piecia997

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  451
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O piecia997

 • Ranga
  Delegat
 1. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Hmmm. Chyba w ogóle mowa tutaj o "dystopiach", a nie "utopiach" :)
 2. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Mi się akurat średnio podobało, ale jestem chyba w mniejszości :P To w ogóle nie jest fantasy w stylu wiedźmińskim. Wulgaryzmów czy ciętych dialogów nie ma, język też dosyć "przezroczysty" (czytałem w oryginale). Czyta się całkiem OK, świat jest ciekawy, ale szału nie ma (do szału doprowadzali mnie za to co poniektórzy infantylni bohaterowie i raczej kiepski wątek politycznej intrygi).
 3. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Oryginalne "Metro 2033" jest bardzo dobre, chociaż czytałem dawno temu i nie wiem, jakie miałby teraz wrażenia :P Z książkami późniejszymi, tzw. Uniwersum Metro, to już bywa różnie. W sumie mógłbym nawet polecić ten zbiór za free na początek (Szepty Zgładzonych, bo jest jeszcze drugi, ale słabszy).
 4. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Dla fanów "Metra 2033" i nie tylko - wyszedł kolejny po "W blasku ognia" zbiór fanowskich opowiadań z Metra 2033. Darmowo w e-booku (drukowana wersja dodawana jest do "Ciemnych tuneli") do pobrania m.in. z Woblinka czy Google Play. Tym razem opowiadania są dłuższe (całość to około 200 stron tekstu), a i selekcja była ostrzejsza.