Tengu

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  120
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Tengu

 • Ranga
  Przodownik
 1. Ciekawy pomysł promowania grafomańskich wypocin. Bo ten fragment jest porażający... Mózg wycieka przez uszy zarówno ze względu na treść jak i tłumaczenie. Pierwszy z babol z brzegu: liczebniki w tekstach beletrystycznych ( poza pewnymi wyjątkami) zawsze zapisujemy słownie.
 2. Tengu

  Sacred 3 - trailer premierowy

  Beznadziejna gra. Ciekawe tylko na jaki target nastawili się producenci? Siedmiolatki? Bo nie sądzę, aby kogoś starszego mogły śmieszyć serwowane w grze "dowcipy", albo zainteresować akcja czy system rozwoju postaci ( o ile to ostatnie można tak nazwać).
 3. Niestyty, zmiana wydawcy sugeruje że hicior to raczej nie będzie ( w innym wypadku Cenega trzymałaby się gry pazurami)... A i przedstawione materiały nie powalają.
 4. A u mnie po instalacji patcha gra się wywala, wyskakuje, że "error", wcześniej żadnych problemów nie miałem. Rozumiem, że teraz rozpoczną się prace nad patchem do patcha i za jakieś dwa miesiące będę mógł sobie pograć... Gratulacje dla programistów!
 5. Tengu

  Fallout 3 - temat ogólny

  Sorry, już wiem. Chyba dostalem zeza, że nie zauważyłem :)
 6. Tengu

  Fallout 3 - temat ogólny

  Jak się dostać na ten lotniskowiec w Rivet City?
 7. A ja ściągnąłem patch, ściągnałem TWEE_Polish_language_pack, mam je w jednym folderze, odpalam... i otrzymuję informację, że zanim zainstaluję rozszerzenie, muszę zarejestrowac grę... Tyle, że grę dawno już zarejestrowałem.
 8. Tengu

  Historia magistra vitae

  To akurat żadne halo, każda armia trenowała w podobny sposób i tak jest do dzisiaj, Japończycy niczego nowego nie wymyslili ( czerpali zresztą ze wzorow armii europejskiej, głównie prusko - niemieckiej).
 9. Tengu

  Historia magistra vitae

  Louis Frederic "Życie codzienne w Japonii u progu nowoczesności" ( przełom wieków) Bo nauczyciel na historii mówił, że tam były dość ciekawe treningi odpornościowe,no Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jak o sztuki walki to może przeczytaj S. Mola "Japońskie sztuki walki. Przewodnik po Koryu jujutsu"?
 10. Tengu

  Historia magistra vitae

  Największe chyba polskie forum historyczne: http://www.historycy.org/index.php?http://historycy.org/ Znajdziesz tam zarówno tematy o Japonii, jak i o wojnie :) Gdzieniegdzie podano też bibliografię.
 11. Tengu

  Aktywacja zamówienia gry Wiedźmin

  Ja mam tak samo. Poza "Wiedźminem" zamówiłem jeszcze "Hellgate", ale co z tego? Czy to znaczy, że nie będę mógł potwierdzić zamówienia na "Wiedźmina" bo coś tam znowu w sklepie szwankuje i nie przewidziano opcji, że w zamówieniach może się znajdować więcej niż jedna pozycja? Podejrzewam, że problem z potwierdzeniem może mieć więcej osób, dlatego wpisuję się w osobnym temacie założonym przez mojego poprzednika. Może pracownicy CD Projektu szybciej zauważą tę kwestie i ją załatwią? Po pracy spróbuję jeszcze raz. mam nadzieję, że nie będę musiał korespondować ze sklepem, wolałbym to załatwić jednym kliknięciem...
 12. Tengu

  Historia magistra vitae

  Eee... to już lepiej wziąć się za pisanie romansów historycznych :D
 13. Tengu

  Historia magistra vitae

  >Co zaś do rozwijania się, to IMO trzeba podjąć studia doktorskie, by mieć Niestety to nie wystarcza :) Trzeba miec też poparcie ( personalne). Mimo iż obroniłem doktorat z historii, został on zarekomendowany do druku itp. to niestety dostać się na uczelnię nie miałem szans. Każdy kierownik ( np. zakładu historii) promuje własnych uczniów, a mój promotor właśnie odchodził na emeryturę. Na innych uczelniach ustawiano tak konkursy, aby wygrali je ci "właściwi". W większych miastach, po szkołach średnich, jest doktorów jak psów :) Tzn. pracują tam jako nauczyciele, bo na uczelniach nie ma dla nich miejsca. I tak to jest...
 14. Tengu

  Historia magistra vitae

  Nie będę się kłócił, zdania badaczy są dość rozbieżne. Zresztą, trzeba by uściślić, czy rozmawiamy o rzeczywistości fimowej czy historycznej :)