Moloch

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Moloch

 • Ranga
  Obywatel
 1. http://www.youtube.com/watch?v=t7J4F3bs3Pk Widzę, że ktoś już mnie ubiegł i nie będę zbytnio oryginalny, ale nie będę ściemniał, że było inaczej.Pamiętam jak dziś - kiedy pierwszy raz zobaczyłem wklejony powyżej zwiastun Morrowinda (wtedy wygrzebany zapewne z cover CD któregoś numeru CD Action, dla mnie czasy Internetu miały dopiero nadejść) zwyczajnie odebrało mi mowę. Już od pierwszej chwili z ekranu kineskopowego monitora marki Mitsubishi zaczął wylewać się nieziemski klimat fantastycznej krainy, potęgowany dodatkowo przez jeden z moich najukochańszych, symfonicznych motywów przewodnich w historii elektronicznej rozrywki. Wszystko było niesamowite, modele postaci, animacje (legionista zasłaniający się tarczą!), nawet budynki w miastach, których nazwy pamiętam do dziś. I w końcu jest też TO ujęcie, w którym kamera uchwyciła znajdującą się gdzieś w okolicach Seyda Neen taflę wody mąconą przez spadające krople deszczu. Taflę, która jak na tamte czasy wyglądała fotorealistycznie. Żadna gra nie mogła pochwalić się podobnie piorunującym efektem i panowie z Bethesdy doskonale zdawali sobie z tego sprawę. W końcu nie bez przyczyny swoją przygodę na Vvardenfell rozpoczynamy schodząc z pokładu statku... Do dziś łapię się na tym, że widząc w nowszych grach ładnie animowane fale i odbijające się w tafli otoczenie powtarzam w myślach "o, woda jak w Morrowindzie". Czasem na poważnie czasem z nostalgicznym uśmiechem... Czasem nawet na widok zupełnie realnego jeziora, stawu lub sadzawki. Właśnie tak głęboko siedzi we mnie to pierwsze wrażenie.
 2. Ja nie moge, wkręciłem się :) Wysłałem 80 wersowy wiersz pisany trzynastozgłoskowcem na wzór "Pana Tadeusza". Pół dnia roboty - Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba :)
 3. Wracając do mojego poprzedniego posta: Down of War jest spatchowany do najnowszej wersji a nadal nie mogę go przypisać do Dark Crusade, a co za tym idzie nie moge grać w DC wszystkimi rasami na multi, chociaż mam DoW i WA :(. Czy ktoś miał podobny problem? Przy wpisywaniu CD-Keya od DoW w menu DC cały czas wyskakuje błąd komunikujący to, że DoW jest źle zainstalowany. Czy jest jakiś inny sposób na przypisanie do siebie obu gier?
 4. Tego nie próbowałem. Zaraz zobaczę.
 5. Mam problem z Dark Crusade, a w zasadzie to z podstawką (albo już sam nie wiem z czym :p). Kupiłem sobie Złotą Kolekcję, zainstalowałem DoW, Winter Assault i w końcu Dark Crusade. Kiedy DC prosi mnie o podanie CD-Keya wpisuję go, ale za każdym razem wyskakuje komunikat, ze DoW jest źle zainstalowany. Próbowałem już wielu sposobów, ale zabrakło mi już pomysłów. Miał ktoś podobny problem?
 6. Moloch

  Wakacyjny konkurs gram.pl - wyniki

  Ha ha ha. Szkok, po prostu szok! Wyciągnąłem ze stodoły czterdziestoletni traktor i mam wyróżnienie. Jupi!
 7. Moloch

  Demo Dark Crusade już dostępne

  Ja najbardziej licze na to, że bedzie dostępne wydanie Dawn of War + oba dodatki. Miałem podstawowa wersję, chcialem kupić Winter Assault jak stanieje, ale dowiedziałem się, że drugi dodatek w drodze, więc podstawka poszła pod młotek :). Byle do października. PS. CD-Projekt - nie macie litości dla mojego portfela :)
 8. ładni, ładnie, teraz musze anulowac zamówienie na zwykłą wersję :)
 9. Moloch

  Gram z klasyką - dzień drugi

  Dobra, były próbki, dwóch jestem pewien, w jednym strzelałem. Medal dla organizatorów za pomysłowość :)
 10. Moloch

  Wymyśl hasło, traf na paczki!

  No nie, już myślałem, ze następne pytanie sie szykuje. Potraficie zszargać nerwy porządnemu graczowi :)