Nalfein

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1063
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Nalfein

 1. "konta sugerowały, że są to głównie młodzi, biali mężczyźni" - a sugerowały w jaki sposób? Na metacritiku ani RT nie mam konta, ale ewentualnie jest w opcjach profilu na innych serwisach ustawienie płci, z kolorem skóry się jeszcze nie spotkałem. A druga rzecz, to z tego co pamiętam jeszcze z czasów irc'a to to, że jeśli nick sugeruje, że właścicielem jest ładna nastolatka to zwykle tak nie jest (a raczej nigdy).
 2. Jeśli o to chodzi to jestem jedną z tych osób, które na rozmowie rekrutacyjnej pytali o umiejętności, dyspozycyjność itp.
 3. Przypominam, że dekada to jest 10 lat, a CDP to firma z branży rozrywkowej, a nie innowacji i, bądźmy poważni, raczej nie mają realnych planów na następne 30 lat tylko co najwyżej kilka. Po drugie z samego faktu ugody raczej trudno oczekiwać wielkich przychodów w dalekiej przyszłości, to raczej jest forma ograniczenia strat w najbliższej...
 4. 4 luty 1994 wg googla, tak że nie wiele lat po tylko przed...
 5. Może wie, może nie wie, morze czarne. Ważne jest że prawdopodobnie będzie ugoda, a to oznacza, że wbrew temu co na początku głosił CDP to jakieś podstawy Sapkowski jednak miał i to raczej całkiem realne, bo inaczej Redzi nie byliby skłonni do żadnych ustępstw. A w bajki typu, że zrobili to z szacunku dla niego to może wierzyć 10-latek.
 6. A skoro Sapek przyjął ugodę, to istniała realna możliwość zasądzenia znacznie niższej kwoty, bądź jej całkowity brak   Możliwość - słowo klucz. Do czasu ogłoszenia wyroku nie zna się jego treści (może oprócz Korei Płn). Mogło być tak albo inaczej. To AS żądał od CDP pieniędzy i czy sąd by mu przyznał 1mln czy 20 to i tak jest na plusie. Jeśli pozywająca strona decyduje się na ugodę to znaczy że satysfakcjonuje ją oferta drugiej i widzi nieduże szanse na wywalczenie więcej na sali sądowej.
 7. Cdprojekt to nie jest caritas tylko spółka akcyjna i jeśli roszczenia ASa byłyby faktycznie bezpodstawne to nic by mu nie dali. A jeśli zawarli ugodę znaczy to tylko tyle, że istniała realna możliwość zasądzenia na konto Sapka znacznie wyższej kwoty. Jeśli ktoś wierzy w pijarowe obwieszczenia o świętości CDP to żyje w wyimaginowanym świecie.
 8. Takie coś istniało w Morrowindzie. Można było zaszlachtować dosłownie każdego, chociaż niektórzy byli mocno napakowani (kto próbował ubić Viveka ten będzie wiedział o co chodzi).
 9. "Typ" to rodzaj męski (a nie nijaki) i tak się też odmienia. A każdy, każda, każde oznacza liczbę pojedynczą. To nie jest czepianie się bo to jest poziom szkoły podstawowej.
 10. oczywiście "każdy" i "miał". Już nawet mi się myli od czytania tych artykułów.
 11. GameplayA. każdA z typów broni będZIE miałA
 12. Ciekawie to będzie naj Microsoft kupi Bungie z powrotem. Za parę miesięcy kolejne E3 i kto wie czy MS znowu nie będzie się chciał pochwalić kolejnymi studiami.
 13. Heh, z angielskim dubbingiem w jRPGach jest jak z Ministerstwem Gospodarki Morskiej (i ŻŚ) - niby jest, ale nikt nie wie właściwie po co.
 14. A czy do takiego można strzelać? Czy to już przejaw nienawiści/hejtu/homofobii i jest nielegalne?
 15. FreeCell, Solitaire, Kierki i Saper - kultowe tytuły.
 16. GOG już rozdawał to za darmo 5 lat temu...
 17.  Czyli mówią, że kampania dla singla jest do d... Arrrghh...
 18. Czyli kolejna politycznie poprawna kupa, gdzie Araba gra czarny Amerykanin. Byłe by było łubudubu przez 2 godziny w kinie i nikt nie myślał za dużo po wyjściu z tegoż.
 19. To powiesz że to nie pikseloza tylko pixel-art i po problemie.
 20. Nie pamiętam, żeby W3 był jakoś szczególnie wymagający. Z pamięci to jedyna misja która trochę napsuła mi krwi to ostatnia z dodatku, gdzie chyba broniliśmy się Arthasem przed wszystkim. Zresztą po krwi i pocie z Beyond the Dark Portal to W3 był, jak to ładnie się określa takim spacerkiem po parku.
 21. Może napiszcie o tym jak Sony cenzuruje ostatnio niektóre japońskie gry na rynek zachodni.
 22. Po wydaniu W1 wcale nie było tak różowo jak CDP zakładał i właśnie dzięki sprzedaży w Polsce i na wschodzie CDP nie poszedł z torbami. To, że ktoś kupił wieśka na promocji na promocji w steamie rok później, albo po wydaniu W2 jak już była większa popularność nie miało takiego znaczenia dla przetrwania CDP jak ten początkowy umiarkowany sukces na naszym i rosyjskim rynku. Tak? A ciekawe ile osób kojarzy dzisiaj Shattered Steel? Albo Jade Empire?
 23. A poszli do sklepów w dniu premiery W1 czy dopiero później, jak już się zrobił szum przy W2 czy W3? Z czego dwie pierwsze są na licencji D&D, a trzecia wyszła jak już Bioware miało mocną pozycję i rozpoznawalność.