7913e0a4c8f2443eaab9a83336f4dbdb185

Uciekinier
 • Zawartość

  4226
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Anonim_652a6840a229b3b9188db1359476f7913e0a4c8f2443eaab9a83336f4dbdb185


 1. Dnia 15.09.2015 o 10:56, Rick napisał:

  CDPR jest w swojej najlepszej formie, sprzedawanie czegokolwiek w tym momencie byłoby
  moim zdaniem marnym posunięciem.


  Z punktu widzenia logiki - wręcz przeciwnie. Jeśli są w najlepszej formie, to mają najlepszą cenę w tym momencie, co oznacza, że właśnie teraz jest na to najlepsza chwila.

  Tylko to wszystko opiera się na założeniu, że już nic lepszego nie zrobią.


 2. Cóż, ja pamiętam to forum, kiedy startowało. W sensie - wszedłem na nie pierwszego dnia istnienia. Od tamtej pory dużo się nie zmieniło, podczas gdy świat poszedł do przodu. Tutejsza rozmowa na temat wielu osób z Własnym Tytułem, których nikt z udzielających się regularnie nie kojarzy, tylko potwierdza potrzebę dokonania pewnych zmian i odświeżenia tego miejsca.
  Nie odbędzie się to zresztą po raz pierwszy. Gram.pl powstało bądź co bądź z prochów strony cdprojektu ;).
  W tym momencie to forum jest olbrzymie pod względem liczby postów. Na tyle, że dokopanie się do cennych informacji jest bardzo uciążliwe (weźmy na przykład taki temat modernizacji komputera - wejdź na pierwszą stronę i przeczytaj pierwsze, całkowicie poważne, pytanie...). Czasami trzeba zrobić ten krok do przodu :).


 3. Dnia 12.06.2015 o 07:59, Muradin_07 napisał:

  W dzisiejszych czasach lan party nie byłoby chyba aż tak trudne. Ewentualnie zawsze można
  zrobić Fireside Gathering... ;)


  Oczywiście że można. Można też na przykład zorganizować zjazd pod żaglami - dla mnie bomba.

  Dla osób, które nie żeglują, nie pływają i boją się wody - już nie bardzo ;). Więc jakaś formuła powinna być z góry przygotowana taka, która obejmie jak najwięcej osób i pozwoli bawić się również niepełnoletnim. I powinno to było być ogłoszone tak ze dwa-trzy miesiące temu. Ja już mam zaplanowany cały czas aż do października :).


 4. Kickstarter jest naprawdę ciekawą formą finansowania zlotu, szkoda że nie miałem takiej możliwości kiedyś, byłoby mi znacznie łatwiej go zorganizować :).
  Muszę jednak przyznać, że jeśli ten zjazd miałby być zorganizowany jeszcze w te wakacje, to proponowałbym w miarę szybko zacząć cokolwiek robić w tym kierunku. Większość ludzi ma już zaplanowane najbliższe dwa miesiące, a nie zawsze można z dnia na dzień gdzieś wyjechać.
  @Martimat - co oznacza "mały pułap"? Kiedyś myślałem, że 20zł za dobę, teraz bym liczył 50zł jako kategoryczne minimum (jakoś wzrosły mi oczekiwania dotyczące standardu razem z wiekiem :P). Część osób, które całkowicie rozumiem, z kolei nie wyobraża sobie noclegu poniżej 100zł za dobę. I co z dodatkowymi rozrywkami? Jasne, zawsze można utylizować napoje wyskokowe, ale niczym to się nie będzie różniło od cotygodniowych imprez studenckich. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem nowe guitar hero, lan party jest trudne do zorganizowania dla ~30 osób z całej polski, planszówki wytwarzają pewną formę alienacji grupy (ach, te fasolki...). A nawet głupie wynajęcie boiska do siatkówki kosztuje ;).
  Nie chcę powiedzieć, że zorganizowanie zjazdu jest niemożliwe, bo wiem doskonale, że nie jest, ale prawda jest taka, że to zajmuje sporo czasu i warto zacząć robić takie rzeczy jak najszybciej :).


 5. Dnia 27.03.2015 o 20:52, Tyler_D napisał:

  > Jedno oko w zupełności wystarczy, by widzieć w którą stronę jedziesz.
  Skonfrontuj to z tym co usłyszałem od lekarza, no to kto ma rację? Oczywiście zdaję sobie
  sprawę z tego że:
  - lekarz tak gada ''bo musi''
  - że lekarz ma khem ... powinien mieć fachową wiedzę + doświadczenie
  - on się pod tym wnioskiem podpisuje i poniekąd odpowiada


  A więc tak - jak zapewne wiesz, mamy parę oczu z dwóch powodów - żeby widzieć stereoskopowo (ale jest to i tak skuteczne tylko na niewielkie odległości), oraz po to, by w przypadku uszkodzenia jednego dalej można było funkcjonować. Tak jak przy większości sparowanych organów - jeśli jedno z nich nie działa prawidłowo, to drugie jest bardziej obciążone, ale w dalszym ciągu organizm funkcjonuje. Wbrew pozorom do jazdy samochodem nie jest potrzebne widzenie stereoskopowe, nie na takim poziomie, na jakim my je postrzegamy. Stereoskopowo oceniamy odległości do około 10 metrów, przy czym im dalej, tym mniej precyzyjne jest to określenie (wynika to z prostych praw trygonometrycznych - im dalej znajduje się obiekt, tym mniejsza będzie zmiana kąta pomiędzy liniami wzroku obu oczu i tym trudniej jest korze mózgowej to stwierdzić). Powyżej 10 metrów odległość oceniana jest na podstawie doświadczenia mózgu w rozróżnianiu wielkości, cieni, perspektywy, etc. Kiedy masz jedno oko, to na tej zasadzie oceniasz też na bliższe odległości. Jeśli martwisz się, że będziesz miał z tym problemy - możesz na przykład poćwiczyć łapanie piłki po odbiciu od ściany.
  Znam jednak też takie osoby, które nawet z tym mają problemy, z najbardziej skrajnym przypadkiem gdy dana osoba wie, że dany przedmiot jest przy niej dopiero, gdy ta wspomniana wcześniej piłka jest metr od niego. Wcześniej - wie, że ona przed nim jest, ale nic więcej. Nie, on nie ma prawa jazdy i nie zamierzam go nigdy namawiać do tego, żeby je sobie wyrobił.

  Jeśli chodzi o Ciebie to też pamiętaj, że to jest forum internetowe o grach. Możemy mieć bogate doświadczenia, możemy mieć bogate wykształcenie, ale po pierwsze - ani tego nie sprawdzisz, ani my tak naprawdę nie wiemy nic o Tobie, poza tym, co tutaj napisałeś. Nie możemy tak po prostu napisać, że nadajesz się, lub nie, do prowadzenia pojazdów. Ale możesz być pewien, że wyjdzie to podczas samego kursu. Jeśli Twój instruktor (albo - Ty sam), stwierdzicie, że nie jesteś w stanie prowadzić ze swoją wadą - to nie próbuj robić prawka na siłę. Ale nie nastawiaj się też w ten sposób, że skoro Ci coś lekarz powiedział przy badaniu (które zaliczyłeś, z tego co rozumiem...), to powinieneś zrezygnować.
  Mówiąc inaczej - po prostu spróbuj.

  Dnia 27.03.2015 o 20:52, Tyler_D napisał:

  No ale kurna. To że może auto prowadzić pies, jednoręki pedofil czy gość bez nóg nie
  znaczy w tym momencie kompletnie nic tak na dobrą sprawę.


  Oczywiście, że nie, to był tylko taki humorystyczny wtręt.


 6. Dnia 27.03.2015 o 20:39, Tyler_D napisał:

  No dobrze ale jednak astygmatyzm a niewidzenie/niedowidzenie zwłaszcza silne to chyba
  jednak dwie różne wady i inaczej się ''w nich'' prowadzi, no nie? Tak mi się wydaje.


  Jedno oko w zupełności wystarczy, by widzieć w którą stronę jedziesz. Jeśli korzystając z okularów widzisz, to oznacza, że wszystko jest w porządku. Jeśli masz problemy z bezpieczną jazdą na rowerze, to odpuść sobie też prawo jazdy.
  EDIT: sporo ludzi widzi na jedno oko słabiej, w związku z czym mózg to kompensuje - większość informacji przy tworzeniu obrazu świata bierze z tego lepszego oka. Może dojść do sytuacji, w której jeśli sam się nie zmuszasz do korzystania z tego drugiego oka, to nawet nie zauważysz, że widzisz przez nie słabiej.

  Jechałem kiedyś na autostopa z jednorękim pedofilem gejem (dwie ostatnie cechy sam mi zdradził podczas przemiłych 10 minut konwersacji, ale nie są one ważne w tym temacie). Nie miał prawej ręki, prowadził samochód z ręczną skrzynią biegów i w pewnym momencie zaczął rozmawiać przez telefon! A to wszystko na krętych i wąskich drogach mazurskich... Tak więc jak widać - da się :P.
  (od razu napiszę - nikogo nie chcę namawiać ani przekonywać, że takie zachowanie jest w porządku, oj nie)


 7. Dnia 27.03.2015 o 20:09, Tyler_D napisał:

  W ogóle nie widzi? Nic a nic? I nic mu lekarz nie powiedział? Że ma powiedzieć instruktorowi
  to i tamto? Nie robił problemów? To ja nie wiem ... albo olewczy lekarz albo ten koleś
  to ukrywał ... ale przecież się nie da, więc już sam nie wiem jak to zrobić mógł.


  Widzenie stereoskopowe jest (a przynajmniej tak było te 5 lat temu...) badane tylko w przypadku prawa jazdy kategorii A. Jeśli chodzi o przechodzenie badań lekarskich na prawko, to zależy na jakiego lekarza się trafi. Jeden zrobi wszystkie badania wliczając neurologiczne, inny zapyta tylko czy masz jakieś problemy i na odpowiedź przeczącą przybije pieczątkę.
  Sam mam astygmatyzm, zdiagnozowany już po zdaniu egzaminów, zrobiłem prawo jazdy bez problemów, jeździło mi się całkiem znośnie - choć oczywiście z perspektywy czasu w okularach jednak jest znacznie lepiej ;).
  Wracając do tematu lekarzy - trafiłem na takiego, który robił wszystkie badania. Nie wykrył mi astygmatyzmu i przeszedłem wszystko, łącznie z widzeniem stereoskopowym ;).
  EDIT: I jeszcze jedno - nawet jeśli nie jesteś pewny, czy warto robić prawo jazdy - warto je zrobić. Nawet jeśli nie będziesz idealnym kierowcą, nawet jeśli będziesz za każdym razem trzy razy poprawiał parkując. Przynajmniej będziesz mógł zawieźć żonę/dziecko do szpitala, gdy to będzie konieczne.


 8. >> Czy obecnie można dostać coś sensownego w rozsądnej cenie?

  Co rozumiesz przez rozsądną cenę?

  Na Twoim miejscu poszukałbym amplitunerów(wzmacniaczy) z wejściami optycznymi i dwóch kolumn stereo. W większości przypadków dają o niebo lepszy efekt dźwiękowy niż głośniki komputerowe przy niższej, bądź zbliżonej cenie. I spokojnie możesz poszukać w działach używanych - do tej pory kupiłem 3 używane wzmacniacze i kolumny i ze wszystkich jestem zadowolony ;).

  Wady - zajmuje więcej miejsca, pożera więcej prądu.


 9. Cześć, muszę kupić używanego netbooka do 300 zł (uwielbiam takie budżety... :P), jest coś, czego powinienem koniecznie unikać, albo coś, co warto mieć w takim sprzęcie? Czy raczej w takich cenach mam brać pierwszy lepszy?

  Preferowany system - Windows 7, ale z XP też może być (biorąc pod uwagę kwotę nie spodziewam się cudów). Linuks i Android odpadają ze względów użytkowych.


 10. Dnia 03.12.2014 o 16:04, ManweKallahan napisał:

  > Jesteś pewien że gniazdo jest OK? I czy przy jacku wsadzonym do połowy działają
  dobrze
  > obie słuchawki?
  Problem raczej na pewno jest w jacku, bo pojawia się zarówno gdy wkładam go do odtwarzacza
  mp3 jak i do komputera. Wątpię, żeby z oboma gniazdami coś się zrobiło w tym samym momencie.
  Przy włożonym do połowy obie działają dobrze, tylko jeśli właściwie rozumiem ich działanie,
  to odtwarzanie jest wtedy mono, a nie stereo.


  Trochę to jest dziwne, ponieważ jeśli to wtyczka jest zepsuta, to zwyczajnie nie powinno być dźwięku na jednym kanale.

  W każdym razie o ile to nie są popsute przekaźniki, to powinieneś móc wyeliminować ten problem czy to poprzez wymianę samej końcówki, czy to poprzez wymianę kabla. Zanim zaczniesz lutować, to sprawdź "na zimno", czy wymiana kabla w ogóle rozwiązałaby problem.


 11. Nie jestem ekspertem, ale:

  Najpierw sprawdź słuchawki na innym źródle, na przykład telefonie, jeśli tam problem również występuje, to oznacza, że na pewno coś jest nie tak ze słuchawkami.

  Następnie (o ile na innym źródle problem również występuje) sprawdź, czy nie masz nigdzie przebić na kablu, oraz czy przypadkiem kabel się nie urywa w samej słuchawce. Jeśli to kabel, to powinieneś być w stanie sam go wymienić niewielkim kosztem, jeśli to jednak przetwornik, to obawiam się, że raczej będziesz musiał kupić nowe słuchawki.