piecia997

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  451
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O piecia997

 • Ranga
  Delegat
 1. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Hmmm. Chyba w ogóle mowa tutaj o "dystopiach", a nie "utopiach" :)
 2. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Mi się akurat średnio podobało, ale jestem chyba w mniejszości :P To w ogóle nie jest fantasy w stylu wiedźmińskim. Wulgaryzmów czy ciętych dialogów nie ma, język też dosyć "przezroczysty" (czytałem w oryginale). Czyta się całkiem OK, świat jest ciekawy, ale szału nie ma (do szału doprowadzali mnie za to co poniektórzy infantylni bohaterowie i raczej kiepski wątek politycznej intrygi).
 3. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Oryginalne "Metro 2033" jest bardzo dobre, chociaż czytałem dawno temu i nie wiem, jakie miałby teraz wrażenia :P Z książkami późniejszymi, tzw. Uniwersum Metro, to już bywa różnie. W sumie mógłbym nawet polecić ten zbiór za free na początek (Szepty Zgładzonych, bo jest jeszcze drugi, ale słabszy).
 4. piecia997

  Książki - temat ogólny

  Dla fanów "Metra 2033" i nie tylko - wyszedł kolejny po "W blasku ognia" zbiór fanowskich opowiadań z Metra 2033. Darmowo w e-booku (drukowana wersja dodawana jest do "Ciemnych tuneli") do pobrania m.in. z Woblinka czy Google Play. Tym razem opowiadania są dłuższe (całość to około 200 stron tekstu), a i selekcja była ostrzejsza.
 5. Podwyżka obowiązuje chyba tylko w Anglii. U nas prepaidy skoczyły w górę, bo sklepy wyczuły okazję.
 6. piecia997

  Wasteland 2

  Mam Dowodzenie, ale ono chyba nie wpływa na postaci "dodatkowe", tzn. te, którymi sami nie sterujemy (jak ten mnich).
 7. piecia997

  Wasteland 2

  Bandytów? Prędzej honey badgery ;p Nie polecam iść od razu do Kanionu Tytana. Ja tak zrobiłem, a teraz się okazuje, że Rail Camp i reszta pobocznych lokacji jest o wiele łatwiejsza niż tamta droga przez mękę (w kanionie głównie irytuje towarzysz-NPC, którego nie idzie kontrolować i kretyn ma skłonność do wbiegania między hordy wrogów) ;[
 8. piecia997

  Wasteland 2

  Obowiązek to First Aid i Surgeon. Lockpicking, Safecracking, Demolitions w sumie też. Weaponsmithing, Brute Force, Leadership też przydatne. Co do skilli "dyplomacyjnych", to ciężko powiedzieć, trafiają się wszystkie. Częścią umiejek dysponują też towarzysze, chociaż ciężko przewidzieć kogo zwerbujesz i w jakiej kolejności.
 9. Postaci nie kasują nigdy.
 10. piecia997

  Diablo III - temat ogólny

  A to 2.1.0 ma w ogóle być na stare konsole? Ponoć Blizzard nie zamierza ich wspierać patchami.
 11. piecia997

  Diablo III - temat ogólny

  U mnie ta rekonfiguracja trwała prawie 3 godziny o0 A w jej czasie nie dało się nic innego robić.
 12. piecia997

  Książki - temat ogólny

  To ja polecam obie wymienione w ostatnich postach pozycje. "Ślepowidzenie" to świetne hard-sf, które mimo poruszania wielu wątków typu np. świadomość jest całkiem przyjazne dla czytelnika niewprawionego w SF. A "Ciemne Ogrody" (i cała lipcowa Nowa Fantastyka) również b. dobre - przede wszystkim Klimat, Klimat i Klimat ;]
 13. Co do losu Hounda w książkach:
 14. Ebook jest w kilku księgarniach internetowych za około 26 - 28 zł.
 15. Pod koniec "Czasu Pogardy", tom 2gi pięcioksiągu.