Mumin

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1361
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Mumin

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Stara miłość nie rdzewieje, co? ^^
 2. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Podziel się wrażeniami jak już pograsz :) Pierwsza część Enhanced Edition została przyjęta bardzo różnie, może dwójka będzie lepiej przygotowana. Trzydzieści nowych lokacji brzmi obiecująco. Mam tylko nadzieję, że mowa o dużych lokacjach, a nie jednopokojowych wnętrzach budynków :D
 3. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Jansen jest fajnym kompanem. Ewentualnie Korgan też, chociaż to specyficzne poczucie humoru ;) Albo mody. Tutaj znajdziesz listę modów dodających NPC (nie wiem czy kompletną, pewnie nie): http://modlist.pocketplane.net/index.php?ax=list&cat_id=5 Ja bardzo dobrze wspominam Tashię :)
 4. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  O kobietę możesz zawalczyć ;)
 5. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Huuuh? To jak to się ma do całości fabuły BG2? o_O Przecież jako złodziej nie ma za bardzo szansy wplątać się w magiczny pojedynek z Irkiem i ściągnąć na siebie Zakapturzonych.
 6. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Ależ ja nie podważam jakości polonizacji, bo ta rzeczywiście jest jedną z najlepszych z jakimi miałem do czynienia :) Po prostu chodzi o to, że klimat jest inny. No i można grać z anglojęzycznymi modami i nie widać co dodane, a co oryginalne :)
 7. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Protest! Przy całym moim umiłowaniu języka ojczystego uważam, że RPG-i (a już zwłaszcza Baldurek) w wersji oryginalnej mają zupełnie inny smaczek i swego czasu sporo wysiłku włożyłem w to, żeby dostać całą sagę właśnie w języku angielskim :) Ciekawostka w temacie: pierwsze moje zetknięcie z Baldur''s Gate (pierwszą częścią, bez OzWM) to była właśnie wersja angielska, pożyczona od kolegi. Pograłem trochę, nakręciłem się i w efekcie kupiłem sobie całą sagę na kilkunastu płytach. Ale pamiętam jaki szok przeżyłem któregoś wieczoru widząc jak mój młodszy brat, wtedy 6- czy 7-letni i nie rozumiejący ani słowa po angielsku ostro ciupie w tego Baldurka :D Dał radę stworzyć jakąś postać i twardo ganiał po Candlekeep, chociaż wyjść z miasta już mu się nie udało, bo to oczywiście wiązało się z dialogiem ;)
 8. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Co oznaczają te żółte cyferki w lewym górnym rogu? Z ciekawości pytam, bo nie wiem czy to Ty sobie dorzuciłeś sam, czy program, którym robiłeś zrzut ekranu (o ile używasz jakiegoś poza systemowym schowkiem), czy może jakiś mod dodaje coś takiego dziwnego (chociaż tego się nie spodziewam, bo nijak do interfejsu nie pasuje ;) ).
 9. Mumin

  Baldur's Gate

  Hm... Ale to się fabularnie kupy nie trzyma :D Jeśli jest czystym złodziejem, to nie rzuca zaklęć => nie wplątuje się w pojedynek magiczny z Irkiem => nie zostaje aresztowana przez zakapturzonych => nie trzeba jej ratować. No chyba że w BGT coś jest pod tym względem zmienione (nie wiem, nie grałem)?
 10. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Nie potrzebujesz broni zadającej obrażenia od ognia :) Trolle giną od ognia i od kwasu, a mając skończoną Twierdzę D''Arnise powinieneś mieć co najmniej dwie znakomite bronie: - topór +3 Lodowy Łupieżca (1k8+3 obrażeń, +1 obrażeń od zimna, +1 obrażeń od kwasu) - Cep Bojowy Wieków +3 (1k6+4 obrażeń, +1 obrażeń od kwasu, +1 obrażeń od zimna, +1 obrażeń od ognia) Potrzebujesz czegoś więcej? :D Zawsze możesz też zaopatrzyć się po prostu w kwasowe/ogniste strzały.
 11. Mumin

  Baldur's Gate

  Instalacja systemu to rzecz prosta i nieskomplikowana, każdy w miarę ogarnięty użytkownik komputera jest w stanei sobie z tym poradzić, a jeśli się boisz, to w sieci znajdziesz pewnie masę poradników prowadzących za rączkę krok po kroku - wystarczy przeczytać i zobaczysz, że to wcale nie takie trudne. Dwie kwestie tylko warte są poruszenia: 1) zachowanie kopii istotnych danych, co da się zrobić na kilka sposobów: zgrywając na płyty, pendrive albo dysk zewnętrzny, wysyłając gdzieś do sieci w chmurę albo najprościej, czyli przenosząc między partycjami. Ten ostatni sposób wiąże się z odrobinę większym ryzykiem utraty danych w przypadku błędu - jeśli przypadkiem skasujesz sobie partycję na której masz te ważne dane, to będziesz się bawił w odzyskiwanie ;) Zewnętrzne nośniki dają 100% pewności. 2) legalność systemu. Jeśli chcesz mienić Vistę na coś innego (moim zdaniem wybór ogranicza się do Windows 7*), to jednak nowy system trochę kosztuje, zwłaszcza w wersji BOX. No chyba że masz dostęp do legalnych systemów np. na licencji MSDNAA (a jest na to szansa jeśli studiujesz jakiś techniczny kierunek). *) przynajmniej jeśli chodzi o systemu Microsoftu, bo zawsze zostaje jeszcze Linux, którego osobiście używam i bardzo polecam. Chociaż do gier nadaje się znacznie gorzej niż Windows, to starsze tytuły raczej spokojnie można uruchamiać przez WINE. Ja na razie czekam na jakieś opinie w sieci. Jeśli nie będą zawierać informacji o czymś ekstra fajnym, to oleję sprawę i zostanę przy starym Baldurku z modami :) Ale dostrzegam bardzo duży plus tej nowej edycji. Nawet jeśli mnie osobiście nie zainteresuje na tyle, żeby w nią zagrać, to młode pokolenie ma szansę poznać i docenić co to naprawdę dobra gra :) Stare dobre czasy! :D Ja też nie mam parcia na super efekty graficzne. Jak człowiek grał na Atarynce, a potem na PC w produkcje DOS-owe, to naprawdę znacznie wyżej stawia frajdę z rozgrywki niż piękne obrazki.
 12. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Chyba wypadłem z obiegu - co to jest dps? :)
 13. Mumin

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Różdżka cudów to ta, która generuje losowy efekt? Desperat! :D Nigdy nie odważyłem się tego użyć w walce :D
 14. Mumin

  Baldur's Gate

  Pomijając podejrzenia o zwyczajny skok na kasę - jest jedna interesująca obserwacja. Mianowicie: http://www.baldursgate.com/news/wp-content/uploads/2012/02/sc1.jpg - sala treningowa z Candlekeep, z BG1. Interfejs z dwójki.
 15. Mumin

  Baldur's Gate

  Haha, no świetnie... Z całym szacunkiem dla mojego ukochanego Baldurka, ale... odgrzewanie kotletów?! No bez kitu... Chyba że faktycznie się postarają, odpicują szatę graficzną, usuną błędy, stworzą nowe, szersze możliwości modowania, a może wręcz dołączą jakieś mody "na stałe". Ale poważnie się obawiam, że to zwyczajny skok na kasę, bez specjalnej ambicji. Chciałbym się mylić.