Martius0

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  682
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Martius0

 • Ranga
  Delegat
 1. Dzięki za odpowiedź. Kość RAM mam tylko jedną (4 giga). Najwyżej mógłbym spróbować przełożyć z komputera brata i zobaczyć czy to coś da. W takim razie nie brzmi to aż tak źle. Obawiałem się, że że może także być coś nie tak z płytą główną.
 2. Orientuje się ktoś jak wyglądają objawy uszkodzenie karty graficznej? Kilka tygodniu temu postanowiłem przeczyścić swoją trzyletnią kartę GeForce GTX 560 Ti i wymienić pastę. Przez jakiś czas wszystko działo normalnie, potem wystąpił blue screen na który pomogło wyłączenie i włączenie komputera. Potem już niestety nic to nie dawało, jedynie całkowite usunięcie sterowników w trybie awaryjnym pozwoliło no na normalne uruchomienie systemu. Próbowałem po tym zainstalować na zmianę starsze albo nowsze wersje sterowników, ewentualnie zamiast blue screen-a monitor w trakcie uruchamiania komputera przechodzi w tryb uśpienie albo wyświetla czarny obraz. Spróbowałem na sam koniec zainstalować system od nowa (windows 7 64 bit). Nic to jednak nie dało, te same problemy cały czas występują. Dodatkowo obraz na niektórych kolorach jak np. szary ma dziwne kreski-zakłócenia. Wrzucam zdjęcie z dosyć bliskiej odległości. Karta jest już niestety po gwarancji. Zastanawiam się nad kupnem nowej jeśli z tą już nie da się zrobić tylko wolałbym się upewnić czy to rzeczywiście wina samej karty czy mogą być jakieś inne powody.
 3. Martius0

  Bayonetta 2 - recenzja

  Zapomniałeś o U. Czyli Wii U!
 4. Obstawiam, że to Paradox podyktował taką cenę. W sumie mnie to nie dziwi, ogólnie ceny gier na pc coraz bardziej idą w górę (przynajmniej w naszym pięknym kraju).
 5. Ciekawy jestem czy taka coroczna zmiana nazwy będzie tradycją. Ostania była tragiczna, w tym roku też pewnie czymś zabłyszczą.
 6. Żeby dostać gwarantowaną cyfrową kopię na kickstarterze trzeba było wyłożyć 20 albo 25 dolarów. Coś Ty chłopie pił?
 7. Martius0

  Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

  Ach, no tak. O tym nie pomyślałem. Z drugiej strony gry Atlus-a zawsze były dosyć niszowe, oby wiedzieli na co się porywają z taką datą premiery.
 8. Martius0

  Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

  Czemu biedna? Q byłą w ręku istnych fachowców.
 9. Wiem, że dosłowne tłumaczenie to też nie najlepsze wyjście ale moim zdaniem bardziej by pasowało przez wyżej wymieniony powody. Dorabianie imienia dla postaci która go nie ma jest dla mnie dziwnym podejściem. Myślałem nad może "Duch sprawiedliwości" ale to pewnie wymagałoby grzebania w kodzie.
 10. Demony są odzwierciedleniem negatywnych emocji i cech ludzi, duchy odwrotnie - tych pozytywnych. Słabszych demonów i duchów jest więcej niż jeden, nie noszą one żadnych imion. Niektóre silniejsze demony je mają a "Justynian" nie, wpis na wiki praktycznie to potwierdza. "Justice" is not a name, it is an identity. Not all the denizens of the Fade identify with darker emotions like rage and pride. Some embody the nobler qualities found in humanity: faith, hope, compassion, valor, and justice W kontynuacji staje się "Vengeance", w Origins chyba może jeszcze spotkać "Valor". Nie jestem pewien ale tego już pewnie nie przetłumaczyli bo kogo obchodzą takie szczegóły i konsekwentność. Nasi tłumacze są bardzo kreatywni. Może Gniew na Gniewus albo Żądza na Żądnica? Widziałem już różne pokazy kreatywności.
 11. Martius0

  Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

  Ależ już się kilka razy pojawiła! Na amerykańskim eshopie... Jak już mówiłem, pewnie Ghostlight po problemach to już za bardzo nie obchodzi. EO4 też mogłoby mieć obniżoną cenę ale NIS woli sprzedawać limitowaną wersję Persony Q za 70 funtów (a mi się wydawało, że 1 dolar na 1 euro to dla nas kiepski interes). Sam na szczęście znalazłem dosyć tanio wersję pudełkową.
 12. Martius0

  Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

  Prawdopodobnie to zależy też od Ghostlight i NIS, w końce te dwie firmy wydały większość ostatnich gier Atlus u nas. W tym roku sami wydali na 3ds Conception 2, raz już obniżyli cenę i teraz tytuł jest w promocji. Oby z SMT4 było tak samo.
 13. Martius0

  Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

  Jeśli ktoś nie zanudził się czekaniem na Shin Megami Tensei 4 to gra powinna być do kupienie na eshop-ie 30 października.
 14. Martius0

  Hyrule Warriors - recenzja

  Temco ostatnio wydało bodajże Dynasty Warriors 8 na pc, lepsze niż nic.