Polo1981

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  102
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Polo1981

 • Ranga
  Przodownik
 1. Znaczące innowacje to od kilku lat szumne nazwy na elementy już obecne w grze "super first touch" , "ultra control", czy coś w tym stylu... a rok do roku masa filmów z mega porażkami  z gry. EA od lat ma na celu jedynie koszenie gimbazy za karty Ultimate Team. Jeżeli chodzi o rozgrywkę ostatnie 3-4 edycje liczy się tylko  PES - genialny gameplay i czysta radość z gry.
 2. Aż specjalnie się zalogowałem, żeby wyrazić dezaprobatę odnośnie tego "NEWSA", trudno znaleźć w sieci portal bez żałosnych clickbate'ów...przez takie rzeczy na niektóre portale w ogóle przestałem wchodzić. Brakuje, żeby na gram były jeszcze nagłówki "Nie uwierzysz","Jak on to zrobił?" itp....DNO
 3. Ja za to mam zupełnie odwrotne doświadczenia, grając w W3 nie miałem ani jednego poważnego buga ..poza tym, że płotka pojawiała się czasem w dziwnych miejsach (grałem na PS4). Podczas pierwszych kilku godzin w RDR2 spotkałem się z takimi bugami jak: - pojawieniem się modelu postaci NPC w pozycji "zresetowanej" czyli stojącej prosto, ręce rozłożone jak strach na wróble - przesuwaniem się postaci NPC wzdłuż osi X bez animacji, tak jakby postać wczytała się na złym miejscu i engine wykonywał jej przesunięcie do pozycji docelowej, bez animacji ruchu - dziwna deformacja głównego bohatera na koniu - dolna część ciała normalnie, natomiast od pasa w górę jakoś dziwnie powykrzywiany i obrócony o 180 stopni i wiele innych drobniejszych. W3 przeszedłem 3 razy i przez setki godzin  spędzonych z grą nie spotkałem sie ani razu z czymś podobnym. Fabuły nie ma co porównywać bo W3 to RPG a RDR2 to co najwyżej gra akcji z dialogami, porównanie questów byłoby zbyt okrutne dla RDR2 w którym są one niestety bardzo płytkie i nie zapadają w pamięc.        
 4. Też mi to wygląda podejrzanie....zbyt duże obrażenia zadaje, sam przeszedłem na Death March i wiem ile czasu zajmowała choćby walka z Eredinem a tu praktycznie po 2 ciosach ciągnie nas do portalu..jako że to PC to podejrzewam jakieś "ułatwiacze". Kto grał na Death March ten wie jak jest.
 5. ...no i miesiąc po premierze wracam by odszczekać każde złe słowo skierowane w kierunku PES 2017. Gra zasługuje na najwyższe oceny, jeżeli PES 2016 miał oceny na poziomie 90/100 to dla tegorocznej wersji trzeba by podnieść skalę i dać tak 120-130. Gra jest rewelacyjna. Na początek sugeruję pobrać patch z PES Universe dzięki któremu na PS4 dostajemy pełną ligę angielską, hiszpańską, bundesligę itp. Potem pozostaje już tylko cieszyć się grą - polecam grę bez wspomagania. Realizm sytuacji boiskowych jest taki, że fifie zajmie pewnie dekadę dociągnięcie do tego poziomu, bramki padają po fantastycznych akcjach..dużo by pisać. Gra ma już tylko jedną zasadniczą wadę - kradnie każdą wolną chwilę Twojego życia.
 6. Polo1981

  Droga do sławy - FIFA 17 - recenzja

  Chciałem dać szansę FIFI''e po tym jak rok temu zostawiłem ją dla PES''a...niestety DEMO pokazało, że wciąż nie daje tyle frajdy z gry. Nowy PES jest trudny (piszę jako osoba grająca zawsze na full manual czyli bez żadnego wspomagania w sterowaniu - zarówno w FIFA jak i PES). Pierwsze kilkadziesiąt meczów online w tegorocznym PES przerżnąłem koncertowo sporadycznie remisując lub wygrywając - to cena przyzwyczajenia się do nowej wolniejszej, bardziej taktycznej i zbliżonej do realizmu mechaniki. W FIFA niestety ciągle miałem wrażenie, że to co robię na kontrolerze sobie a gracz na ekranie sobie. Słaba responsywność ( w porównaniu do PES) - na ruch gałką piłkarz reaguje kilka ułamków sekund później ..pewnie dlatego że pewnie musi się skończyć aktualna animacja itp. To wszystko sprawia wrażenie, że czucie piłkarzy i meczu w fifie okresliłbym jako..hmm.."kwadratowe" i nienaturalne nie wiem jak to lepiej ująć. Mam wrażenie, że artykuły recenzujace FIFĘ skupiają się na wszystkim tylko nie na tym co najważniejsze w grze...czyli tak jak chce EA - braki w grze maskują monopolem w licencjach i trybem fabularnym. Każdy kto kocha piłkę wie, że to nie zatrzyma gracza na 200,300+ godzin przed ekranem. Zostanę więc drugi rok z rzędu przy PES...PES który w tym roku jest trudnym dzieckiem (przynajmniej dla graczy manualnych) ale z każdym meczem czuć postęp i można dostrzec dążenie w stronę coraz doskonalszej symulacji.
 7. Polo1981

  GramTV: Kim jest wymagający gracz?

  Według mnie po tym co pokazali to werjsa PRO ma być sposobem na wyciągnięcie kasy od graczy, którzy nie oglądają każdej złotówki przed wydaniem i nawet nie będą wczytywać się w specyfikację - kupią po prostu bo jest nowe i jest pro. Widzę to po własnym podejściu - za czasów studiów zanim kupiłem nową kartę graficzną do PC spędzałem wiele dni na porównywaniu parametrów, czytaniu testów i specyfikacji. Teraz tak jak inne osoby pracujące nie mam na to czasu a pieniędzy jest jednak więcej niż tylko ze stypednium :) Sprzedam więc pewnie PS4 i dorzucę kilka stówek do wersji PRO bo to na tyle mały wydatek, że nie trzeba się nad tym rozwodzić. Mam kilku znajomych w przedziale 30-35 którzy podchodzą do tego w ten sam sposób, na moje pytanie co sądzą o PS4 PRO mówili najczęściej - w sumie nie wiem do końca co tam będzie ale pewnie kupie jak wyjdzie - po prostu żeby mieć to co najbardziej aktualne.
 8. Powtórzę komentarz, który zamieściłem pod innym newsem PES 2016 oceniam na 9.5/10 (po rezegraniu około 2 000 meczów online) . Po 1 dniu grania w PES 2017 wystawiam tej grze co najwyżej 5/10. Nie mogę wyjść z podziwu ile dobrze działających rzeczy można spier....c Pominę już że jak pijany płota trzymają się interfejsu użytkownika rodem z PS2, paskudne menusy, cały czas te same brzydkie czcionki, wielkie szare prostokąty z komunikatami a na tym tle duże niebieskie "przyciski". Serio, średnio rozgarnięty człowiek zajmujący się UX w kilka dni zrobiłby im to lepiej. Do tego ciągle nie poprawiony kod sieciowy...z wiecznie wyskakującymi napisami "TESTING NETWORK ENVIRONMENT"..na prawdę ? nawet jak gram w singla ? Gra przez sieć działa o wiele gorzej niż offline, czuć lag, gra się zupełnie inaczej co bardzo frustruje. Mam nadzieję, że zyska przy dłuższym poznaniu ale na razie to najgorzej wydane 259 PLN w tym roku. PS. Z polską reprezentacją to już przesadzili, mogliby się kurna chociaż wysilić na jakieś podobnieństwa ale nie.. w składzie polski 100% grają piłkarze z irlandzko brzmiącymi nazwiskami...na próżno szukać Lewego i innych...masakra
 9. PES 2016 oceniam na 9.5/10 (po rezegraniu około 2 000 meczów online) . Po 1 dniu grania w PES 2017 wystawiam tej grze co najwyżej 5/10. Nie mogę wyjść z podziwu ile dobrze działających rzeczy można spier....c Pominę już że jak pijany płota trzymają się interfejsu użytkownika rodem z PS2, paskudne menusy, cały czas te same brzydkie czcionki, wielkie szare prostokąty z komunikatami a na tym tle duże niebieskie "przyciski". Serio, średnio rozgarnięty człowiek zajmujący się UX w kilka dni zrobiłby im to lepiej. Do tego ciągle nie poprawiony kod sieciowy...z wiecznie wyskakującymi napisami "TESTING NETWORK ENVIRONMENT"..na prawdę ? nawet jak gram w singla ? Gra przez sieć działa o wiele gorzej niż offline, czuć lag, gra się zupełnie inaczej co bardzo frustruje. Mam nadzieję, że zyska przy dłuższym poznaniu ale na razie to najgorzej wydane 259 PLN w tym roku. PS. Z polską reprezentacją to już przesadzili, mogliby się kurna chociaż wysilić na jakieś podobnieństwa ale nie.. w składzie polski 100% grają piłkarze z irlandzko brzmiącymi nazwiskami...na próżno szukać Lewego i innych...masakra
 10. Szpakowski jest beznadziejny, robi coś co jest zaprzeczeniem dobrego komentarza. Kiedyś powiedział w wywiadzie, że gra pozwala mu na to żeby mówić coś czego nie może w normalnym komentarzu meczowym - i to sprawia że traci całą wiarygodność a my musimy słuchać potem tekstów w stylu "złapał piłkę niczym muchę która wolno leci". Ideą komentarza powinno być jak najwierniejsze oddanie komentarza anie pieprzenie głupot.
 11. Szkoda tylko że PES 2016 pozamiatał w kwestii gameplay''u, wygląda na to że 2017 jeszcze dodatkowo wypoleruje co trzeba i FIFA zostaje 5 lat z tyłu. Żal tylko rzeszy nieprzekonanych graczy, którzy zostali przy FIFIE przez licencję, bo na prawdę wiele tracą. Tutaj jednak też chyba sytuacja się rozwiąże bo w PES 2017 będzie możliwy import pliku z danymi a co za tym idzie, na pewno fani szybko wypuszczą mody dodające nazwy drużyn, koszulki itp. tak więc FIFA traci powoli swoją ostatnią przewagę. Dla mnie po roku spędzonym z PES oświadczam, że gameplay jest tak genialny, że może nie być pół autentycznej drużyny a i tak wybiorę ta grę.
 12. Polo1981

  Opinia: FIFA czy PES?

  Dla wciąż nieprzekonanych polecam filmiki z youtube na których widać wiele rzeczy o których piszę. Doświadczeni gracze FIFY na pewno zauważą różnice w gameplay''u:) Mam nadzieję, że coraz więcej graczy będzie się przekonywać do PES''a bo na prawdę warto..gra daje mnóstwo satysfakcji i radości. Tutaj kilka bramek wrzuconych po moim pierwszym tygodniu obcowania z grą: https://www.youtube.com/channel/UCsg3JwMwuUMwNSvobVBbdMw
 13. Polo1981

  PlayStation 4 - temat ogólny

  Z innej beczki..Są na forum jacyś chętni do pogrania w PES 2016 (najlepiej gracze full manual) ?