McFlash

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1542
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez McFlash

 1. McFlash

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Ten silnik forumowy rzeczywiście bierze pod uwagę liczbę tylko liczbę postów.
 2. Ponieważ B. z miejsca walnęłaby im takimi wymogami i jednocześnie ograniczeniami, że z pracy nawet najlepszych nic dobrego by nie wyszło. Swoją drogą to B. popracowała w ogóle nad umiejętnym wykorzystaniem rozdzielczości? Do New Vegas jest mod Character Overhaul, który znacząco poprawie twarze npców, ale zachowuje tekstury tej samej rozdzielczości, chociaż patrząc nie dałoby się w to uwierzyć.
 3. Przypuszczam, że chodzi tutaj o to, aby w razie jakiś nieprawidłowości móc ewentualnie odwołać jednego, a nie wszystkich wybranych w danej uchwale.
 4. To ma znaczenie, ale zauważ, że opozycji praktycznie nie ma - żadnych postulatów poza "jesteśmy przeciwko PiS-owi" oraz charyzmatycznych przywódców. To tylko jakaś grupa robiąca hałas i nic poza tym, więc nie ma nawet kogo popierać.
 5. McFlash

  Windows 10 - temat ogólny

  Niedawno zainstalowałem AVG (nie mogłem zaktualizować WD, bo nie ściągam aktualizacji windowsa) i nie mam żadnych problemów z systemem poza tym, że dłużej się wyłącza.
 6. McFlash

  World Of Tanks

  Bez modów nie można zobaczyć pełnej puli expa zdobytej przez załoganta. Naciśnij prawym przyciskiem myszy, żeby wejść w kartę czołgisty. Po prawej stronie będziesz miał podany exp potrzebny do zdobycia kolejnego punktu procentowego umiejętności. Jeżeli chcesz wyliczyć sobie ile potrzeba expa na kolejne poziomy, to sprawdź tutaj http://www.planetwot.com/Crewxp/ Ogólnie ten system jest morderczy, ponieważ nabicie od 0% do 100% wymaga dwa razy więcej doświadczenia niż poziom niżej. W ten sposób pierwszy perk to 210,064 expa, drugi 420,128, trzeci 840,255 i tak dalej. Na szczęście bonusy za pierwszą wygraną wliczają się do expa załogi, a dosyć często są premie dla tego rodzaju doświadczenia.
 7. McFlash

  World Of Tanks

  Jeżeli w bitwie zdobywasz 1000 expa, to każdy z załogantów z osobna dostaje tyle samo pod warunkiem, że przeżył do końca bitwy. Jest także przyśpieszone szkolenie dla elitarnych czołgów i wówczas czołgista z najmniejszą ilością expa dostanie swój standardowy przydział oraz exp równy temu z bitwy (w tym przypadku byłoby to 2000).
 8. Ponad rok ciszy w temacie, łał. Jaki jest obecnie dobry Linux z KDE? Jeszce 3 lata temu używałem Minta 13 Maya, a 18 oferuje przede wszystkim Cinnamona, którego nie znam i obawiam się, że mogę się odbić od tego dekstopu. Czy istnieje sensowna możliwość używania KDE na Mincie 18?
 9. McFlash

  World Of Tanks

  Branie QB na poważnie nie jest najlepszym pomysłem, tym bardziej ostatnio. Te same bitwy wolę obejrzeć na kanale bez komentarza, który nic nie wnosi, a momentami irytuje (np. ostatnia bitwa KW-2 z 12 fragami).
 10. Sami twórcy w wywiadach przyznawali, że są po prostu zmęczeni tym samym uniwersum i bohaterem. Lat im nie ubywa, a na pewno chcą sprawdzić się w autorskich światach takich właśnie jak z Cyberpunk.
 11. > "Jak podkreślił, sukces ten udało się osiągnąć nawet mimo braku prób usilnej walki z Redzi skomentowali to w samej grze :D
 12. McFlash

  Piłka Nożna

  Piękna pierwsza połowa, ale druga i dogrywka to totalna dominacja Szwajcarów. Wymęczone zwycięstwo, ale zwycięstwo.
 13. McFlash

  Windows 10 - temat ogólny

  PPM na pulpicie -> personalizuj -> kompozycje -> ustawienia kompozycji -> dźwięki (na dole) Wygląda to praktycznie tak samo jak w W7.
 14. McFlash

  Windows 10 - temat ogólny

  Zdecydowana większość będzie działała bez problemów. Do znanych mi należy np. Civilization V, ale tu wystarczy dać tryb zgodności dla samego Steama. Gothic I, który nie chciał mi się odpalić na W7, na W10 ruszył od razu. Masz na myśli czy mody są zgodne z W10 czy o działanie ich instalacji? Tak, wystarczy przeciągnąć ikonę programu na pole kafelków.
 15. McFlash

  Windows 10 - temat ogólny

  "Niestety" jestem przyzwyczajony do obsługi pulpitów wirtualnych w wersji KDE i nie widzę szans na używanie domyślnych PW Windowsa przy tak kiepskim wykonaniu. Szkoda, że nie ma niczego poprawiającego, a na osobny program nie mam ochoty (szybciej zrobię sobie instalkę Minta). Dzięki za zabicie mojej nadziei :D
 16. McFlash

  Windows 10 - temat ogólny

  Czy pojawił się już dobry program do obsługi pulpitów wirtualnych w W10? Dopiero teraz przypomniałem sobie o nich, ale obsługa jest pomiędzy tragedią a dramatem.
 17. Właśnie szczerze żałuję, że obejrzałem Batmana kontra Superman. 2,5 godziny filmu, gdzie warte obejrzenia są 3 minuty, które nie są wypełnione walką. Cała reszta wręcz boli, jeżeli choć trochę zna się uniwersum DC ze starszych kreskówek i komiksów. Nie potrafili nawet dobrać aktorów dla Flasha i Aquamana, żeby ci choć trochę ich przypominali (twórcy mają jakiś uraz do blondynów?). Aż musiałem sobie jeszcze raz obejrzeć genialną walkę Gacka z Harcerzykiem w wykonaniu F. Millera na odreagowanie tego filmu. Szkoda, że DC na kolejną dekadę szykuje podobny styl swoich filmów i przyjdzie nam sporo poczekać na nową serię (o ile w ogóle takowa będzie miała miejsce).
 18. McFlash

  Fallout 4 - temat ogólny

  Powinieneś zacytować kogoś, kto twierdzi odwrotnie, żeby liczyć na taką reakcję. F3 jeszcze się jakoś przebił ze swoją marnością, ale F4 został zlinczowany nawet przez część fanboyów Bethesdy.
 19. Osobiście czekam na film w stylu The Dark Knight Returns, gdzie Batman to Batman, a nie byle pierdoła w wykonaniu Nolana. Kreacja z serii Arkham także świetnie by pasowała.
 20. McFlash

  Manga i Anime - temat ogólny

  Takie show przekonałoby mnie do włączenia TV pierwszy raz od roku :D Swoją drogą byłby to znakomity pomysł na anime, ale wymagałoby niemożliwego, czyli zgody wszystkich posiadaczy praw autorskich (oraz turnieju tychże w stylu Mortal Kombat, aby wyłonić zwycięzcę show ^^)
 21. McFlash

  Gry MMORPG :)

  Według tego artykułu to tylko promocja, a nie prawdziwa gra http://www.roadtovr.com/sorry-internet-the-sword-art-online-vr-mmo-isnt-real/ To confirm all of this (after all, I am working from translations myself), I spoke with Shun Kubota, Editor in Chief of Mogura VR, the leading virtual reality publication in Japan. He confirmed that the marketing concept behind Sword Art Online: The Beginning is to show “what it would be like when the cognitive computing IBM is developing is used in future gaming technology.” “So it is not actually a real game in development, it is just a marketing experience to show off VR, IBM Watson, and Sword Art Online?” I asked. “Exactly,” Kubota told me. o what are those 208 people going to see when they see the “Alpha’? They’re seeing a finished (not ‘alpha’) ~20 minute marketing experience (timing per the FAQ) that will involve Watson in some way (likely for NPC interaction). Players will be scanned to have their avatars in the experience and there may be some multiplayer happening but it will be something like four players at a time, far short of the scope of a real MMO. To by pasowało, ponieważ w tym roku ma wyjść kolejny film SAO (oby nie był aż tak zły jak pierwszy, ale wszystko jest możliwe w rękach obecnych twórców serii).
 22. McFlash

  Fallout: New Vegas

  Przeszukaj Nexusa w poszukiwaniu tych modów. Sam brałem swoje tylko z niego i jeżeli były jakieś problemy, to wystarczyło wczytać się w opis autora i czasem w komentarze. Tutaj masz 4GB http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/55061/?
 23. McFlash

  Manga i Anime - temat ogólny

  Daddy? :D Ech, byłaby świetną postacią, gdyby cała fabuła poszła w stronę przedłużającego się życia w grze i dzieleniu się na graczy na zwolenników i przeciwników ukończenia gry, bo przecież w porównaniu do virtualnej rzeczywistości ta zwykła jest NUDNA, nie ma ciachania mieczem, ale za to są choroby i problemy ekonomiczne. Admin gry widząc upartość Kirito i Asumy w ukończeniu gry złośliwie niczym gracz w Simsach podrzuciłby im nieco mniej irytującą wersję Yui, żeby dać im powód do pozostanie w grze. O bogowie, to byłoby piękne *.*
 24. McFlash

  Manga i Anime - temat ogólny

  W SAO NPC-e to tylko wypełniacze tła. Można coś tak zagadać, chyba trochę pohandlować i tyle. Jeżeli gracz robił się natrętny wobec NPC-a, to dostawał informację o tym wraz z sugestią, aby zaprzestał tego.
 25. McFlash

  Manga i Anime - temat ogólny

  I tak właśnie powinna wyglądać ta seria, bo motyw graczy uwięzionych w grze jest bardzo ciekawy. Swoją drogą romans Kirito i Asuny też był ciekawy. Szczególnie wpadła mi w oko scena, kiedy Asuna żartuje sobie z Kirito, że ten wygląda, jakby chciałby się jej oświadczyć. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem ukryty podtekst :D - From the look of things, you aren''t close to any other girls, are you? - It''s fine. I''m a solo player.