Karfein

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3188
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Karfein


 1. Dawno nie pisałem na forum, o wiele bardziej interesowały mnie GramSajty zawsze. Szczególnie że przez nie żonę poznałem :)
  Rzecz jasna, to na bank nie jedyny powód, ale z mojej perspektywy wygląda to tak, że ludzie przestawali używać GramSajtów głównie przez błędy techniczne - ja się nauczyłem posty pisać wpierw w Notatniku, a potem tylko kopiuj/wklej. Jak ktoś pisał godzinę czy dwie tylko po to, by jakiś randomowy refresh miał to sprzątnąć, to nie dziwota, że uciekał na inne stabilne platformy. Sam też chciałem czasem dodać jakąś nową grę do aktualnie ogrywanych, ale brakowało nowszych platform, więc i ta funkcjonalność przestała mieć sens na GS-ach. No a na dzień dzisiejszy to już chyba mija kilka lat, odkąd udało mi się na nie zalogować (teraz to mi się nawet już nie wczytują w ogóle).

  Jeśli więc przywrócicie GS-y i zadba się o to, żeby przynajmniej były technicznie dopracowane i aktualizowane (nawet delikatnie), to podejrzewam, że to może pyknąć. Nawet jeśli wielu już poszło w swoje domeny, pisanie pro i takie tam, może z nostalgii tutaj pisywać. Albo zrobić sobie spin-off blog.


 2. Muradin napisał:

  Z jednej strony chciałbym, aby remastery Yakuza 3,4 i 5 otrzymały "Kiwami Treatment" na Dragon Engine... ale z drugiej wcale te gry tego nie potrzebują, bo są niesamowicie grywalne nawet po wielu latach od premiery na PS3. Wystarczy podbić rozdziałkę, postarać się o płynność rozgrywki i cieszyć się świetną historią.

  No i oczywiście całą serię mieć na półce w pudełeczkach. Żyjemy w świetnych czasach dla serii Yakuza :) 

  Jeszcze niech tylko przywrócą obciętą zawartość Yakuza 3, kiedy będą lokalizować na rynki zachodnie i cacy. Potem pozostaje bić się o remastery obu części Black Panther oraz Kenzan! (+ lokalizacja, rzecz jasna). Przydałoby się też tego Ishin dostać po angielsku, no ale z tym to od dawna wiadomo, że będzie ciężko, podobnie jak z Kenzan!.


 3. "Powstaje zatem pytanie, czy dla tak wąskiej grupy warto dodatkowo inwestować specjalnie w tę opcję?" - sęk w tym, że np. w Rocket League ta opcja jest już "zainwestowana", tylko twórcy czekają na zielone światło od Sony. Właściciele pozostałych platform mogą grać między sobą, Sony jedynie z PC. Teraz to nie ma znaczenia, ale za ileś lat zapewne da się to odczuć, zwłaszcza jakby wyszedł kolejny sequel, a przed nim liczba trybów gry się zwiększyła w patchach.


 4. Goozer86 napisał:

  "Zabawne" jest to, że ta tak zwana poprawnośc polityczna o wiele mniej czepia się zabijania w grach i to na różne sposoby. Za to jak w grze pokaże sie kawałek cycka to już afera. Może gdyby było na  odwród to Amerykanie zamiast zabijania się poprosty więcej by się bzykali. "Make love, not war"

   

  ^ This. Zabijanie z zimną krwią? PEGI 12+. Zabijanie z wyjątkową brutalnością? Może PEGI 16+. Ułamek centymetra kwadratowego sutka, poza tym totalne ecchi, zero przemocy? PEGI 18+.

  Jakoś trzeba kontrolować liczbę populacji na świecie, nie? :P


 5. Osobiście doceniam dobrodziejstwo 60 klatek, na Prosiaku wygodniej mi się gra w ten sposób choćby w FF14. Ale Okami HD na PS3 na 30 klatkach było spoko i polecam każdemu sprawdzić w praktyce te teorie. Szkoda tracić okazji zagrania w tak wyjątkową grę. Chyba że wolicie tłuc n-tą rundę w to samo w PUBG. Które na takim Xbox One X i tak będzie w 30 klatkach... więc w sumie co za różnica :D