kauach

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  43
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O kauach

 • Ranga
  Przodownik
 1. Tak się składa, że Opowieści to dodatek do Baldur''s Gate 1.... Do dwójki był Tron Baala
 2. tak się składa, że nie żyje od jakichś... 70 lat? http://pl.wikipedia.org/wiki/Fusajir%C5%8D_Yamauchi
 3. z danych z Wiki Instalka GTA 8 GB -> 8192MB Pojemność kasety 90 minut to 660 kb -> 1MB w zaokrągleniu to będzie 140 minut -> 8192 MB to 1146880 minut 90 minut kasety to 130 metrów czyli cała instalka zajmowałaby 1656604m -> 1656km =). kazety są dwustronne czyli rozmiar danych to 828 km taśmy No chyba, że walnąłem się w obliczeniach =)
 4. Rosebund.... ludki - w trailerze jest jak byk napisane Rosebud.... no c''mon! Obywatel Kane się w grobie przewraca =)
 5. kauach

  Dishonored w Skyrimie? Modder potrafi

  Podaj tytuły tych "każdych gier" z "kiedyś"
 6. @Kafar - pamiętaj, że to firma, a nie osoba fizyczna. Firma ma aktywa, pasywa itd. które idą pod młotek - stąd jest kasa na długi. Dlaczego SEGA miałaby podarować milion dolarów, który się jej (być może) należy? Z dobrego serca? Firmy nie mają uczuć, firmy mają interesy i tyle - jak się nie dba o własne to kończy się jak THQ
 7. @aope - Wydawca (taka SEGA) zjada z 70% zysku dewelopera więc nie opowiadaj bzdur, że 15% czy 30% to dużo bo to zwyczajnie nieprawda. Dystrybucja pudełkowa wychodzi drożej. Na Steam można wejść nie mając w ogóle żadnego wydawcy. Licencja w przypadku MS to o wiele więcej bo mali deweloperzy (XBLA) MUSZĄ mieć wydawcę, a jeśli nie mają to wydawcą jest MS i zżera o wiele więcej niż licencyjne 10-15%. Ponadto każda gra na Steam ma przynajmniej jeden dzień (dzień premiery), przez który jest na stronie głównej - to baaaaaardzo dużo. MS/Sony/Nintendo nie dają takiej gwarancji. Gdyby Valve tak wszystkich okradało nikt by tam nie chciał sprzedawać tam produktów, a jakoś jest dokładnie odwrotnie...
 8. Aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie serii Hexen i Heretic! Obym się nie zawiódł =).
 9. "Akcja umiejscowiona została podczas drugiej wojny o Armageddon, w której uczestniczą siły imperialne i Space Marines. Gracze będą mogli poprowadzić do boju obie strony konfliktu." To siły imperialne walczą ze Space Marines? A jeszcze nie dawno ci ostatni byli obrońcami ludzkości - się pozmieniało =)
 10. kauach

  Anomaly 2 - recenzja

  > Wyłączamy wieżę "do póki nie zostanie zaatakowana", a nasi łoją do niej aż miło (mogli by chociaż zająć się > innymi wieżami, które strzelają, a tą zostawić na później). Masz zdolność aim właśnie po to żeby odciągać ogień o takich wież. oddział grzeje do pierwszej lepszej wieży i tyle. > Napotkałem też wielokrotnie > problem, w którym ustawiając artylerię jako pierwszą omijała ona wieżę, która nie może > być ''zniszczona'' przez pojazd z karabinem, gdyż pod ciągłym ogniem się aktywuje. Artyleria ma zasięg minimalny - jak coś jest bliżej to nie strzeli i tyle. A jeśli nie w tym problem - masz zdolność aim i po sprawie. Jak Ci działko strzela do tej ładującej się wieży zmorfuj go (jak się morfuje to nie strzela). Na wyższych poziomach trudności takich sztuczek jest więcej - dlatego to wyższe poziomy trudności =) > Na ''normalnym'' poziomie > trudności tego nie widać, bo i wieże zadają takie obrażenia, że prawie nie musimy używać > dodatkowych zdolności, jednak na trudniejszych, gdzie jesteśmy ''na 2 strzały'' gra staje > się mocno niegrywalna, gdyż nasze pojazdy giną w bezmyślny sposób. Mam generalnie wrażenie, że nie do końca zakumałeś ideę - oddział to banda idiotów waląca do pierwszej lepszej wieży i cała mechanika bazuje na tym, że używając zdolności dowódcy zmienia się ich w zabijaków =)
 11. Tendencje spadkowe moim skromnym zdaniem wynikają z przesycenia rynku grami AAA - ludzie już nie mają szans nadążyć za wszystkimi nowościami i sięgają po przecenione wersje 2 lata po premierze. Kupują mniej nowości AAA, a to w połączeniu z ich straszliwą ilością powoduje, że Square, Take Two czy inni mają tendencje spadkowe. Nie ma tragedii i nic się nie zwija - po prostu przekroczona została pewna granica. Kiedyś żeby więcej zarobić trzeba było zrobić po prostu większą grę z ładniejszą grafiką - jesli miało się markę (i się nie spartoliło roboty) to sukces był murowany i na dodatek większy niż poprzednio. Teraz większość AAA dalej chce tak robić bo ma sprawdzone wzorce, a zrobiło się ich zwyczajnie za dużo. No bo jak inaczej wytłumaczyć miliony sprzedanych Tomb Raiderów i stratę firmy na tym produkcie? Przesadzili i muszą zmniejszyć ilość gier AAA. Zauważcie, że jak wyszedł np. Half-Life 2 to praktycznie był jedynym FPSem, na którego czekali wszyscy, a teram mieliśmy COD, Battlefield, Medal of Honor wymieniając same "nawiększe" marki - nie ma szans żeby wsystko się pozwracało =)
 12. Z tego co wiem NPD nie bierze pod uwagę dystrybucji cyfrowej więc ich raporty są niewiele warte - nic dziwnego, że im wszystko maleje jak sprzedaż cyfrowa rośnie =)