Luki1133

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Luki1133

 • Ranga
  Obywatel
 1. wrażenia oczywiście ciekawe, już nie mogę się doczekać gry, chciałoby się odpalić kompa i po prostu już zagrać! ale brakuje mi kilku raczej ważnych dla fanów Wiedźmina informacji, tzn: 1. czy data premiery w 2 kwartale jest prawdopodobna? (gdyż w wielu relacjach funkcjonuje określenie, iż w grę zagramy za rok, co oznaczałoby 3 kwartał...) 2. kiedy CDPRed zacznie publikować na stronie gry dzienniki deweloperskie? (np. tak jak przy drugiej częsci: fabuła, postacie, lokacje, potwory, walka itd) 3. kiedy udostępnią w sieci w końcu gameplay rozgrywki?? ... rozumiem że na wszystkie pytania można odpowiedzieć że gra jest jeszcze w fazie produkcji ble ble ble, ale myślę że to są ważne informacje dla wszystkich zniecierpliwionych fanów Wiedźmina! ;-)
 2. > Ja mam tylko jedną obawę - Tak duży i otwarty świat może zabić dynamikę i rozwój głównej > historii. > > W drugiej części mimo "przymkniętego" świata akcja rozgrywała się dynamicznie. Mam nadzieję, > że w 3 nie będzie inaczej :D zauważ jak jest zazwyczaj prowadzony główny wątek, np. rozmawiasz z kimś i on daje ci wskazówkę żebyś spotkał się z daną osobą, od której dowiesz się dalszych informacji, więc tylko od ciebie zależy czy od razu udasz się do tej wskazanej osoby, czy może postanowisz puścić się w las na potwory, czy do karczmy czy jeszcze gdzie indziej... dlatego myślę że fabuła będzie opowiedziana naprawdę fantastycznie!
 3. Luki1133

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  zbliżają się czerwcowe targi e3 i gamescom - mam nadzieję że dane nam będzie zobaczyć masę nowych materiałów, np. gameplay''e i trailery oraz że dawiemy się w końcu o przypuszczalnej dacie premiery (albo chociaż kwartał) - coś czuje że to będzie maj 2014 ;-)
 4. Gra zapowiada się wspaniale i na pewno ją kupię, martwi mnie jednak jedna rzecz, A. Kiciński w wywiadzie powiedział: "...produkujemy gry na mocne, wydajne maszyny i konsole nowej generacji, a nie na stare laptopy." Dla mnie oznacza to że razem z grą będę musiał sobie kupić nowy komputer... A tak przy okazji mogliby takie wstępne wymagania sprzętowe określic żeby wiedzieć na co się przygotować ;-)
 5. ja W3 widzę tak: 1. prolog: Geralt trafia do małego miasteczka na Północy gdzie są też Triss, Zoltan i Jaskier, tam dowiaduję się o rozpoczętej już wielkiej wojnie Północ - Południe, musi dokonać ważnego wyboru: albo udaje się do obozu wojsk Królestw Północnych (z Zoltanem i Jaskrem - na miejscu spotyka Rocha ) albo wyrusza na przeszpiegi do Nilfgardu (z Triss - na miejscu spotyka Iorvetha). 2. akt1: w zależności jakiego wyboru dokonaliśmy: w obozie północnym wykrywamy spisek zdrajców ale nie zapobiegamy zamachowi na dowódców wojsk północnych i ostatecznie stajemy na czele armii, która stanie do wielkiej bitwy z nilfgaardem; gdy wybraliśmy podróż na południe trafiamy do Nilfgaardu gdzie też dowiadujemy się o spisku i próbie zamachu na dowódców wojsk Północy a jednocześnie Geralt dokonuje sieczki wśród wojsk wroga i przedostaje się do swoich. 3. akt 2: wielka bitwa, w pierwszej drodze stajemy do niej jako dowódca wojsk Północy, w drugiej z nielicznym oddziałem bierzemy udział w bitwie i mamy za zadanie dokonać zamachu (bądź porwania ) samego cesarza Emhyra. 4. akt3: trafiamy do Nilfgardu ale w zależności od wcześniejszych wyborów: a) gdy dowodziliśmy armią i wygraliśmy bitwę trafiamy na negocjacje pokojowe, które kończą się jatką, Geralt musi złapać lub zabić Emhyra b) dowodziliśmy i przegraliśmy - przedostajemy się w celu zamachu na Emhyra c) sabotowaliśmy wynik bitwy i wygrała Północ a my dokonaliśmy porwania Cesarza, udajemy sie na negocjacje, zabijamy syna cesarza i wszystkich wichrzycieli d) sabotowaliśmy wynik bitwy ale nie udało nam się porwać cesarza, wracamy do nilfgaardu i przeprowadzamy kolejny zamach - tym razem zabijamy Emhyra 5. epilog: zostaje zawarty pokój i wracamy do Temerii z Triss i Jenefer, dokonujemy wyboru z którą z nich będziemy dalej bądź wybieramy samotną drogę.
 6. geralt jest opisany już jako bohater gry, ale ciekawe kto będzie ostatni, może ten poseł z Nilfilgardu, o którym często się słyszy?
 7. Ludzie ile wy marudzicie i narzekacie... a to system walki, a to dialogi, a to brak płynności gry, a to że konsolowość, i jeszcze do tego fryzura! Czy wy czytaliście dokładnie recenzje którą komentujecie? Zacytuję może fragment: - odnośnie systemu walki: "Animacje ciosów są płynne, nie mamy tu sztucznych przeskoków między nimi, dobrze działa system wykrywania kolizji obiektów, a kontekstowe animacje sprawiają, że walki - mimo tego zręcznościowego charakteru - sprawiają ogromną frajdę. Tym bardziej, że nie jest to typowe mashowanie przycisków akcji - musimy pilnować przeciwników, nie pozwalać zajść się od tyłu, często stosować uniki i wspomagać znakami." - odnośnie fabuły: "Gra pokazuje nam tylko najważniejsze etapy zadania, jednak - jak sam mogłem się przekonać - wiele z nich możemy odkryć samodzielnie. Uwielbiam takie podejście do graczy, które nie utrudnia sztucznie zabawy, ale jednocześnie nie uwłacza ich inteligencji, premiując dociekliwość i myślenie." - i podsumowanie: "Dodajmy to tego naprawdę świetną grafikę, klasyczne już wiedźmińskie, pełne sarkazmu poczucie humoru, mięsiste dialogi i mamy oto grę, na którą z niecierpliwością czekam. Prasowe demo przekonało mnie nawet do systemu walki, który początkowo budził moje największe obawy." , Ludzie, nie ważne czy będzie czasami przycinał, czy czasem wkurzą was dialogi na czas, czy może walka będzie dla niektórych za łatwa, gra jest na pewno wielkim i wyczekiwanym wydarzeniem i wszyscy fani kupią grę żeby poznać i przeżyć na własnej skórze nowe losy Geralta, nie ważne będą mniejsze czy większe błedy czy niedociągnięcia, ważna będzie gra jako całość, a o to jestem spokojny że sie nie zawiodę. Pozdro
 8. witam, co prawda nie wiem jak tam uniki, ale pamiętam z jednego z filmikow że Geralt może robić też bloki (atak ciężkozbrojnego rycerza zatrzymał blokiem miecza i wyprowadził kontrę) to wydaje mi się dobrą alternatywą dla ciągłych uników, poza tym przeciwników będzie też można odrzucać ardem, więc nie wydaje mi się żebyśmy musieli się cały czas turlać żeby nie zarobić strzału ;-) Pozdro