Aragloin

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3940
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Aragloin

 1. Aragloin

  Blog 27

  Piosenki mają nawet fajne, ale...
 2. Master, nie bądź naiwny... SC pewnie się kiepsko sprzedawał. A co do "Piratów"- to wcale taka zła nie musi być. O ile ktoś jest nastawiony na młóckę. :)
 3. Tak jak poprzednik, nie jestem za tym, aby jakieś ważniejsze gry( tak jak w przeszłości było z Czystym Niebem) były podpinane do "ogłoszeń". Od tego jest forum ogólne. Ale swoją drogą, to WoWiane się z pewnością niecierpliwią... Wiem, bo mam znajomego w Azeroth. :) Gdybym miał neta... Gdy będę miał neta, od razu kupuję battle chest, z podstawką i TBC. Król Lisz poczeka.
 4. Aragloin

  Książki - temat ogólny

  No. Wczoraj w selgrosie(!!!) zakupiłem bodaj najnowszą książkę Pratchetta opublikowaną w Polsce- Piekło Pocztowe. Do lektury zabiorę się po przeczytaniu Gaimana. W samej książce był dodatek, w postaci plakatu ze wszystkimi dziełami pana Terry''ego ze Świata Dysku. Ciekawe jestem tej książki. Ale nie ma Rincewind''a chyba... :(
 5. SPOILER! Prorocy sprowadzili, bądź Maul sam jakoś sie przytaszczył do nich- "zrekonstruowali" go, ponieważ nie chcieli byłego jedi, za sitha. Maul z nim walczył, ale ostatecznie przegrał. Wszystko się działo między 3 a 4 epizodem. Kłania się angielski... ale hmm... chyba na ossusie to pod hasłem Darth Maul jest opisane.
 6. No przecie. Ja nie piszę tego dosłownie, bo i tak wiem, że nikt go nie przejmie. Ya wohl. Ale i tak moją ulubioną klasą jest consular.
 7. Aragloin

  Kącik Pracy Domowej [M]

  No przeca ci opisałem. Inaczej, jak jeden jest na zachodzie- wtedy np. 34''W i np. 54''E Wtedy w W masz te 34 i dodajesz te 54 E. I znowu mnożysz przez 4. Wynik w minutach.
 8. Aragloin

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Jasne. Masz długość geo., czyli E, bądź W. Patrzysz, jakie dane ma dane miasto, lub punkt. Bierzesz pod uwagę tylko długość. I tak, jak pkt. A ma np. 10''E, a pkt B, ma np. 67''E, to odejmujesz, 67-10. Wychodzi 57. Pomnóż to przez cztery. Wynik wyjdzie w minutach. Dodaj do danej godziny. Koniec. :)
 9. Aragloin

  Co sądzicie o "Clicku!"?

  Dzięki. i tak nie kupię tych gier, z wiadomych względów. :/
 10. Aragloin

  Co sądzicie o "Clicku!"?

  Spodziewałem się czegoś więcej, tym bardziej, że dzisiaj najprawdopodobniej przyjdzie paczuszka z Sagą Fallout. Dobra, dawaj dalej. Co dostał Fable 2 i FC2?
 11. Aragloin

  Co sądzicie o "Clicku!"?

  To może napiszesz, jaką ocenę dostał Fallout 3?
 12. Aragloin

  Książki - temat ogólny

  No to i ja wiem, ale czasu wcale nie przybywa... :( A jeszcze Pratchett, Salvatore, Tolkien... Kiedy na to znajdę czas?
 13. Aragloin

  Książki - temat ogólny

  W "Mrocznych Wiekach" powinien dostać ikonkę "beatyfikacja". ;) Mam nadzieję, że w końcu, dzisiaj skończę, "Amerykańskich...", chcę zacząć już "Nigdziebądź".
 14. Aragloin

  CD-ACTION

  No, no to mniej więcej.
 15. Aragloin

  CD-ACTION

  Oj, sorki, 100/150 tys. egz to "sprzedawalność" CDA, a nakładu nie znam. Ale cytując z pamięci Garfielda: " kilka tysięcy zawsze się nie sprzeda". Więc można się domyślać, że gdzieś około 175 tys. nakład wynosi.
 16. Aragloin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Z tego co pamiętam, można tam bezpardono wkroczyć, w lejącej sie krwii drowów. :P BTW- tak, Soulafein. Ta moja pamięć...
 17. Może w końcu CDP czy Cenega wykupi LEM, i będziemy mogli kupić wszystkie( no prawie... ;)) gry z SW. Widocznie, wcześniej jakoś ją pominąłem. Skok zapamiętałem z części pierwszej, gdy z wczytanego save''a tuż przed wyborem( BTW- tylko raz przeszedłem K1- negocjatorem) klasy i wybrałem guardiana. Ot, tak z ciekawości, i zobaczyłem ten skok. Od razu mi się spodobał. I chyba guardian i weapon master mają najfajniejsze bonusy.
 18. Aragloin

  Książki - temat ogólny

  Ja to pamiętam, jak Zbyszko potomków się doczekał. :P A Juranda bodaj zabili, czy "tylko" oczy wypalili?
 19. Aragloin

  Książki - temat ogólny

  A!.. xD A patrz, o tym nie wiedziałem, chociaż tego młodego coś widziałem- znaczy się tą Dżumę czy coś. Je tam, ja wolę współczesnych autorów, choć i starymi nie pogardzę. I nie chodzi o archaiczny język "starych", a po prostu jakiś taki... no nie wiem, jak to nazwać... Nie ma tego, "czegoś". @Arti95- Krzyżacy to fajna lektura. Przeczytałem ją w niecały tydzień, i nie żałowałem tego czasu. Przygody Zbyszka i tych jego "dziewic" są zjadalne, ba nawet smakują. Jak dla mnie 8/10.
 20. Aragloin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Jest taki mod, który oferuje przyłączenie się.... jak on się tam nazywał.. no tego drowa, co za tą babą lata. :) Przy okazji, to można go przerobić na "chaotyczny dobry", co w mojej drużynie było potrzebne. A z questów? A zrobiłeś, te dla tego smoka?
 21. JA niestety, nie mam legalnego, ale tu nie moja wina- gdyby na rynku było, to bym z wypiekami na twarzy kupił. A tak, muszę się to takiego haniebnego czynu sprowadzić. W guardianie podoba mi się skok mocy i bodaj force mind czy tam persude. Na razie jestem w Nar Shadddaa( pierwsza po Dantooine) i gram dwoma- ale jak będę miał wsystkie najlepsze części i super kryształ, będę grać jednym.
 22. Aragloin

  CD-ACTION

  Podsumuję to jak jak bodaj autorzy Afterfalla- to będzie pierwszy pełny crpg(A.) od czasu... Arcanum! Z tym się nie zgodzę, bo KotOR to crpg pełną gębą, ale... jest w tym więcej niż ziarno prawdy- NWN- slash, a nie rpg, Gothici( zaraz mnie pewnie fani zjadą...) zręcznościówka, nie ma po co wszystkiego wymieniać, bo było by to podobne do tych. Subiektywność/ obiektywność w recenzjach- nie można w recenzji zachować obiektywności, bo każdy ma własny rozum i każdy odbiera grę inaczej. @Ceteris Paribus-> Z tego co mi wiadomo, to średni nakład CDA to ok. 100/150 egz. na miesiąc.
 23. No niestety, nawet pudełka nie pachną tak, jak na zachodzie. ;)( Sam wiem, w końcu mam K2 z UK.) LEM ratuje w zasadzie tylko to, że ma licencje na samodzielną dystrybucję gier LucasArts. Niestety dla nas graczy, gry spod ręki pana George''a są w ogromnej większości bardzo dobre, a w sprzedaży w Polsce są zazwyczaj, rok, dwa, trzy. Brak reedycji- oj sorry, rok temu zorientowali się, że istnieje coś takiego, jak "LucasArts Classic", i wypuścili w niej bodaj 6 gier. A w tej serii, jest ich chyba znacznie więcej- gdzie Dark Forces II? Gdzie Wyrzutek? Gdzie sie podziały, te wszystkie gry? Ale, to temat o KotORach, więc coś dorzucę: Jako, że grałem już wszystkimi klasami( guradian, sentiel i consular- obecnie gram tym pierwszym) mogę powiedzieć, że na swój sposób, każda z nich jest dobra- aczkolwiek Negocjatorem gra się najlepiej. Dlaczego? Dużo punktów Mocy, przydaje się o wiele bardziej, aniżeli punkty witalności Gurdiana. Polecam każdą. :)
 24. Aragloin

  Książki - temat ogólny

  Dumas? Ten od Muszkieterów? Nie mogłem nawet 20 stron przeczytać... Gombrowicz to... no dziwny człek, i widać to w jego "dziełach". Chyba wyjazd do Argentyny mu zaszkodził.
 25. JA powstało bodaj dwa miesiące wcześniej. Zauważ, że Korriban w JA jest bardziej... hmm... jasny, a w KotORze niczym z Marsa.