Quallor

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Quallor

 • Ranga
  Robotnik
 1. Ale jedno nie wyklucza drugiego- jeśli ktoś chce grać po polsku, to niech gra. GW2 to wg PEGI* gra dla co najmniej 12 latków(o ile dobrze pamiętam), czyli uczniów kończących podstawówkę/zaczynających gimnazjum. Biorąc pod uwagę poziom angielskiego prezentowany w tych szkołach(czyt. kilka osób się uczy, reszta to sobie zlewa) raczej trudno jest mi wierzyć, że ktoś w tym wieku będzie w stanie zrozumieć coś więcej niż opisy Dynamic Eventów("Kill X" itp.). *Jeśli oczywiście uznajemy PEGI za warte uwagi.
 2. Nie przesadzaj. Biorąc pod uwagę mnogość miast( 5 "stolic", Lwie Wrota i tak dalej) i fakt, że nie wprowadza się polskich serwerów, powstanie drugiego spamadanu graniczy z cudem.
 3. Quallor

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  Na PvP najlepiej grało mi się guardianem- sancturary+wall of reflection+retreat(chociaż inny okrzyk też dałby radę), do tego staff i sword+torch, o ile dobrze pamiętam. Traity musisz sam dobrać, bo niestety wyleciały mi z głowy. Co do elity- chyba Tome of Courage. Grać planuję guardianem, nekromantą, mesmerem lub inżynierem- jeszcze nie zdecydowałem.
 4. Quallor

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  Właśnie zabawna sprawa, bo teraz zrozumiałem w czym problem. Otóż z jakiegoś powodu "system" nie toleruje długich haseł dla obydwu gier, więc wygląda to tak: a)Hasło proste- obydwie gry działają(tzn. hasło jest poprawne). b)Hasło długie, wprowadzone za pomocą resetu- działa tylko GW1, GW2- "invalid password". c)Hasło długie, wprowadzone w edycji konta na stronie account.guildwars2.com(edycja dzięki hasłu z punktu a)- GW- nieprawidłowe hasło, GW2- hasło działa, da się ponownie zalogować na stronie account.guildwars2.com. Innymi słowy- albo mamy proste hasło i dostęp do obydwu gier, albo złożone i dostęp do jednej. Nie wiem, z czego to wynika, ale pewnie w najbliższym czasie problem zostanie rozwiązany.
 5. Quallor

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  Mam takie pytanie: czy możecie się zalogować na forach gw2? Pytam, bo kiedyś mogłem, a teraz wyskakuje mi informacja, że hasło jest nieprawidłowe, chociaż w gw(1) działa, a przecież hasło dla obydwu gier jest wspólne.
 6. No, dokładnie jak w przypadku SWTOR, wersja standardowa, "cyfrowa kolekcjonerka" i "pełna" kolekcjonerska, chociaż nie pamiętam, czy w tamtym przypadku EK nie dawało czegoś więcej w grze niż DD.
 7. A mógłby ktoś z Gramu powiedzieć, ile kopii dostaliście? To chyba nie jest wielka tajemnica, a przynajmniej rozwialibyście wszelkie wątpliwości. Sam jestem ciekaw, czy rzeczywiście było ich tak mało, bo zamawiałem cyfrową i nie wierzę, że pudełkowe są jakoś strasznie limitowane, podczas gdy cyfrowe można dostać od ręki w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund.
 8. Quallor

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  Nie wiem, skąd to zdziwienie. To, że EK ma być bardzo limitowane, wiadomym było od dawna i powtarzane było wiele razy. Dla osób, którym bardziej niż na figurce itd. zależy na przedmiotach w grze, jest właśnie DD. I tyle w temacie. Chociaż fakt, pudełko fajna sprawa.
 9. Jesteś pewien, że nie mieszasz tutaj WvWvW z Structured PvP? Trudno mówić o arenie, biorąc pod uwagę całą ogromną mapę(nie wiem, czy orientujesz się, jak wielka jest mapa WvWvW w rzeczywistości- wystarczy poszukać filmików na yt, jest ich tam całkiem sporo). To samo tyczy się liczby graczy- WvWvW nie wprowadza, o ile nic się nie zmieniło, limitów, a zatem drużyny nie muszą być równe. Przygotowanie do walki również w grze jest. Po prostu to nagranie nie ukazuje tego aspektu gry. Zresztą- jakie instancje? Nie ma ich wcale tak wiele, jak starasz się zasugerować. Aha- While this may not be exactly world-altering, it certainly does provide a good reason to fight. Troszkę tendencyjnie to tłumaczysz.
 10. @Graffis- nie wiem, co masz na myśli. Mowa o "the Mists" była już od dawna, zresztą- to jeszcze spadek po pierwszym GW. Co do pozbawienia swobody... czytałeś ten artykuł? Owszem, walka grupowa to jedno wielkie Sarajewo, ale poza tym jest jeszcze wiele innych aspektów, jak chociażby pomoc w budowie maszyn oblężniczych, ochrona karawan itd. Co do strategii- poczekajmy na premierę gry, bo teraz to troszkę jak wróżenie z fusów. Moim zdaniem dopiero większe grupki ludzi, które będą musiały w jakiś sposób się zorganizować, wprowadzą do WvWvW konieczność gry taktycznej. Obecnie jest tak- każdy robi co chce, a wygraną w oblężeniu zapewnia przewaga liczebna i szybkość losowego wciskania klawiszy. Widać to chociażby na filmikach ukazujących grę z perspektywy bardziej wymagających profesji, gdzie trzeba się chociaż troszkę wysilić.
 11. Mam pytanie- czy mamy jakieś potwierdzenie tego, że gram.pl będzie 10 kwietnia oferować pre-order gry ze wszystkimi wymienionymi bonusami? Bo jak na razie widzę zapowiedź dostępności tylko w NCSoft i nic poza tym.
 12. @miodus- 30 dni zostaje dodane automatycznie wraz z kluczem.
 13. Podejrzewam, że nie chodzi o termin, a pierwsze X osób. Każde następne X to kolejna fala, i tak do skutku. Inaczej w pierwszym dniu serwery mogłyby się przepełnić, a potem coraz większy spokój. No chyba, że rzeczywiście działa to losowo.
 14. @Viitrik- a co, jeśli na miejscu nie będzie kierownika? Przecież ceny znajdują się na opakowaniu i nie są wpisywane ręcznie, tylko odczytywane z kodu kreskowego. Nie chcę siać niepokoju, ale na dobrą sprawę samo sprzedanie gry za 160zł może być kłopotliwe tylko z przyczyn technicznych. Zresztą, należałoby gdzieś sprawdzić, czy zniżka 20zł jest tylko dobrą wolą sklepu, czy też gwarancją ze strony EA. Na empik.com znalazłem coś takiego(nie będę linkował): Kupując pre-order do gry Star Wars The Old Republic : Gwarantujesz sobie możliwość zakupu gry na premierę (ilość dostępnych egzemplarzy będzie ściśle ograniczona) Otrzymasz wcześniejszy dostęp do gry (przed premierą) W pudełku pre-ordera znajdziesz kod na przedmiot w grze „Kamień koloru” który umożliwi Ci zmianę koloru miecza świetlnego lub pocisków z broni Otrzymasz zniżkę na zakup gry Star Wars The Old Republic w wysokości ceny pre-ordera Każda osoba, która zamówi Star Wars: The Old Republic – Pre-order Edycja Podstawowa (PC) i odbierze zamówienie otrzyma kod rabatowy uprawniający wyłącznie do zniżki na grę Star Wars: The Old Republic (PC) w wysokości ceny zakupionego pre-ordera. Kody roześlemy drogą elektroniczną po otrzymaniu potwierdzenia odebrania paczki, w ciągu 7 dni od odbioru zamówienia. Zamówienie pre-ordera nie jest jednoznaczne ze złożeniem zamówienia na grę. Po otrzymaniu kodu rabatowego Klient powinien złożyć zamówienie na grę Star Wars: The Old Republic (PC) i wpisać otrzymany kod rabatowy. Pre-order zakupiony w empik.com nie uprawnia do zniżki w sklepach empiku, pre-order zakupiony w empiku nie uprawnia do zniżki w empik.com. Może komuś to pomoże...