Fucio

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  854
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Fucio

 1. Na E3 Kojima ogłosił, że powstaje nowa gra z serii MGS. Niby nic w tym dziwnego, bo to świetna marka, ale gra ukaże się na X360! Potem dodał, że nie będziemy kierować Snake''iem, ale... Raidenem. Jakie są wasze oczekiwania po tej grze? Uważam, że będzie świetna, bo to w końcu Metal Gear Solid! Dla tej serii jestem nawet gotów kupić PS3. Serio.
 2. Fucio

  UPS Przesyłki Kurierskie

  Mam pilne pytanie: jak się płaci za wysyłkę w UPS? Jest możliwość, ze tak jak w DHL przyjeżdża kurier zabiera przesyłkę a ja mu płacę?
 3. Fucio

  GITARA!

  http://guitarcenter.pl/catalog/hartke/bas/wzmacniacze/kolumny-basowe/hartke-410-xl Coś takiego... cóż, chyba będę musiał improwizować i zrobić wersję custom kartonu :P
 4. Fucio

  GITARA!

  Pytanie do "handlarzy": Wysyłał ktoś z was kolumnę kurierem? Ne mam pojęcia jak zapakować to bydle xD
 5. Fucio

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  "W 2012 roku Ewa Wachowicz została twarzą papieru toaletowego Mea" ^^
 6. Fucio

  GITARA!

  IMO trza się nauczyczyć gryfu na pamięć, to na prawdę nie jest trudne, po raz setny już chyba zarzucam tym linkiem: http://www.fretboardmaster.com/fretboardgame.html Naucz się też interwałów - ile półtonów i stopni ma każdy z nich. Dzięki temu właściwie po znalezieniu jednego dźwięku na gryfie można ułożyć każdy akord np. znajdujesz dźwięk D, od tego tercję małą, kwintę i masz D-mol.
 7. Fucio

  GITARA!

  hehehe! A tout le monde?
 8. Fucio

  GITARA!

  Czekam na twój album ;). Chciałem się tak przestroić, ale spojrzałem na swojego floyda i zrygnowałem hehe. Ciekawa atmosfera, taka łagodniejsza Meshuggah. Jakiej grubości strun używasz?
 9. Fucio

  GITARA!

  Ja gram milimetrową kostką dunlop Jazz III w wersji XL. Imo większe znaczenie ma materiał z jakiego kostka jest zrobiona i jak bardzo zaostrzony jest jej "dziubek". Lubię te kostki bo dają czyste brzmienie i są bardzo uniwersalne, nadają się praktycznie do wszystkiego. Jest dość twarda i dźwięki są ostre, jak ktoś chce czegoś łagodniejszego to jest jeszcze zwykły dunlop nylon w tej samej grubości
 10. Fucio

  GITARA!

  A Tout le Monde?
 11. Fucio

  GITARA!

  Nie żebym był zwolennikiem takiego grania, wręcz przeciwnie, ale powiedz to jemu ;) http://www.youtube.com/watch?v=l6De036vRWA Ot taka ciekawostka ;p
 12. Fucio

  GITARA!

  Musisz mieć chyba ściany z kartonu skoro im to przeszkadza. Nie ma sensu kupować zestawu w skład którego wchodzą: coś co przypomina gitarę, a nadaje się na opał, wątpliwej jakości piecyk (wygląda jakby ktoś na siłę poskładał do kupy wszystko co miał w garażu) + masa badziewnych dodatków. Nawet na nagraniu, które ma niby zareklamować produkt brzmi to tragicznie. Za taką cenę można dostać co najwyżej starą używaną gitarę bez niczego. Na serio, nie kupuj "najlepszej gitary na allegro". Oszczędzisz sobie nerwów. Edit: Jeśli zależy ci tylko na cichszym graniu, to są specjalne zatyczki tłumiące dźwięk akustyka.
 13. Fucio

  GITARA!

  Od razu do głowy przyszedł mi Crazy Train ;p
 14. Fucio

  GITARA!

  Czemu zły nawyk? Wszyscy tak grają.
 15. Fucio

  GITARA!

  Jeśli ktoś gra raz w tygodniu po 20 minut to tak. IMO wystarczy godzina dziennie, aby po tygodniu, dwóch problem znikł. Uwierz mi, cały weekend spędziłem grając na basie/gitarze i żadnego bólu nie doznałem.
 16. Fucio

  GITARA!

  Jak już stwardnieją to nie powinny boleć.
 17. Fucio

  GITARA!

  Niby tak, ale mi na XP działa ;p
 18. Fucio

  GITARA!

  Ja używam do ćwiczeń programu Hydrogen. Może nie jest zbytnio rozbudowany, ale do domowego użytku powinien wystarczyć.
 19. Fucio

  Metallica

  Może i znośna, ale mi po minucie się nudziło, a po trzech chciało się wymiotować. Współczuję im, że muszą grać w kółko to samo.
 20. Fucio

  GITARA!

  Tak z czystej ciekawości zapytam. Cóż za muzykę grasz, że musisz podwyższać strój?
 21. Fucio

  GITARA!

  Haha, dzień przed drugą próbą, nasz gitarzysta zrezygnował, bo stwierdził, że nie ma weny do grania (a póki co gramy covery). Sam też zastanawiałem się nad odejściem, bo nieskromnie muszę stwierdzić, że trochę odstaję umiejętnościami od reszty, ale jeszcze nie mam prawa jazdy, zatem mam problemy z dojazdami (do najbliższego miasta 20 km), więc nie ma sensu pakować się w coś ambitniejszego. A poza tym zawsze zdobywa się jakieś tam doświadczenie.
 22. Fucio

  Allegro i inne - legalność sprzedaży

  Czy jeśli przesyłka nie dochodzi przez dłuższy czas z winy poczty, to mogę zrezygnować z zakupu? Jeśli tak, to po jakim czasie?
 23. Fucio

  GITARA!

  Wierzcie lub nie, ale ja w swoim wzmacniaczu słyszę pralkę... To chyba wina braku uziemienia i kiepskiej instalacji elektrycznej.
 24. Fucio

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Moje śmierdziało zgniłym jajem...
 25. Fucio

  GITARA!

  Najlepiej zacząć od nauki dźwięków na gryfie. Nazw dźwięków w muzyce jest 12. Być może pamiętasz z lekcji muzyki gamę C-dur, czyli 7 dźwięków oznaczonych kolejnymi literami alfabetu: C,D,E,F,G,A,B,C (ostatni jest powtórzeniem pierwszego, jest o oktawę wyższy, ale tak samo się nazywa). Do tego dochodzi jeszcze pięć dźwięków oznaczonych jako powyżej wymienione literki (oprócz B i E) z krzyżykami. Oznacza to, że są wyższe o pół tonu (jeden próg) od dźwięków wyjściowych. Czyta się je tak C# - Cis; D# - Dis itd. Teraz wypadałoby umieć odnaleźć te dźwięki na gryfie. Tu masz linka do gierki, która często już tu się pojawiała: http://www.fretboardmaster.com/fretboardgame.html Po tym możesz zacząć uczyć się interwałów, ale najpierw dowiedz się czym w ogóle jest interwał. Dużo nauczyłem się z książki "Żadnych Tajemnic" Krzysztofa Błasia, ale jest ona dosyć droga i jeśli nie chcesz, to jej nie kupuj. Ja traktuję ją bardziej jak zbór wiedzy teoretycznej, niż kurs gitarowy. Nie jestem teoretykiem, ale mam nadzieję, że pomogłem i nie wypisałem tu żadnych bzdur. Jeśli tak to mnie poprawcie. Pozdrawiam