orzech4

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  357
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O orzech4

 • Ranga
  Przodownik
 1. > Metro to bylo jedno z wiekszych rozczarowan jakiego doswiadczylem w grach. Spodziewalem > sie otwartego swiata, ciekawych zadan, rpgowatosci- takiego Stalkera w podziemiach, a > dostalem marna podrobke Coda- waskie korytarze, kiepskie strzelanie i parcie do przodu. Krótko mówiąc - oczekiwałeś czegoś, co nigdy nie zostało zapowiedziane. Twórcy nigdy nie obiecywali otwartego świata, ani tym bardziej rpgowatości.
 2. Marzy mi się gra w stylu Vampire Bloodlines. Byłoby super, gdyby Redzi czerpali wzorce od najlepszych.
 3. Jaka dwulicowość? Szaleju się najadłeś? Od początku wspominał, że to, o czym traktuje gra, jest zupełnie autonomiczne względem wydarzeń z książki. Mówiąc prościej, gra nie jest kanoniczna. O żadnej ściemie też nie może być mowy, bo i pole do popisu jest spore - świat wiedźmina jest zbyt bogaty, by ograniczać go do jednej postaci. Ja na przykład chętnie bym poczytał o dalszych losach Dijkstry, Faoiltiarny i Boreasa Muna. To dopiero materiał na książkę.
 4. http://www.radiogdansk.pl/index.php/dokument/24789-wywiad-z-andrzejem-sapkowskim.html Za rok-dwa doczekamy się nowego "Wiedźmina". ;)
 5. True. Gdyby przeanalizować motywy magów i templariuszy, to okazuje się, że obie grupy prezentują prymitywne, mordercze zapędy, więc de facto ratujemy miasto przed rzezią. Szkoda też, że nie obyło się bez predystynacji. Czar miejskiej przygody uchodźcy prysnął wraz z nadaniem tytułu "Czempiona". To mogła być dobra historia...
 6. orzech4

  Wiedźmin 2 - temat ogólny

  A jak z zapowiadaną nieliniowością, wyborami, dialogami, etc.? Słyszałem, że strasznie dużo walki jest w tej grze - prawda to? Byłym wdzięczny za ewentualne opinie, bo wciąż przymierzam się do zakupu.
 7. To ja tak jeszcze rzucę, jak kolejną grę w uniwersum Planescape widział słynny Chris Avellone (jakiś czas temu): "I wanted to do a Planescape Torment sequel called Lost Souls where it took the lives of Deionarra, Ravel, Dak''kon and others from the original and told their tangential stories in an RPG format before and during the events of Torment. I also wanted to do one other game set in the Planescape universe that wasn''t tied to Torment itself, called Planescape: Tesseract. I actually turned a sample of the premise into a 2-3 hour pen-and-paper game session that played at GDC one year with a lot of press folks (and Ray and Greg from BioWare), giving each of the folks a pre-made player character and a time limit to accomplish their goals. I really liked the character designs, and I''d love to develop those characters, but most of them only work in the context of a Planscape-style universe."
 8. orzech4

  Age of Decadence

  http://www.youtube.com/watch?v=o9CfpSVltD8 Nowe animacje wyglądają znakomicie, szczególnie w porównaniu do stanu choćby sprzed kilku miesięcy. To tak w ramach njusów, bo temat został nieco zapomniany.
 9. orzech4

  Wiedźmin 2 - temat ogólny

  True, a te wszystkie reakcje typu "ale on paskudny", "Geralt brzydko wygląda!" tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że twórcy dobrze się spisali z artem. :)
 10. Na początku owszem, ale pod koniec tego dev diary zajeżdża już rosyjskim akcentem. Wsłuchaj się.
 11. orzech4

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  I need to change my pants. Now. :P Trailer miażdży.
 12. orzech4

  Jest nowy gameplay z Wiedźmina 2

  Zastanawia mnie tylko, dlaczego wszelka hołota w lesie rzucała się na Geralta bez wyraźnej przyczyny? To znaczy ja rozumiem wrogość i antypatie, ale IMHO byłoby wiarygodniej, gdyby tego typu reakcje poprzedzał jakiś dialog. Co do reszty, to grafika wygląda wyśmienicie. System walki również. Dlaczego? Ano dlatego, że nie sprowadza gracza do roli widza, jak ten z pierwszej części gry. Oczywiście jest tutaj jeszcze sporo do poprawienia, ale każda zmiana będzie stanowiła progres w stosunku do poprzednika. ;]
 13. orzech4

  Geralt niczym Batman w Wiedźminie 2

  Systemu walki nie da się uprościć bardziej niż to było w W1, gdzie gracz był sprowadzony do roli widza (3xklik nie wymagało absolutnie niczego). Oddanie większej kontroli nad poczynaniami Geralta uznaję za plus. A resztę zweryfikuje się później. :)
 14. orzech4

  Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

  Chciałem sobie odświeżyć NwN''a, ale mam mały kłopot. Dotyczy on patcha 1.69 - zawsze, kiedy instaluję tę łatkę na HotU, gra się zacina. Sprawdzałem to na zwykłym komputerze (XP, dwurdzeniowy proces, 2GB ramu, GeForce 8600 GT) oraz laptopie z Windowsem 7, ale na obu problem jest ten sam. Jakieś sugestie?