Elwro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2872
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Elwro

 1. Elwro

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Widziałem w Empiku chudziutkie pudełko Legendary Edition za 200 zł... na PCta. Plażo, proszę. Toż nawet Steam sprzedaje taniej -- i to nie w ramach żadnej wyprzedaży. Co ciekawe, nie widziałem na pudełku logo Cenegi. (Empik w Galerii Krakowskiej.)
 2. Elwro

  PlayStation 3 - Temat Ogólny

  Dzięki za opinie! ... a to, co jest w Empiku, jest zdaje się chyba z kontrolerem Move.
 3. Elwro

  PlayStation 3 - Temat Ogólny

  Moi Drodzy, po latach dojrzałem do kupna PS3. Mam 2 pytania: - czy będę mógł grać z kumplem z Holandii w Fifę ;) (w sensie: multi jest darmowe i nie ma serwerów krajowych, prawda?) - czy ktoś mógłby mi polecić miejsce, w którym nowe PS3 można w Krakowie kupić względnie tanio? W Empiku jest po 1200 zł i jakoś wydaje mi się to zbyt drogo. Może Saturn? Z góry dzięki, L.
 4. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Po ostatnim patchu walka bronią białą z pająkami mogilnymi zmieniła się z bardzo trudnej w łatwą -- można je skutecznie blokować...
 5. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Problem w tym, że ja też tej cut-scenki nie widziałem i muszę polegać na cudzych opisach. Ale powinien wypowiedzieć się ktoś, kto jako postać spotkał Corrientesa w Świątyni Ognia...
 6. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Natrafiłem na koszmarny, absolutnie KOSZMARNY bug w głównym queście gry, w Zatoce Marakajów. Powiem tak: jeśli otrzymacie zadanie "dezerter", nie angażujcie się w to. Jeśli odkryjecie, że ktoś na wyspie coś spiskuje i chcielibyście o tym donieść, nie róbcie tego, nawet gdyby ''fabularnie'' był to dobry pomysł. Ja tak zrobiłem i straciłem kawał fabuły oraz zostałem umoczony w idiotyczną, zupełnie nielogiczną obowiązkową walkę.
 7. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Używam berła władzy oraz strachu i są wielorazowego użytku; umiejętnością, która się liczy jest Czarna Magia.
 8. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Wielkie dzięki; gdy wrócę do domu to tego spróbuję!
 9. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Też miałem ten kursor; u mnie pomaga wejście i wyjście z ekranu postaci (po prostu naciskam 2 razy ''c'').
 10. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Niestety tak, jestem pewien że dobrze zrobiłem. Porozmawiałem z tamtym kolesiem, wyczerpałem wszystkie opcje (dałem mu nwaet rum) i nic. U Butcha miałem pełno opcji dialogowych o pirackim życiu, wyczerpałem wszystkie, nie było żadnej możliwości wyrwania włosów, została tylko opcja zabrania go do jaskini i spuszczenia mu manta. Wkurzają mnie takie rzeczy, mam w nosie przenikanie się obiektów i farfocle graficzne, ale żeby w tak prościutkim RPGu nie przetestować questów?
 11. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Niestety, to jeden z wielu bugów związanych ze ścieżką voodoo...
 12. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  No i trafiłem na buga -- nie mogę użyć voodoo na Butchu (nie mam opcji wyrwania mu włosów ani zdobycie czegokolwiek innego związanego z jego ciałem). Zawiodłem się; poszedłem ścieżką voodoo tylko dlatego, żeby wykorzystywać ją w takich sytuacjach jak Benito na Wybrzeżu Ostrzy albo Butch na Antidze, a tu się okazuje, że to wcale nieprzetestowane... no i będę musiał się z Butchem bić tak jakbym nic o voodoo nie wiedział.
 13. Grałem 13 h póki co i mogę powiedzieć, że grafika jest ulepszona, a w szczególności oświetlenie! Dżungla wygląda znakomicie. Chyba najbrzydszy fragment dali na początek...
 14. Dołożyłem się ;) Wierzę, że będzie to świetny projekt. 3D jest przereklamowane, projekty 2D wymagają mniej inwestycji wszelakiego rodzaju a pozwalają wcielić w życie więcej pomysłów...
 15. Słowo "ekwipunek" zarezerwowali dla tych przedmiotów, które aktualnie masz "na sobie", a nie "w plecaku"...
 16. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Pomyśl, zanim coś napiszesz. Wciśnięcie LPM powoduje atak. Sam już wpadłem na to, że trzeba wcześniej wcisnąć RPM, ale po pierwsze gra tego nie mówi, a po drugie mogłeś nie epatować chamstwem tylko mi pomóc; ale nie, wolałeś się wymądrzyć.
 17. Gra jest świetna, jestem wciągnięty na amen (grałem 7 godzin...) ale tłumaczenie KOSZMARNE. Oczywiście tłumacze tworzyli przykład nie widząc gry na oczy, ale nikt tego później nie przetestował... To, że nikt się nie przejmuje, iż miasto płonie, to pikuś ;) Fabuła jak zwykle u PB nie jest dobra. Ale inne rzeczy ciągle są znakomite ;) Jeśli ktoś lubił G2+/-NotR lub Risen, może brać w ciemno.
 18. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Walka z potworami robi się trochę lepsza, gdy umie się kopać. Ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak mam parować ciosy humanoidalnych przeciwników? Wykupiłem właśnie umiejętność, ale nie mam pojęcia, jak to zrobić. Gra wyświetla podpowiedź "użyj LMB", co oczywiście powoduje atak, a nie parowanie... nikt tego nie testował przed wydaniem?
 19. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Coś mi się zdaje, że achievementy są zabugowane -- musiałem przecież mieć więcej niż 1000 sztuk złota, skoro kupiłem umiejętnośc Kradzieży, a achievementu "zgromadziłeś 1000 złota" nie otrzymałem...
 20. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Ja właśnie tak wydałem ostatnie pieniądze i żałuję... zdobyłem jeden questowy przedmiot ale poza tym póki co zyski były zbyt niskie by sfinansować kupno umiejętności parowania, bez której teraz nie mogę sobie poradzić z niemal żadnym humanoidalnym przeciwnikiem.
 21. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  O unikach nic nie wiem. Zdaje się, że jeden z gości u piratów na pierwszej wyspie, w okolicy bramy, oferuje naukę Kopniaków... niedługo spróbuję to sprawdzić. Pamiętam że o tym mówił na 100%, ale nie jestem pewien, czy też uczy.
 22. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Też mam tem problem; niektórzy (też NPCci ;)) sugerują by nauczyć się kopniaków, którymi można trzymać potwory na dystans.
 23. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  Musisz odpalić Steam. Potem u góry wybrać "Gry" -> "Aktywuj produkt na Steamie"; otworzy się okienko, w którym masz wpisać kod. Potem zgadzaj się na wszystko (u mnie to dość dziwnie wyglądało) i ostatecznie Steam zacznie ściągać DLC. (Potem w grze, jak rozumiem, pojawiają się np. linie dialogowe u Patty, których bez DLC nie ma.)
 24. Elwro

  Risen 2 - Temat ogólny [M]

  edit: poklikałem, powaliłem w klawiaturę i w końcu poszło; ech, jak ja lubię proste rozwiązania i klarowne przyczyny problemów