Chaos

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  909
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Chaos

 • Ranga
  Przewodniczcy
 1. Chaos

  Bleach - Temat ogólny

  540: To jest według mnie niesamowity mind-fuck jaki zaserwował nam Kubo Tite w tym chapterze.
 2. Nie będzie żadnych problemów. Szyny i karty graficzne PCIex ver.1, 2 i 3 są z sobą wstecznie i do przodu kompatybilne. Jedyną różnicą jest przepustowność szyny, ale w praktyce różnica pomiędzy ver.2 i 3 jest niezauważalna.
 3. Tak bez żadnych problemów. Porty PCI-E 1.0, 2.0 i 3.0 są z soba kompatibilne, tak więc kart graficzne na PCI-E zwsze bedą do nich pasować.
 4. Bardzo możliwe że używanie wszczepów do tłumaczenia zostanie ostatecznie zastosowane w powiązaniu z poziomem trudności gry. Na zasadzie poziom łatwy/normal używane wszczepów tłumaczących opcjonalne, poziom hard/insane używane wszczepów tłumaczących obowiązkowe. Ewentualnie zamiast poziomu trudności w opcjach gry znajdzie się osobna opcja odpowiadająca za realistyczność wrażeń w grze.
 5. Chaos

  Bleach - Temat ogólny

  Odpowiedź na twoje pytanie na końcu.
 6. Nie komputer się nie spali, co najwyżej w ekstremalnie rzadkim przypadku mogą się przepalić diody lub złącza na obudowie, ale jak mówię, musiałbyś mieć niewiadomo jakiego pecha. Ja kiedyś podłączyłem źle obudowę, wyjście audio i na mikrofon w przednim panelu miałem na odwrót, a komputer też spokojnie działał.
 7. Obecnie Ramy pracują w dualu, wiec jeżeli którąś z nich jest uszkodzona, to bardzo możliwe że spowoduje to zawieszenie systemu gdy on wczytuje dane do pamięci RAM.
 8. Zostało sprawdzić ramy. Spróbuj zainstalować system, mając wpiętą tylko jedną kość pamięci, jak się nie uda spróbuj to samo z drugą kością.
 9. W pierwszej kolejności sprawdź czy wszystkie kable zasilające są dobrze wpięte. Następnie wpiąłbym dysk twardy na którym instalujesz system do wejścia oznaczonego w instrukcji prawdopodobnie jako SATA 1. Przy instalacji systemu odłącz od komputera wszystkie inne peryferia typu drukarki, skanery, przenośne karty sieciowe itd. Sprawdź czy wszystkie kable od obudowy odpowiedzialne za start, reset, itd. są dobrze podłączone do płyty głównej. Sprawdź czy do procesora jest dobrze dociśnięty radiator, możliwe ze procesor się przegrzewa, ewentualnie wymień na procesorze pastę termoprzewodzącą.
 10. Chaos

  Wiedźmin 2 - temat ogólny

  Jako ze zaczynam przygodę z grą, mam pytanie, czy wybór zabicia lub obezwładnienia straży w lochach La Valette''ów w prologu, ma wpływ na ddalsza fabułę?
 11. Procesory z postawką AM3+ nie posiadają kontrolera pamieci DDR2, tylko nowszy DDR3, a twoja płyta główna ma wejście tylko na DDR2. Ponadto zdaje mi sie, że procesory AM3+ posiadają inny układ pinów, wiec nie mógłbyś takiego procesora włożyć nawet do swojej płyty głównej.
 12. Tak jak podaja na stronie: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2695 po wgraniu nowego biosu, najlepiej F10D, spora część procesorów na AM3 jest obsługiwana. Najlepszym procesorem byłby Phenom II X6 1090T,natomiast najbardziej opłacalny bedzie chyba Phenom II X4 945 lub X4 965, najlepiej by był to model 95W i z odblokowanym mnożnikiem,wtedy mozna go spokojnie podkręcic gdyby mocy zabrakło.
 13. Osobiscie mam HD3870 i zasilacz Chieftec 560W, wiec z zasilaczem nie widze problemów. szczeże to na tym zasilaczu mógłbs dać dużo bardziej prądozerne karty. Jezeli chodzi o to którą karte wybrać, to powiem ci tak, że mam Athlon 64 X2 5600+ i ogranicza on trochę HD3870, wiec w przypadku HD4870 i twoego procesora, bedzie ona jeszcze bardziej ograniczona i skok w wydajnosci w porównaniu z HD3870 może nie byc zbyt wysoki. Natomiast jeżeli cena za HD4870 nie będzie dużo większa od HD3870 to nawet opłacało by się ją kupić. Co do PCI-E 1.0 to nie bedzie ona w większym stopniu ograniczać HD4870 niż HD3870.
 14. >/..../ Takie wypowiedzi doprowadzają mnie do białej gorączki Osobiście kupiłem i złożyłem sobie komputer 4 lata temu za ok 1500zł z HD3870 i AMD 5600+ do tego z czasem dokupiłe ramy i mam obecnie 3 GB. Większość gier odpalam spokojnie na Średnich ustawieniach, niektóre również na wysokich jak np Risen 2 czy Mass Effect 3, i to w rozdzielczości 1600x900. Jeżeli jedynym założeniem komputera jest by pociągnać wszystkie gry na MAX detalach z włączonymi wszystkimi bajerami, to faktycznie 2-3 lata i konieczne były by wymiany. Natomiast dobrze złożony komputer z czystym zadbanym systemem jest w stanie uciągnać bardzo długo. Osobście na swoim bede jeszcze z 1 albo i 2 lata pracował i potem dopiero zastanowie się nad nowym.