drstrach

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  99
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez drstrach


 1. Lamenre napisał:

  Nikt ludziom spluwy do skroni nie przykłada i nie zmusza ich do zakupu. Nikt na biednych i bezradnych ludziach fortuny nie kręci. Każdy ma swój rozum, każdy potrafi z niego korzystać. Nie chcesz, nie kupujesz, skup swoją energię, uwagę i pieniądze na rzeczach, które sprawiają że jesteś szczęśliwy, a wrzeczy, których nie popierasz ich nie inwestuj.

  Nie bierzesz pod uwagi jednego drobnego faktu, że w tych grach losowych za prawdziwe pieniądze mogą brać udział dzieci (osoby niepełnoletnie, a nawet małoletnie), które nie mają pełnego oglądu na rzeczywistość. To jest główny problem gier z losowym lootem, a nie to, że w ogóle jest. IMO takie gry powinny być oznaczone 18+, paru wydawców zaraz zmieniłokby zdanie.


 2. chacaron napisał:

  Przez lata wychodziły dodatki do gier. Niedawno z jakiegoś powodu zaczęli ludzie mieć z tym problemy. Teraz jak chcą wprowadzać loot boxy, a nic nie brać za dodatkli to też źle?... (mówię tu ogólnie, a nie o bf2. skiny nie grają, nie musisz ich mieć...)

  Nie zauważasz tylko jednego drobnego problemu w lootboxach, są losowe i za kasę, a to spełnia znamiona gier hazardowych, zaś gry hazardowe poddane są różnym obostrzeniom w cywilizowanych krajach.

  BTW z tego co pamiętam, to gry hazardowe w Polsce podlegają koncesji, a więc dystrybutor/sprzedawca takich gier w Polsce powinien o taką koncesję wystąpić do odpowiedniego organu (z tego co pamiętam do ministerstwa finansów). Tak tylko podpowiadam urzędnikom od kontroli karno-skarbowej ;)


 3. "Nie zmienia to jednak faktu, że w jednym Gabe'owi trzeba przyznać rację - możliwość zarabiania na swoich modach byłaby bardzo przydatna zarówno dla twórców, jak i graczy, którzy w efekcie otrzymaliby bardziej dopracowane i profesjonalne modyfikacje"

  No nie wiem, w tej chwili steam zarabia na masie śmieciowych gierek (często nigdy nieskończonych) i nikt tego nie kontroluje, z modami pewnie będzie podobnie.

  BTW już widzę jak będzie wyglądał model finansowania, 50% dla steama, 40% dla twórców gry (w końcu ktoś modyfikuje ich produkt) i 10% dla twórcy modu.