Fanagir

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  316
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Fanagir

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Znaczy co tam jest tak wspaniałego? Szczątkowa fabuła? Powtarzalne misje na tych samych mapach po kilka razy? Wspaniałego nie ma nic. Jest za to spory fun na coopie. A fabuła, mimo, że szczątkowa, bardzo pasuje do świata i jest klimatyczna. W SC2 nie trzeba używać mózgu, nawet na trudnym poziomie trudności zalewasz wszystko falą jednostek i tyle z misji. W Dawn of war II na wyżyszch poziomach trudności jednak trzeba trochę się postarać i używać skilli postaci (!). Nie mówię, że kampania w starcrafcie 2 jest zła, jest po prostu średnia a fabuła dorasta do pięt najwyżej filmom akcji klasy B.
 2. Jakieś przykłady gier z lepszą kampanią? ? Jeśli chodzi o całokształt to Warcraft 3, Warhammer 40k: Dawn of war II. Dla ludzi o bardziej klasycznych gustach to seria C&C, Starcraft brood war, Dawn of war oraz wiele, wiele innych. SC 2 miał fabułę na wzór kiepskiego filmu akcji, nawet na trudnym poziomie była dość łatwa, plus za kilka ładnych flimików. 
 3. Dawno mnie tu nie było, czy to jakaś nowa seria satyrycznych artykułów? Z obrazków trochę się pośmiałem, z tekstu także aczkolwiek zdałem sobie sprawę, że Autor chyba tak na poważnie to napisał. Olaboga, ludzie się wypowiadają na jakiś temat, a kysz, precz! Jak tak można? Na szczęście mamy prawo wypowiadać swoje opinie, póki nie są obraźliwe. A ja Pana S. nie lubię i zdania raczej nie zmienię aczkolwiek szanuję to, że zdołał napisać serię książek o wiedźminie. A jeśli chodzi o haracz to nie znam treści umów między stronami więc ciężko stwiedzić kto ma rację i podstawy prawne. Przyznać trzeba jednak, że taki wyskok po latach jest dość podejżany i wygląda na zwykłą chciwość. CDPR jednak ciężko pracował na te pieniądze a i pośrednio Sapkowskiemu wpadło co nieco do skarbonki. Oczywiście, że Geralt nie jest nasz, chyba, że ktoś wykupi do niego prawa. Autor artykułu podejrzewa tzw. "ból rzyci" u ludzi wypowiadających się na ten temat wg niego jak o swojej własności. A ja podejrzewam, że sam Autor jednak ma owy ból rzyci ten temat. Felieton bez większego sensu bo w sumie większego pokrycia z rzeczywistością nie ma. Ludzie wypowiadają swoje opnie na temat książek i ich autorów co jest normalne. Oczywiście, że chcą mieć jakiś wpływ na dalesze losy swoich ulubionych serii książek, filmów lub gier, w końcu są emocjonalnie zaangażowani. A i tak się składa, że te rzeczy powstają właśnie dla nich i ich pieniędzy.
 4. Głównie do użytku domowego czyli gry itp. Nie trzeba profesjonalnego sprzętu do grania ale dobrze by było gdy nie musiał się martwić o jakość gier w ciągu najbliższych lat, możliwość ewentualnej rozbudowy. No i w sumie wartość sprzętu bliżej tych 4 tysięcy, jako, że dobrze by było gdyby pojedyncza część nie kosztowała więcej niż koło 1 tysiąc.
 5. Z tego co rozumiem to zamierza odpisać te części od podatku więc niech robi sobie co chce. ;)
 6. Znajomy chce złożyć PC za 4-5 tysiąca (sama skrzynka) i będzie kupował 1-2 części na miesiąc. Jakieś propozycje? Brać i5 6600 czy może coś starszego? I czy i7 się opłaca. Nie zakładam możliwości podkręcania. Gtx 960 czy Gtx 670?
 7. Dzięki! :D O ile wcześniej używałem prawdopodobnie używałem innego moda to ten z pewnością jest więcej niż wystarczający. :D
 8. Widział ktoś gdzieś mod który pozwala na kilka takich samych efektów przy tworzeniu czarów? Kojarzę, że kiedyś grałem z takim modem a teraz nie mogę go znaleźć. Głównie zależy mi na tym dla przywoływania. Z góry dziękuję. :)
 9. Fanagir

  Pillars of Eternity - recenzja

  A jednak takie moby zawsze były i będą. Nawet Planescape miał trashmoby, mimio, że 80% gry można przegadać.
 10. Fanagir

  Pillars of Eternity - recenzja

  Ja osobiście wręcz nienawidzę walk turowych w cRPG. W sensie czystej walki turowej. Kompromis jakim jest aktywna pauza jest dla mnie idealnym rozwiązaniem ponieważ pozwala przy ciężyszch walkach wykorzystać pełen potencjał drużyny a przy przeciwnikach zapychaczach wystarczy klinkąć PPM. Divinity Original Sin miało fajny pomysł na wykorzystanie otoczenia, żywiołów itp ale walka ciągnęła sie niemiłosiernie przy każdym typie przeciwników. Na pochybel walkom turowym!
 11. Gra mnie tak bardzo wciągnęła, że na bugi specjalnie uwagi nie zwracałem więc mogę im wybaczyć. Moją reakcją na bug w było wzruszenie ramionami i wpisanie komendy na teleportację do wioski. Exp sam się nie wbije, zadania same się nie wykonają a przeciwnicy nie popełnią samobójstwa. Mogło to wyjśc znacznie lepiej ale i tak jest dobrze. :)
 12. No cóż, nie dali rady chłopaki wszystkiego załatać ale już planują ptach 1.04 więc moze nie będzie tak źle. Największe bugi załatano, oprócz tego z focusem dla ciphera, nie mam powodów do narzekań. Choć muszę przyznać, coś kiepskie te beta testy im wyszły. @Budo Jak wyjdzie i nic nie grzebałeś to prawie na pewno :).
 13. Patch notes 1.03: https://forums.obsidian.net/blog/7/entry-179-patch-notes-103/
 14. Fanagir

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Cóż, mnie to rozbawiło, może innych też. A skoro jest zabawne nie widzę nic dziwnego w zamieszczeniu tego tutaj.
 15. Fanagir

  Opinia: Długość i cena nie ma znaczenia

  To nie kwestia przeliczania godziń na złotówki a raczej stosunku cena-jakość. A dla wielu ludzi długość gry jednak wlicza się w ową jakość. O ile są gry w stylu The Stanley Parable, gdzie długość gry jest idealna mimo, że jest krótka to takie przypadki są bardziej wyjątkami. Pisząc "długość gry" mam na myśli oczywiście spędzony przy niej czas a nie tylko np. długośc kampanii.