Verd_Navarro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  255
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Verd_Navarro

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Jeśli chodzi o mnie to od jakiegoś czasu poświęcam uwagę kanałowi CUBEBRUSH [ https://www.youtube.com/channel/UCKtu_JtQCY0yryIy6zK4ZCg ] - znajdziesz tu wiele praktycznych porad nie tylko dotyczących technik rysowania, ale również branży. Jak dla mnie must see. Pytanie do starych wyjadaczy: znacie dobre fora artystyczne, gdzie ludzie wrzucają swoje prace i wymieniają się uwagami na ich temat? Nie chodzi o wazeliniarstwo czy hejt, ale obiektywną ocenę i konstruktywną krytykę.
 2. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Dlaczego? Jak go stać to niech kupuje. :P Po co kupować coś słabego, skoro potem i tak będziesz musiał kupić lepszy sprzęt? Nie jesteś w plecy o cenę pierwszego zakupu, a lepszy albo zostanie na długo albo sprzedasz po okazjonalnej cenie. Win-win situation. Ja śmigam na Intuosie i do szczęścia mi nic więcej nie potrzeba, ale jakbym miał możliwość to chętnie bym spróbował się pobawić tabletem z wyświetlaczem. Nie koniecznie takim wielkości okna na stojaku. x]
 3. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Jeśli czujesz, że chcesz i sprawia Tobie to frajdę - zrób to! :) PS + tablet graficzny/piórkowy [jak zwał tak zwał] i darmowe brushe - artyści udostępniają paczki, które możesz wykorzystać do rysowania każdej powierzchni. Wykorzystywanie tekstur też się opłaca, ale możesz wyręczyć się pędzelkami. Corel do wektorówki - do conceptów lepszy PS, pro wspomagają się jeszcze programami 3D, ale możesz sobie ułatwić pracę zdjęciami [przykład na obrazku]. Też zaczynałem od przerysowywania, jak to opisujesz. ;) Częste trenowanie to dobry sposób na ćwiczenie mózgu - właśnie jego urobienie to podstawa, bo często lubi ściągać w koleiny starych błędów. Bardzo wiele dają tutoriale na YouTube krok po kroku jak rysować [a w zasadzie jak można, bo jest mnóstwo sposobów] i oglądanie prac z górnej półki - na pewnym etapie patrząc na obrazek wiesz już "jak to jest zrobione" albo na podstawie kreski możesz odgadnąć, że autor boi się rysować dłonie. ;) Jeśli chodzi o tablety to unikaj Pentagramów - tanie warianty "żeby popróbować" tylko zniechęcają [jak ze wszystkim - gitarą itp.], więc warto kupić np. Wacoma - Intuosy to dobry wybór w przystępnej cenie. Przy okazji wyleję gorzkie żale: znajomy dostał sprzęt za pięć kafli i używa go tylko do grania w minigierkę, a to tak jakby grać strzykawkami z penicyliną w darty, ale co kto lubi. Ja pracuję na dużo tańszym sprzęcie i jak widać można. Co jest najważniejsze? Nie zniechęcać się, nie patrzeć na pro prace i myśleć "dobra, mi nawet za sto lat tak nie wyjdzie". Każdy kiedyś zaczynał. Nie porywaj się od razu z motyką na słońce, minie wiele czasu zanim będziesz z siebie zadowolony [choć z tym zadowoleniem jest jak na rollercoasterze ;)], więc rysuj po swojemu, ale najlepiej jak potrafisz. Dawaj z siebie wszystko, podpatruj mistrzów, zauważaj swoje błędy i je koryguj [to jest trudne, bo mózg lubi stare nawyki]. Korzystaj z for - ja akurat wstawiałem swoje prace tutaj, ale są fora poświęcone specjalnie w tym celu. Warto, bo zebrałem tu kilka celnych uwag, po których podskoczyło mi ciśnienie [w końcu serwowałem moje najlepsze wówczas prace, a tu jakieś wytykanie!], a potem jak emocje opadły przychodziła myśl "ej, faktycznie" i brałem to pod uwagę w kolejnych pracach. Dużo możesz sam wywnioskować zadając sobie pytanie "czemu moja praca nie jest tak dobra jak tamta?". Bardzo wiele możesz się nauczyć od innych - dużo szybciej niż samemu mógłbyś na to wpaść. Ja nadal się uczę, ciągle rozwijam, ale tyle mogę powiedzieć na pewno. ;) omujborze, jaki esej. tl;dr xD
 4. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Czy to bardzo brzydko z mojej strony, jeśli zareklamuję fejsbukowego fanpejdża? www.facebook.com/verdrage
 5. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  A ja se takie.
 6. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Wasteland zawsze na propsie.
 7. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Sorry za szybkie podbicie - coś mi nie pasowało w tym obrazku i pobawiłem się jeszcze efektami. Troszkę podrasowałem, teraz wygląda lepiej jak na mój gust. Co myślicie?
 8. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Też czekacie na nowego Mass Effecta?
 9. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Ej, jak na "drugą" pracę to nieźle. Ja też jeszcze żyję, speedpaincę:
 10. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  W tej dziedzinie ZAWSZE się coś znajdzie - jak nie ulepszanie nauczonych technik, to opanowywanie nowych. Dobre podejście, grunt to nie stać w miejscu. ;)
 11. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Nie. :D A tak serio to oczy ostatnio trenuję, ryje, jeśli chodzi o podstawy... bo w sumie potrzebuję. Niby w tych dwóch obrazkach rysowanie ludzi się "nie przydaje", ale wiem co chcesz powiedzieć. Small steps. ;) btw dalej katujesz tablet czy wróciłeś to tradycyjnych technik? Jak wrażenia?
 12. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Z ciekawszych...
 13. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Dwa ciekawsze speedpainciki ode mnie, co by wątek nie zdechł.
 14. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Brudna maziaja na rozgrzewkę i eksperyment. Fajnie się tak paca pędzlami w tym drugim obrazku.