Siupsiupek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Siupsiupek

 1. Proszę o odpowiedź: "Ja mam pytania bardzo konkretne, a mianowicie, czy dostęp do nowych zadań w wersji PC będzie możliwy po ukończeniu wątku fabularnego, czy też są one częścią rozwijającej się fabuły, a więc aby je poznać należałoby przechodzić Wiedźmina po raz... wtóry. Dalej, czy nowe zadania dotyczą tylko aktu III, a jeśli tak, czy można je uruchomić wczytując stare savy, czy też do Edycji Rozszerzonej będzie można mieć dostęp rozpoczynając rozgrywkę od początku. Jeśli tak, to Edycja Rozszerzona jest zupełną pomyłką, nie dość że gracz, by zaspokoić swą ciekawość poznania wszystkich smaczków Wiedźmina, był poniekąd zmuszony przechodzić grę co najmniej dwa razy - któż będzie na tyle szalony by grać po raz kolejny, tfu, znowuż dwa razy, wszak i tym razem mamy do czynienia z dwiema ścieżynami zadań! ".
 2. Ja mam pytania bardzo konkretne, a mianowicie, czy dostęp do nowych zadań w wersji PC będzie możliwy po ukończeniu wątku fabularnego, czy też są one częścią rozwijającej się fabuły, a więc aby je poznać należałoby przechodzić Wiedźmina po raz... wtóry. Dalej, czy nowe zadania dotyczą tylko aktu III, a jeśli tak, czy można je uruchomić wczytując stare savy, czy też do Edycji Rozszerzonej będzie można mieć dostęp rozpoczynając rozgrywkę od początku. Jeśli tak, to Edycja Rozszerzona jest zupełną pomyłką, nie dość że gracz, by zaspokoić swą ciekawość poznania wszystkich smaczków Wiedźmina, był poniekąd zmuszony przechodzić grę co najmniej dwa razy - któż będzie na tyle szalony by grać po raz kolejny, tfu, znowuż dwa razy, wszak i tym razem mamy do czynienia z dwiema ścieżynami zadań!
 3. Witam! Mój Sprzęt: OS XP 32 eng SP3 Geforce gtx260 896mb OC stery nvidia 260.99 Intel core2duo 6300 @ 2700MHz 3gb ram oc Wiedźmin 2 działa mi niestety słabo. Najwięcej fpsów miałem w lochach, ale teraz grając we Flotsam nie jest ciekawie, ścina, fpsy na poziomie 15-20, czasami nieco więcej, ale niestety zbyt rzadko. Poruszając się, czy rozglądając po świecie, pojawia się smuga, to nie jest blur, lecz coś nienaturalnego wskazującego na problem z grafą (to oczywiście działa poprawnie, więc pozostaje software). Porównując mojego kompa z zalecanymi wymaganiami, to wyłącznie procesor się nie kwalifikuje, jest na poziomie balansującym między wymaganiami min a zalecanymi, a więc na poziomie średnim. Wypadałoby więc - zakładając, że to wina procesora - obniżyć wymagania. Tak więc bez pardonu obniżyłem na najniższe, a przyrost wydajności żaden. Gdzie leży wina? Nie w moim kompie, patrząc na konfiguracje tutejszych forumowiczów, którzy bawią się grą na full detalach z pożądaną liczbą fps, są podobne do moich. Tak więc tuszę, że można coś ździałać. Proszę o radę.
 4. Aha, jeszcze jedno, czy grając w Wiedźmina 2 wchodząc to tawern, bądź jakichkolwiek miejsc, także przez moment macie czarny ekran z loadingiem? Ponoć nie miało ich być wcale, a świat gry miał budzić złudzenie otwartego etc. Czy też tak macie? Gram na wysokich detalach (wyłączone jedynie ubersampling), gra chodzi w miarę płynnie (jak na gtx260), choć czasem nieco przycina, ale grać się da, więc owe "loadingi" na pewno nie są związane z grafą. Pamiętam jedynie, gdy oglądałem gameplaye z W2 tam, Geralt swobodnie wchodził do karczmy bez uczestnictwa żadnych ekranów ładowania (choćby krótkotrwałych).
 5. Witam! Mam EK. Mam problem z rejestracją gry. Próba użycia loginu oraz hasła, których użyłem podczas rejestracji pierwszego Wiedźmina zupełnie nie działa, jakoby nazwa użytkownika, którą wpisuje nie istniała. Dalej, gdy tworzę nowe konto i pojawia się ramka, by podać klucz rejestracji elektronicznej CD Projekt, pojawia się komunikat, że klucz jest niepoprawny. Nie mogąc się zalogować, nie mam możności pobrania dlc. Proszę o pomoc. Na początku nie zważałem na problem, gdyż zapewne jest on związany z serwerami, jednak pojawił się ostatni komunikat, iż można już rejestrować swoje egzemplarze, niestety u mnie nadal to jest niemożliwe. Co robić?
 6. http://kryptoplastrum.blog.onet.pl/
 7. "oczywiscie, postaramy się korzystając z okazji uzyskac wiążące informacje bezpośrednio z samego źródła" W takim razie czekam na finalna wersję informacji ;-) Pozdrawiam.
 8. Mam pytanie w związku konkursem. A ściślej mówiąc z jego częścią merytoryczną. Linia fabularna www.1944.waw.pl ponoć przedstawia alternatywną wizję Powstania Warszawskiego i tamtejszych wydarzeń. Powiedzcie mi, czy fragment zamieszczonego opowiadania pochodzi z książki, czy też nie ma z nią nic wspólnego? Jeżeli jest fragmentem, to szczerze mówiąc ciśnie się na myśl następujące pytanie: -Dlaczego żołnierze XXI wieku używają sprzętu pochodzącego sprzed II WŚ? Zarówno Thompson jak i Hand Grenade No. 82 "Gammon Bomb" pochodzą z tamtego okresu, także nie dostrzegam tutaj żadnej analogii (a być przecież powinna) do współczesnych warunków militarnych. Proszę o kilka słów wyjaśnień. Pytanie jest dość ważne, gdyż nie chciałbym aby wynikiem nierozumienia opowiadania (i jego otoczki) był tekst nie pasujący do przedstawionego fragmentu. Co prawda w temacie konkursu wyraźnie jest napisane, że należy jedynie ciekawie rozwinąć akcje. Jeżeli jednak dodam do opowiadania Alienów, to przecież również akcja utowru zostanie wzbogacona. Pozostaje kwestia, że taki zabieg najprawdopodobniej położył by ciąg dalszy opowiadania. Dlatego teraz nie wiem, czy trzymać się kurczowo fragemntu tekstu (i wrzucać w łapki soldiersów thompsony, czy też garandy), czy wręcz przeciwnie...nawiązać do XXI realiów. Ostatni dylemat: " Do dyspozycji macie 6000 znaków". Ze spacjami czy też bez? Czekam na info.
 9. Ja mam pytanie zgoła inne dotyczące edycji kolekjonerskiej. Czy w późniejszej wersji polskiej AoC jest przewidziana edycja dla kolekcjonerów? Czy też jedyną szansą aby móc się nią cieszyć jest kupno ver en? Proszę o jak najszybszą odp, tak abym miał czas do namysłu i przede wsyzstkim realizacji zamówienia (jeżeli nie będzie ed kol później). Pozdro, ave!
 10. Ok, ale co z domniemanym wynagrodzeniem za opóźnienia. Będzie ono dotyczyć tylko bonu o wartości 100zł, czy także dodatkowo 50% zniżki w sklepie Wiedźmińskim?
 11. Mam pytanko.Czy osoby, które otrzymały swoje sławienne resztki z EK dostały również plakat?I druga sprawa...ową rekompensatą za opóźnienia mają być tylko bony(wg cdp AŻ)czy także te 50% zniżki do sklepu wiedźmińskiego? P.S.Ja Ek dostałem w momencie, kiedy dzielnie walczyłem w Epilogu w Wiedźminie hehe ;-)Faktycznie....to dzięki bestariuszowi udało mi się pokonać Dzikiego Gona hehe ;-)Wcześniej czekałem na pozostałe części z EK, teraz czekam na wynagrodzenie za cierpliwość(?), czy może trafniejszym określeniem byłoby wkur..., CDP na własne życzenie kopie pod sobą coraz głębszy dołek.Najwyraźniej ludzie za to odpowiedzialni pracują na umowę zlecenie będąc przyjmowani przez Ochotnicze Hufce Pracy hehe ;-)Pozdro.
 12. Hail!Dzisiaj dostałem brakujące elementy EK.Jednak słowo pozostałe nie oznacza wszystkie ;-)Brakuje(to słowo zaczyna w przypadku cdprojektu padać coraz częściej)plakatu oraz bonu wycenionego na 100zł, do reszty części nie mam zastrzeżeń.Wam brakuje także tych samych elementów?Czy może tylko moje EK jest pod tym względem wyjątkowa?Czekam na posty.A jeżeli wy także macie niekompletną EK to czy coś wiadomo kiedy zostaną one wysłane? P.S.I jeszcze jedna sprawa...skoro cd projekt zdecydował się na przyznanie Pre-orderowcom bonów o wartości 100zł tzn że zrezygnowali z 50%zniżki w sklepie wiedźmiskim,tak?, czy należy przyjąć iż rekompensata będzie zawierać oprócz bonu także 50% zniżkę?Z góry dzięki za odp.Pozdro